Mitä nämä meidän EU johtajat touhuaa...

...eikö ne vieläkään tajua, että Ukrainaa ei tarvitse enää puolustaa, syytää sinne miljardeja täysin turhaan?
Heidän pitäisi pysyä vain kotonaan ja seurata mediasta miten rauha saadaan aikaan!
Eikä sotkeutua sinne enää millään tavalla.
https://www.suomenmaa.fi/uutiset/ulkoministeri-valtonen-ukraina-ei-tarvitse-lannelta-apua-antautumiseen/
Joo, Zelenski lähtee myös Lontooseen, mutta onko hällä enää paluuta takaisin?
Onnekseen on jemmannut miljardinsa kansainvälisiin pankkeihin, mutta Trump voi määrätä nekin palautettavaksi Ukrainan uuden johdon käyttöön ja kansan hyväksi.
21197
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 21

Vanhimmat

klovni taitaa nyt olla enemmän kuin pulassa
joutui lähtemään valkoisestatalosta taas korvat punaisina

Äänestä
  • Lähti pyytelemään tomahawkkeja, sai kalossinkuvan kannikoilleen.

    Äänestä

  • Anonyymi00003 kirjoitti:

    Lähti pyytelemään tomahawkkeja, sai kalossinkuvan kannikoilleen.

    Zelepellen päivät ovat luetut.

    Äänestä

  • Anonyymi00006 kirjoitti:

    Zelepellen päivät ovat luetut.

    Kaulakiikku odottaa

    Äänestä

  • Anonyymi00006 kirjoitti:

    Zelepellen päivät ovat luetut.

    Jospa ne päivät ovat sinulle jo luetut tuolta yläilmoista käsin!! Jospa sinuun salama iskee ennen pitkää tyhmien puheittesi vuoksi!!

    Kaikkea sattuu!!

    Äänestä

  • Sinä vaikutat heikolta klovnilta, Et pystyisi hoitamaman tuota sotatilannetta Zelenskyin tavoin. Taitaa kateeeksi käydä, kun Zelenskyi on ollut niin etevä johtaja, että Putinin on pitänyt neljättä vuotta tapattaa miehiään tuolla Ukrainassa ja onhan heitä jo toista miljoonaa, joten ryssien olisi kyllä syytä pitää pienempää suuta. Huonoa sodan käyntiä on ollut tuo Putinin touhu!!

    Naurattaisi jos ei olisi niin surkuhupaisaa kok tuo venälöisten touhu!!

    Äänestä

Euroopassa ei puhuta vieläkään rauhasta. Miksi.
Helvetin kummaa.

Äänestä
  • Natoniilot eivät tiedä mitä rauha tarkoittaa, luulevat sitä syötäväksi.

    Äänestä

  • Täällä ryssän kannattajat haukkuu Ukrainan johtajaa, joka on sinnikkäästi koettanut hankkia aseita taistellakseen tuota roistomaista Putinin hyökkäystä vastaan!

    Ukraina taistelee itsenäisyydestään ja oman maansa määräämisoikeudesta! Putin yrittää viedä itsenäisyyden Ukrainalta kuten oli hyvä yritys viedä Suomeltakin oman päätösvallan, kenen kanssa toimii!

    Ainainen uhka on tuo Venäjänmaa naapureilleen! Valta on Putinille, pakkomielle ja saa aikaan vain kaikkien Euroopan maitten suuren vihan Venäjää kohtaan!

    Äänestä

Mitäs suomen kokoomusjohto nyt sanoo?

Äänestä
  • ovat vetäytyneet hiirenkoloihinsa 😅

    Äänestä

  • Nieleskelevät Hallaahon kanssa tyhjää..klunk klunk

    Äänestä

  • Me olemme täällä oikein onnellisia ilman Venäjää! Tulemme loustavasti toimeen!!

    Äänestä

  • Anonyymi00012 kirjoitti:

    Nieleskelevät Hallaahon kanssa tyhjää..klunk klunk

    Voi, voi!! Taitaa kansa Venäjällä pian nieleskellä tyhjää, kun Putinin sota tulee niin kalliiksi, että kohtan leipä loppuu venäläisiltä!!

    Turha täällä on ryssien pullistella! Emme juuri teitä arvosta.

    Äänestä

Arvasin viime perjantain jälkeen että Euroopalta alkaa hirmu itkupotkuraivarit kun Trump meni taas Venäjän puolelle, Valtonenkin pissi housuihinsa kun Putin tulossa EU -maahan neuvotteluun

Äänestä
  • joo, euroopan dirikoita viedään kuin pässejä narussa

    Äänestä

  • Katsotaan nyt, miten äijien käy!! USA:ssa kansa on noussut joka kaupungissa barrigaadeille castustamaan Trumpin politiikkaa!!

    Ei juuri ole TRUMP enää suosittu USA:ssa!! Miten lienee Putinin kanssa, kun sota jatkuu ja jatkuu aina vaan!

    Putin lähti soitellen sotaan ja loppua ei näy!! On meillä siinä suurvalta!

    Äänestä

  • Anonyymi00010 kirjoitti:

    joo, euroopan dirikoita viedään kuin pässejä narussa

    Ressukka!! Luulet vaan!! Eurooppa on yhtenäinen ja samalla aaltopituudella!! Ryssä on Euroopassa koko lailla yksin ja kaikki vihaavat tuota roistomaata!

    Äänestä

Kaljalaiset haluavat Kaljalan takaisin Natolla, Ukrainalla, Tomahawkilla, Hamasilla tai Kaljalan piirakalla.

Äänestä
  • äiti tässä, tules nyt pikku-ville jo nukkumaan

    Äänestä

  • Voi ressukka! Sääliksi käy noita venäläisiä. Koettavat olla niin reteitä, mutta heidän täytyykin asua maassa, jossa ei ole edes sananvapautta! Täällö ressukat koettavat käyttää tuota sananvapautta, mutta aivan väärällä tavalla!!

    Sääliksi heitä käy!! Annetaan Venäjän orjille anteeksi, heidän on pakko purkaa huonoa oloaan maassa, jossa ei ole puhevapautta eikä kokoontumisvapautta eikä paljon mitäään vapautta!

    Me olemme vapaassa Suomessa ja voimme puha aivan mitä haluamme!! Siitä olemme onnellisia!

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

...eikö ne vieläkään tajua, että Ukrainaa ei tarvitse enää puolustaa, syytää sinne miljardeja täysin turhaan?
Heidän pitäisi pysyä vain kotonaan ja seurata mediasta miten rauha saadaan aikaan!
Eikä sotkeutua sinne enää millään tavalla.
https://www.suomenmaa.fi/uutiset/ulkoministeri-valtonen-ukraina-ei-tarvitse-lannelta-apua-antautumiseen/
Joo, Zelenski lähtee myös Lontooseen, mutta onko hällä enää paluuta takaisin?
Onnekseen on jemmannut miljardinsa kansainvälisiin pankkeihin, mutta Trump voi määrätä nekin palautettavaksi Ukrainan uuden johdon käyttöön ja kansan hyväksi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu