Kupittaan Citymarket

Anonyymi-ap

Miksi joka kerta käydessäni Kupittaan citymarketissa törmään todella asiattomiin henkilökuntaan? Milloin joku 100 v vanhus esittää vartijaa , ja häiritsee asiakkaita aulassa ja myymälän sisällä. Nyt tänään siellä kimppuun hyökkäsi tämä tyyppi joka hoitaa juomaosastoa. Alkoi kovaan ääneen huutamaan naamani edessä, että otan juomia väärästä kohtaan, että miten helvetin tyhmä olen. En väitäkkään olevani mikään ruudinkeksijä, mutta se ei ole olennaista tässä. Vaan tämä vuosia ja vuosia jatkunut todella ala-arvoinen asiakkaiden kohtelu. Tarjoustuotteet yleensä laitetaan niin, että asiakas luulee sen ottavansa, mutta otaakin aivan samanlaisen paketin esim. kalkkunaleikettä, mutta 50g kevyemmän , mutta 2 kertaa kalliinman. siellä saa olla todella tarkana, ihan joka asiassa koitetaan kusettaa. Hitto olisi tämäkin juoma pelle ollut vaan iloinen kun menee juomia myyntiin, eikä aukonut päätään, että muka tölkejä pitäisi ottaa toisesta kohtaa. En edes vieläkään ymmärrä mitä tämä edes tarkoitti, mutta sehän olikin Kupittaan Citymarketissa.

12

547

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Olisit lyönyt sitä päin taulua.

    • Anonyymi

      Minun kokemusteni mukaan K-kaupoissa on keskimäärin tympeintä asiakaspalvelua ja Lidl-kaupoissa ystävällisintä ja reippainta.

    • Anonyymi

      En käy K-kaupoissa tai sittareissa. Mutta Prismoissa ja S-ryhmän kaupoissa on ystävälliset henkilökunnat. Puuilo taas on tympein kauppa, missä tulee käytyä. No se ei ole ruokakauppa. Puuilossa henkilökunta huutelee toisilleen asiakkaiden yli, jopa kassalla. Ei paljoa tervehditä tai muutakaan ja aika tympeää naamaa saa nähdä. Radiopuhelimet heillä huutaa jatkuvasti. Hyllyissä on usein tyhjää just siinä, mitä itse haen. Netissä lukee tuotteen kohdalla, että Raision myymälässä on tuotetta yli 25 kappaletta, mutta hyllypaikka on tyhjä. Tai sitten netissä lukee jonkun tuotteen kohdalla, että samassa kaupassa on yli 25 kappaletta, mutta ei sanota hyllypaikkaa. Sitten sitä pitää etsiä, eikä löydy. Jos sattuu yksi henkilökuntaan kuuluva kaupan puolella olemaan, niin hänen juttusille on vanhoja ukkoja pitkä jono.
      Tai sitten vielä viimekertainen juttu, kun yhtä tuotetta hain ja sille oli monta vaihtoehtoa. Jokainen hyllypaikka tyhjä. Löytyi kuitenkin alahyllyltä tuote, jolle ei ollut hintaa. No puhelimella netistä Puuilon kohdalta googlaamalla löytyi hinta.
      On kaupoissa käyminen luovaa toimintaa.

      • Anonyymi

        Henkilökunta on joitakin tukityöllistettyjä vajakkeja.


    • Anonyymi

      Hyvää palvelua aina saanut, ei ongelmia.

    • Anonyymi

      Kupittaan cittis on todellakin tympeä kauppa.
      Paras palvelu on Lidl issä ympäri Turkua.
      Pienet Koot ja Ässät myös mukavia ostopaikkoja.

    • Anonyymi

      Kauhajoella ( Etelä-Pohjanmaalla )oli aikoinaan parikymmentä vuotta sitten city-marketin kauppiaalla sellainen tyyli, että kaikki ruoka oli aina viimeiseen päivään asti samalla kalliilla hinnalla.Ei siis koskaan mitään alennuksia!

      Kaikki heitettiin vaan roskiin!

      Kunnes muutti toisaalle ja tilalle tuli toinen.

      Tyyli ja toimintatapa muuttui! Kiitos paljon nykyiselle kauppiaalle!

    • Anonyymi

      Juoma pelle 😂🤔😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂

    • Anonyymi

      Hjr4

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      OT SUIHIN

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vesikin maksaa, miksei hengitysilma?

      Jatkuvasti itketään ettei ole rahaa mihinkään, mutta tilastojen mukaan rahaa on enemmän kuin koskaan, joten miksei asial
      Maailman menoa
      34
      1952
    2. Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin

      Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras
      Maailman menoa
      165
      1890
    3. Suomalainen perheenisä vaatii Suvivirren esittämisestä hyvityksiä

      Itse lapsena uskonnonopetuksesta vissiin traumoja saanut ihka suomalainen (!) perheenisä vaatii Espoon kaupungilta korva
      Maailman menoa
      380
      1782
    4. Mies profiloin sinut

      Etsit täysin hallittavaa mutta samalla poikkeuksellista ihmistä. Etsit jotain mitä et koskaan tule saamaan.
      Ikävä
      216
      1248
    5. Nostetaanko nainen kissa pöydälle?

      Ja selvitetään nämä tunteet?
      Ikävä
      92
      1113
    6. Kiantama kartelli

      Onko alhaisempaa kuin toimia ensin kartellissa ja lopuksi koittaa pelastaa nahkasa vasikoimalla muut kun jää kiinni? Eip
      Suomussalmi
      34
      970
    7. Oletko ollut *ittupää

      Siinäpä se kysymys eli oletko ollut *ittupää hänelle? Miksi?
      Ikävä
      95
      765
    8. Kiantama oy

      Tämän päivän uutiset.....https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000012036470.html.
      Suomussalmi
      15
      698
    9. Saako 60 v vielä töitä? Arto Nyberg puhuu suoraan elämästä ilman töitä

      Arto Nyberg täyttää tänään 60 v. Onnea! Nyberg totuttiin näkemään suoran haastatteluohjelman kapteenina vuodesta toise
      Maailman menoa
      47
      665
    10. Haluaisin nähdä ja tavata sinut mies

      Vielä tässä elämässä.
      Ikävä
      32
      664
    Aihe