kun moni saanut kuulema poistumiskäskun ja ukot kortistossa.
miksi tavaraa ei tehdä?
onko betonitehdas toiminnassa
5
469
Vastaukset
- Anonyymi
Suomessa ja eu lama ei rakenneta mitään juurikaan....tekkeehä net vissii kerrostalo elementtejä...
- Anonyymi
Entisetkin kerrostalot myymättä rakennusliikkeillä. Menee aikaa, että intoutuvat rakentamaan uuttaa kerrostaloa ja Kärsämäen ympäristössä ei juuri ole suurempia kaupunkeja/kasvukeskuksia.....
- Anonyymi
Kumipyörät kulkee...
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kumipyörät kulkee...
Läheltä on lyhyempi matka ja kustannus. Kumipyörää pyörii, kun ajaa soraa ja sementtiä valimolle, eikä ihan ilmatteeksi!
- Anonyymi
Yx kärpäsen tuhru Suomen ja Lujabetonin kartalla. Valimo ja kirkonkylät kuihtuvat pois nelostiellä kulkijoiden haitoilta ennen kuin arvaattekaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu
narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun1224845Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois
Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja1854518Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?
Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.1181956- 4031721
HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta
Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a331482Ensitreffit Matti ei vaikene enää - Rehellinen tilitys epäonnistuneesta suhteesta Elisaan
Häntä pystyyn, Matti! Olet mahtava tyyppi ja varmasti “se oikea” löytyy vielä! Elisan kanssa ei nyt vaan sitten natsann71279Upeeta! Rauha tulee pian!
Hieno suunnitelma ja se on toteutumassa alle kahdessa viikossa. Jihuu! Tätä on odotettukin, nyt se tulee! https://www.is3781225- 751145
- 741065
- 921008