Timo Stewart joutikin mennä.

Suomi tarvitsee maailman parhaan ilmapuolustuken rajalleen, tulkoon se sitten vaikka Israelista. Onko Suomen puolustaminen vähäpätöisempi asia kuin Gazan ja Hamasin kähinöinti. Vasemmiston ja ylen lemmikki sai potkut, ei haittaa.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/5c5966d9-1df3-43c7-8d42-8d4d9c06829f
14129
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Vaikka sari on puoleksi ulkomaalainen, niin isänmaallinen kumminkin, hyvä.

Äänestä
  • Mitä sillä on väliä mistä tuon ostaa, Suomi tarvitsee sitä yli tuhannen kilometri rajalle Venäjää vastaan.

    Äänestä

  • Yksi bio ohjus haesaan, suomi on hävinnyt.

    Äänestä

Onko tämä Stewart Gazan palestiinalaisia Stewarteja?

Äänestä
  • Taitaa olla niitä Alatölviön Stewarteja. Kaisan ja Joosepin jälkeläisiä.

    Äänestä

Mikään ilmapuolustus Suomen rajalla ei estä hypersoonisia ohjuksia.

Äänestä
  • Onko Suomella enää ilmapuolustusta?
    Eikö kaikki ole jo lähetetty Ukrainaan?

    Äänestä

  • Anonyymi00008 kirjoitti:

    Onko Suomella enää ilmapuolustusta?
    Eikö kaikki ole jo lähetetty Ukrainaan?

    Ei ole ja silti uhotaan.

    Äänestä

No niin, ei sitten muuta kuin timppakin vain etsimään oikeita rehellisiä töitä! Lycka till!

Äänestä

Se on Hamasin ja Putinin puolella.

Äänestä
  • Ei, vaan ihmisyyden ja inhimillisyyden puolella.

    Äänestä

Tätähän se totalitariassa eläminen on, "väärällä tavalla ajattelusta" tulee potkut.
Kun taas verorahojen kyseenalaisesta käytöstä/väärinkäytöstä UPI:ssa ei näytä seuraavan mitään.
Kansalaisena kyseenalaistan nykyään koko lafkan.

Äänestä

Vladimir Stewart tietysti vastustaa tositoimissa testatun ilmapuolustuksen ostamista varmistaaksen venäjän hyökkäyskyvyn.

Äänestä

Päättäjillä menee pastat housuu kun sota alkaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Suomi tarvitsee maailman parhaan ilmapuolustuken rajalleen, tulkoon se sitten vaikka Israelista. Onko Suomen puolustaminen vähäpätöisempi asia kuin Gazan ja Hamasin kähinöinti. Vasemmiston ja ylen lemmikki sai potkut, ei haittaa.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/5c5966d9-1df3-43c7-8d42-8d4d9c06829f

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu