Miksi vasemmistolaiset haluaa eristäytyä ja käyttäytyvät niin kuin muiden pitäisi hyväksyä heidän ehtonsa, että voitaisiin harkita yhteistyötä? Miksi kaikki "ne muut" luokitellaan "väärässä oleviksi", "uhaksi", "kaikenlaiseksi pahaksi"? Miksi vasemmistolaisuudessa ei koskaan nähdä itsessä mitään väärää tai pahaa?
Onko vasemmistolaisuus ideologia, joka aiheuttaa dunning-kruger ilmiötä, egoismia, äärimielisyyttä jne., vai onko se ideologia, joka houkuttelee ihmisiä, joilla on tällaisia sosiaalisia ja psyykkisiä häiriötiloja?
Vasemmistolaisuus - "Me paremmat, te huonommat".
24
164
Vastaukset 24
Saisiko tähän jonkun "lausunnon"? TröötStillHöörtsillä vois olla joku naseva lohkaisu tähän mitä?
- Anonyymi
Halpispersuilu ei taida mitään lausuntoja kaivata.
- Anonyymi
Juuri noin.
- Anonyymi
Eipä noin tyhmään avaukseen voi kukaan mitään järkevää vastata.
Järkevä ihminen kykenee tietenkin järkeviin vastauksiin, oli mitä mieltä tahansa aloituksesta. Sun kommenttisi paljastaa, ettet ole järkevä. Usein kipu vaimentaa järkevää ajattelua ja tuloksena on uIinaa ja uikutusta.
☝🏻😊
- Anonyymi
Puolin ja toisin oikeistolla ja vasemmistolla.
- Anonyymi
Vaaleissa puolet äänistä on vasemmistolaisille.
Minun mielestäni heillä on
PÄÄSSÄ VIKA.
Kommunismi on vain ja ainoastaan sairasta ja tuomittavaa.
Näitä kumipäitä käy ( melkeen ) sääliksi. - Anonyymi
Oikeistolaista ulinaa.
- Anonyymi
Mitä vittua sosse ?
Oletko taas yllättynyt että olen eri mieltä KAIKISTA ASIOISTA ?
Niele kiukkusi.
Tuhlaat aikaasi. - Anonyymi
Erimieliset ovat aina huonompia kuin samanmieliset. Ei liity poliittiseen taustaan. Sekä oikeistolaiset että vasemmistolaiset kuvittelevat olevansa parempia kuin toinen osapuoli ja ovat väärässä.
1. Oikeistolaiset kuvittelevat olevansa älykkäämpiä vaikka kaikki tutkimukset osoittavat päinvastaista
2. Vasemmistolaiset kuvittelevat olevansa moraalisempia vaikka historia osoittaa päinvastaistaJos sun molemmat leirit on yhtä väärässä omasta erinomaisuudestaan, ehkä suurin harha on usko siihen, että joku ylipäätään selviää tästä voittajana. Totuus ei tunnusta ideologiaa, mutta ego kyllä löytää oman sellaisen ja puolustaa sitä mustasukkaisesti ja lyö sillä vastustajaa.
Mr.Perfect kirjoitti:
Jos sun molemmat leirit on yhtä väärässä omasta erinomaisuudestaan, ehkä suurin harha on usko siihen, että joku ylipäätään selviää tästä voittajana. Totuus ei tunnusta ideologiaa, mutta ego kyllä löytää oman sellaisen ja puolustaa sitä mustasukkaisesti ja lyö sillä vastustajaa.
-sun (ei kuulu lauseeseen).
- Anonyymi
Ei ne edes nöyrry pyytämään anteeksi aatteensa hirmutöitä
- Anonyymi
Minulle riittää että sosse pidät pääsi kiinni ja pakenet Madeiralle.
Pysyvästi. - Anonyymi
Ihminen joka samanaikaisesti puhuu sekavia vasemmistolaisuudesta ja käyttää käsitteitä kuten "Dunning-Kruger ilmiö", on joko hullu tai humoristi.
Miten niin "samanaikaisesti"? Miksi jostain ei saisi puhua sellaisena kuin se näyttäytyy julkikuvassaan? Haluaisitko kenties kaventaa sananvapautta niin, että vasemmistoa ei saisi kritisoida ja arvostella? Sellaistahan Marinin aikana yritettiin.... demonisoitiin vasemmistonaisiin kohdistuvaa kritiikkiä "naisvihana" ja pyrittiin vaientamaan se. Näinkö toimitaan terveessä vapaassa yhteiskunnassa?
☝🏻🙄
- Anonyymi
Häilyvää soossia on demaripaskan jutut
- Anonyymi
homot on surmattava, sanoo Raamattu. Mitä mieltä tästä olet?
- Anonyymi
Halla-aho oli lähellä toteuttaa, sitten jänis hyppäs byygaan 😂
- Anonyymi
Nämä Tynkkysen trollit 🤣🤣🤣 he ovat pelanneet itsensä ulos, kuka tuollaista tyhjänpäiväistä paskakinastelua pitää yhtään minään, ei järjen häivääkään bu-ha-ha-haaaa
- Anonyymi
Voi hyvänen aika noita punikkeja. Kyselytunnilla harakka vai mikä varisrääkyjä se onkaan, ei mitään käytöstapoja. Alas on mennyt "työväenpuolueen" höpinät ja valheet ja joku vielä kannattaa näitä mölyjiä
- Anonyymi
Ei tohon voi kommentoida,
se on noin ja olen samaa mieltä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1091330
- 45911
Myönnetään, tunnen lämpimiä tunteita kohtaasi
Vaikutat tosin liian hyvältä ollaksesi totta. Komeita miehiä on maailma pullollaan mutta sinussa on jotain.....50736Perhoseni (miehelle)
Miksi et usko, että mun rakkaus sinuun on aitoa ja vilpitöntä? Tai että se oli jo silloin? Miksi ajattelet, ettet ole r129684- 70666
- 67616
- 53597
- 55555
Onko Sofia jälleen jätetty?
Moni asia viittaisi siihen, että hän on jälleen sinkku.93473Mies, näetkö minut myös
Seksuaalisena ihmisenä ja naisena? Haluatko minua seksuaalisesti? Vai olenko mielestäsi tyttönen?20470Voiko se ikinä toimia
Voiko meistä ikinä tulla mitään? Näin kauan aikaa on kulunut ja mitään ei tapahdu... En usko, että sinä mietit minua het32458- 34457
Mitä jos...
Susta tykätään poikana enemmän, kun tyttönä? Miten asian käsittelet tai otat tiedon vastaan? T nainen gubetellija herät142453Nainen, mitä mieltä olet kodittomista?
Ja heistä jotka eivät kykene huolehtimaan asioistaan, itsestään eikä terveydestään? Miten heidän kanssaan tulisi toimia?115453- 5448
- 49447
- 51445
Rekat seisovat dieselin hinnan takia . Ala ei kestä tällaista hintatasoa, sanoo yrittäjä .
EU:n kallein diesel on kova paikka kuljetusalalle. Ajoja on jätetty ajamatta kannattavuusongelmien vuoksi, sanoo alan e85441- 52403
- 42400
