Rahantekijät hyvä ö uutinen

Ilmariselta harvinaisia tietoja: 247 000 000 000 euron
hyvä uutinen Suomen eläkkeistä.
Ilmarisen asiantuntijat: ”Eläkevarallisuus on kasvanut 20 vuodessa noin 84 miljardista eurosta noin 247 miljardiin euroon.”
267
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Nuo rahat on tarkoitettu Murron ja muiden palkkoihin ja tulospalkkioihin sekä pörssipelaamiseen.

Äänestä
  • Ehkä sinun mielestäsi, muttei todellisuudessa!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Ilmariselta harvinaisia tietoja: 247 000 000 000 euron
hyvä uutinen Suomen eläkkeistä.
Ilmarisen asiantuntijat: ”Eläkevarallisuus on kasvanut 20 vuodessa noin 84 miljardista eurosta noin 247 miljardiin euroon.”

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu