Translain kumoaminen

Anonyymi-ap

Vanhoillisuskovaiset tekivät aloitteen translain kumoamiseksi. Tuskin saa tarpeeksi allekirjoituksia. Vasta muutama tuhat koossa ja aikaa jäljellä noin viikko. Olisihan se ihan viihdyttävää, jos aloite pääsisi eduskuntaan.

Toinen konservatiivikristittyjen, mm. Pekka Reinikainen, aloite "Koulubiologian uudistaminen ja maailmankatsomuksellisesti neutraali tiedeopetus", puhuu puutaheinää evoluutioteoriasta, uusdarvinismista ja uskovaisten oppilaiden syrjimisestä. Ei ole tälläkään aloitteella kuin muutama tuhat allekirjoittajaa.

Nämä aloitteet tulivat mieleen, kun törmäsin tietoon, että USA:n korkein oikeus antoi vanhemmille oikeuden pyytää lapsilleen vapautusta oppitunneilta, joissa puhutaan seksuaali- ja sukupuolivähemmistöistä.

Marylandin osavaltion suurimman koulualueen, school district, osalta julkaistiin tilasto. Alueen 160 000:sta oppilaasta 58, eli 0,036% oppilaista, ei osallistu kyseisille tunneille vanhempien vaatimuksesta.

11

136

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kristityille näyttää olevan hirveä ongelma tuo politiikka tai se minkälainen joku toinen ihminen on

      Harjoittakaa uskontoanne ja jättäkää muut rauhaan

      • Anonyymi

        Ylipäätänsä jalkovälit tuntuvat kiinnostavan ja mitä sillä tehdään.


    • Anonyymi

      Miksi eivät yhtä agresssiivisesti vastusta naispappeutta vaikka raamattu selkeästi sen kieltää!!!
      Räksäkin aina äänessä vaikka kristityn naisen pitäisi vain mienensä kanssa puhua, miehen alamaisena, sopuisasti askarruttavista asioista eikä julkisesti räkättää,,,

    • Anonyymi

      On ilmeisesti suurikin ongelma heidän joukoissaan.

      • Anonyymi

        Tuolla ilmeisesti noita riittää jotka liian hätiköidysti lähti tuohon. No ei ongelma laissa ole vaan heissä itsessään.


    • Anonyymi

      Luulen että ongelma on se, että lapsiin kajotaan hormoni/muilla ulkopuolelta tulevilla hoidoilla..se on huono asia klapset pitää jättää rauhaan.

    • Anonyymi

      Ongelma on se että yritetään muuttaa lasten elimistö ä hormoni/muilla ulkoa tulevilla NS.hoidoilla.

    • Anonyymi

      jeesus oli transu 🤣

      • Anonyymi

        jeesus oli joulupukin poika 🤔


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        jeesus oli joulupukin poika 🤔

        näinkö se olikin


    • Anonyymi

      kirkko menetäisi, sitten arvo valtansa, kuokka vieraille,

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nasima löi Jussille luun kurkkuun

      Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse
      Maailman menoa
      285
      7068
    2. Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"

      jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r
      Maailman menoa
      54
      4981
    3. Pitkän linjan yritysjohtaja: Suomen tapahtumat eivät ole Aasian kärkiuutinen

      Viimeaikaista kohua on käytetty sisäpoliittisena lyömäaseena, Thomas Zilliacus sanoo. – Koska asiaa kuitenkin kommentoi
      Maailman menoa
      100
      4491
    4. Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa

      SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli
      Perussuomalaiset
      11
      4303
    5. Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta

      Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s
      Maailman menoa
      43
      3815
    6. Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun

      ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta
      Maailman menoa
      120
      3682
    7. Demarit ovat oikeasti törppöjä eli heikkoälyisiä

      ja todistavat sitä päivittäin täällä lapsellisilla jutuillaan. Kauheasti on hehkuttaneet kuinka demarien kannatus vaan
      Maailman menoa
      68
      3646
    8. Perussuomalaiset eivät harrasta maalittamista kuten vasemmisto

      Huomaa tässä keinotekoisessa "rasismi"-kohussakin kuinka vasemmistolaiset maalittavat Perussuomalaisia. Me emme vastaava
      Maailman menoa
      27
      3549
    9. SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat

      Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha
      Maailman menoa
      71
      3333
    10. Maataloustuet voi poistaa, naudan tuottajahinta pompsahtanut 25 %

      Enää ei tarvitse veronmaksajien tukea, koska maajussi saa lihasta nyt hyvää hintaa. https://yle.fi/a/74-20198739
      Maailman menoa
      59
      2490
    Aihe