Rakkaus kyllästyttää minua

Anonyymi-ap

Sitä tulee joka tuutista jatkuvasti. Välillä tahtois muuta. Voisitteko lakata edes hetkeksi rakastamasta? Sehän on teillä vain sanoissa kuitenkin, eikö totta?

11

161

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kannattaa tulla tänne, sillä täällä julistetaan pääasiassa helvettiä.

    • Anonyymi

      Kun puhullisoitset rakkauvesta niin puhullisoitset Jumalasta. Puhullisoitset valherakkauvesta, sinulla ei ole Jumala syvänmessäsi, koska siihen rakkauteen ei ihminen kyllästy vaan se on kuin jossain tosi hyvän perheen kotona olemista, jossa tapahtumat seuraavat toisijaan hyväs Henges, hyvän mielen ja olotilan vallitteissa.

      Haluan pysyy rakkauvessa, siitä rakkauvessa olosteisuuvest tiijän pysyväisesti olevani Jumalassa.Pysyminen Jumalan rakkauvesta on ainakin ihtellein kauhistuttavainen ajatuksellinen. Jumalan rakkauvesta kun ei lähjetä "lomailemaan" ja sitten joskus aikansa röhkittyä sikailleen palata takaisin Jumalan luokse. Sehän lieneepi luopijoutta, koska yhjistymien uuvestisyntymykses on pysyvää pysymistä pysymyksestisyyjessä pysymyksehtilöijen.

      Jumalan rakkaus ilmenee toki muillakin tavallisilla kuten Jeesuksen kuolemuksellisuujessa Kolokaattaan ristillä. Suur on kunnijoitus Jumalaa kohtaan mulla, toivon että se olis itsekulla, mutta eipä ookkaan. Maajilma onnii paha paikka ja ihmiskunta on siitä kauheja kaikes pahuujen tejollisuujes esimärkki.

      Selef Urg

    • Anonyymi

      Kansanmurha kompensoi kivasti rakkautta.

      • Anonyymi

        Joo, sadistinen psykopaattiJumala kiduttamassa luotujaan helvetissä iankaiken lyhyen elämän aikana tehtyjen syntien johdosta sekä lastenmurhaajien siunaaminen tasapainottaa kivasti liiallista rakkaushöpinää.

        Omista syömisistä ja juomisista raportoiminenkin pitää jalat tukevasti maan kamaralla, ettei mene ihan rakkaushaihatteluksi tämän palstan jutut.

        Helvetillisiä painajaisunia vaan aplle ja muille rakkauteen kyllästyneille palstan lukijoille !


      • Anonyymi

        Hamasmuslimit ovat islamin kasvot.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Hamasmuslimit ovat islamin kasvot.

        Ortodoksijuutalaiset sekä Jeesuksen seuraajia teeskentelevät vanhan liiton siionistivuohet on rasististen lastenmurhaajien kasvot


    • Anonyymi

      Jos tulee rakkausähkyä, niin ala seuraamaan Sari Esayahia ja Laura Huhtasaarta. Siinä kaksi kylmää ja empatiakyvytöntä rasistista kristittyä, jotka parantaa sun rakkausähkyn.

      Tynkkynenkin muistuttaa enemmän jotakin fundamentalistista rasistista imaamia kuin rakastavaa Jeesuksen seuraajaa, joten sitäkin kannattaa seurata.

    • Anonyymi

      Rakkaus onkin hirvittävä asia varsinkin elävässä elämässä.

      Eivät edes helvetin kauhut ole mitään siihen verrattuna toteutuisi se miten kammottavina tahansa ja olisi vielä hirvittämpää kuin olla Gazassa pommituksen alla, niin silti rakkaus tekisi olon vielä epämiellyttävämmäksi.

    • Anonyymi

      No paratiisi eli rakkauden maitomerihän ei ole vielä auki. Mutta minkälaisen rakkaudellisen ja myötätuntoisen viestin uskovaiset kertoisivat niille kaikille miljardeille kadotetuille sieluille jotka nyt kiirastulessa ikuisuuttaan viettävät?

      • Anonyymi

        Voi kertoa, että harhaoppiset valehtelee, helvetti asetetaan vasta aikojen lopussa saatanalle ja häntä palvelleille, ei sitä nyt ole missään.

        Pitää vain varoittaa harhaoppisista, että eivät syötä potaskaa.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Voi kertoa, että harhaoppiset valehtelee, helvetti asetetaan vasta aikojen lopussa saatanalle ja häntä palvelleille, ei sitä nyt ole missään.

        Pitää vain varoittaa harhaoppisista, että eivät syötä potaskaa.

        No mitä ne uskovaiset sitten oikein höpöttelee muiden ihmisten tuomioista jos helvettikään ei ole vielä auki.
        Ei ole uskovaisillakaan rakkauden ei kärsimyksen paikkaa mihin mennä tai joutua kuoltuaan.
        Ison Bertan pitää ensin sitten joskus laulaa...


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sannan kirja USA:n bestseller!

      "Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä
      Maailman menoa
      162
      11510
    2. Oikeistolainen luki Med mod att leda : en biografi

      ...ei tykänny Sanna Marinista
      Maailman menoa
      28
      8132
    3. Metsäalan rikolliset

      Jokohan alkaa vähitellen kaatua kulissit näillä ihmiskauppaa harjoittavilla firmoilla.
      Sotkamo
      56
      5984
    4. Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"

      Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..
      Maailman menoa
      166
      4967
    5. Hyvää syntymäpäivää Sanna 40 vee!!!!

      ᕼᗩᑭᑭY ᗷIᖇTᕼᗞᗩY Sister ❣️🥰 🎉🎂✨🍰🥳 🥳🎂🥂 🎉🎊🎁🎈🎂
      Maailman menoa
      20
      4737
    6. Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata

      Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai
      Maailman menoa
      39
      4384
    7. Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi

      Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas
      Maailman menoa
      101
      4275
    8. Missä vaiheessa

      Päätit luovuttaa suhteeni?
      Ikävä
      95
      3605
    9. Juuri muiston ne

      Rakastuneet katseesi. Huh
      Ikävä
      80
      3280
    10. Miten paljon

      Olet halunnut mun kanssa?
      Ikävä
      48
      1781
    Aihe