Timo Soini: saatanan tunarit

https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/843cf7d0-55cc-44f5-9d5e-60ae689781fa
Voisko hallituksenkin vetää jo "vessanpöntöstä" alas,. Eihän noissa päötöksussä ole enää järjen hiventä.
5108
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Laitapa sellainen linkki minkä pääsee lukemaan ilman että pitää vakoiluohjelma ladata.

Vaikkei tuon kepuun pyrkivän katketan petostelijan puheissa mitään perää kuitenkasn ole.

Äänestä

Nolo soini, petti äänestäjät. Olis jo hiljaa. Aina tulee huono mieli. Äänestin häntä kerran, Kadun!

Äänestä

Soinilla on kanttia puhua niin kuin asiat on.
Hallituksen "luupää politikot" eivät ymmärrä, että diplomatia on taito, joka tulisi hallita ennen sotahuutoja (jotenkin noin, omin sanoin).

Sotahuutajat sensijaan valmistelevat maaperää sodalle propagandalla, jossa ei ole järjen häivää.
Kiihko, millä he sitä tekevät muistuttaa 1930 luvun lopun kiihkoa

Äänestä

Soinista tulee vielä pressa 👍

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/843cf7d0-55cc-44f5-9d5e-60ae689781fa
Voisko hallituksenkin vetää jo "vessanpöntöstä" alas,. Eihän noissa päötöksussä ole enää järjen hiventä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu