JFK.n salamurha on luvattu selvittää

Anonyymi-ap

Tekoäly on suureksi avuksi presidentti John F. Kennedyn salamurhan selvittämisessä.

Saamme pian tietää koko totuuden!

Viimeinkin.

3

137

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tasan kuukauden päästä on taas samat otsikot.
      HS ja Iltis kertoo virallista tarinaa.
      Iltalehti kertoo Kennedyjen seksielämästä.
      Mutta kuka kertoisi totuuden
      Edes Trumpin uho ei riittänyt totuuden esiinkaivamiseen.

    • Anonyymi

      Vuonna 1976, House Select Committee on Assassinations (HSCA) tutki JFK.n ja MLK.n murhia. Vaikka havainnot olivat suurelta osin linjassa Warrenin komission havaintojen kanssa; mukaan lukien johtopäätös, että Oswaldin laukaus oli tappanut presidentin ja että yksi luoti oli osunut sekä Kennedyyn että Connallyyn...THE MAGIC BULLET.
      HSCA.n merkittävä löytö ja paljastus oli äänitallenne Dallasin poliisin radiotallenteista. Äänitys oli tehty moottoripyöräpoliisin mikrofonista, ja se todisti neljästä laukauksesta – eli kolmesta (Warrenin komission mukaan) lähtöisin Oswaldilta ja neljännestä laukauksesta, jonkun toisen ampujan tekemästä. Tuon neljännen laukauksen, HSCA.n lausunnon sivulauseessa ja ohimennen mainitun, uskottiin tulevan ruohokukkulalta. Näiden akustisten todisteiden seurauksena HSCA päätteli, että ampujia oli ollut kaksi ja että salamurha oli todennäköisesti salaliiton tulos.

      Vuonna 1976, House Select Committee on Assassinations (HSCA) tutki JFK.n ja MLK.n murhia. Vaikka havainnot olivat suurelta osin linjassa Warrenin komission havaintojen kanssa; mukaan lukien johtopäätös, että Oswaldin laukaus oli tappanut presidentin ja että yksi luoti oli osunut sekä Kennedyyn että Connallyyn..."Thö magic bullet"...
      HSCA.n merkittävä löytö ja paljastus oli äänitallenne Dallasin poliisin radiotallenteista. Äänitys oli tehty moottoripyöräpoliisin mikrofonista, ja se todisti neljästä laukauksesta – eli kolmesta (Warrenin komission mukaan) lähtöisin Oswaldilta ja neljännestä laukauksesta, jonkun toisen ampujan ampumasta. Tuon neljännen laukauksen, HSCA.n lausunnon sivulauseessa ja ohimennen mainitun, uskottiin tulevan ruohokukkulalta. Näiden akustisten todisteiden seurauksena HSCA päätteli, että ampujia oli ollut kaksi ja että salamurha oli todennäköisesti salaliiton tulos.

    • Anonyymi

      Amerikkalaisille voi uskotella ihan mitä vaan.
      Oli kyse JFK vallankaappauksesra tai nine eleventh talojen purkuoperaatiosta.
      Suomalaisille totuus on se mitä amerikkalaiset uskoo ja mitä HS.n omistajat antaa totuudeksi kirjoittaa.
      Ja se mitä Suomi 24 jättää moderoimatta.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jaaha, sitä on vasemmistoryhmä käynyt häiriköimässä Purran kodin vieressä

      On näköjään iso lakana levitetty puiden väliin, jossa lukee mm. "Haista vi*** Riikka Purra". Tunkekaa leikkaukset pers..
      Maailman menoa
      215
      6520
    2. Päivi Räsänen vs. Abbas Bahmanpour

      (Bahmanpour on imaami Helsingissä) Syyttäjä siis jahtaa edelleen Räsästä tämän H-puheista, joissa hän on ilmeisesti vaa
      Maailman menoa
      102
      4934
    3. Demokratian uhka: Perussuomalaiset ja polarisoiva "me ja muut" -ajattelu

      Laurence Rees varoittaa, kuinka demokratian heikkeneminen ja autoritaaristen liikkeiden nousu voidaan liittää "me ja muu
      Maailman menoa
      114
      4677
    4. "Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana

      Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste
      Maailman menoa
      38
      3179
    5. Palkansaajan oikeus nauttia työuransa hedelmistä

      Työeläkejärjestelmä on verrattavissa pyramidihuijaukseen, jossa alemmat tasot, eli nykyiset palkansaajat, toimivat maksa
      Maailman menoa
      100
      2847
    6. En koskaan tule sinulle tätä kertomaan

      Kun kirjoitin sinulle viimeisintä viestiä, huomasin kyynelten valuvan poskiani pitkin.
      Ikävä
      64
      2283
    7. Saatoin tehdä elämäni isoimman virheen

      Otsikko kertoo kaiken. Miksei kaikki voi olla yksinkertaisempaa?
      Ikävä
      133
      1767
    8. Joroinen räjähdys

      Ja siellä räjähti sähköpakettiauto,joka teki suuret tuhot.
      Hybridi- ja sähköautot
      66
      1749
    9. odotatko vielä viestiä minulta...

      Mies...? En tiedä mitä sanoa 😔 auta vähän naista ja tule enemmän vastaan
      Ikävä
      139
      1684
    10. Kova ikävä parittelukumppania täällä korvessa

      Mutta muuten kyllä on rauhallista.
      Ikävä
      57
      1517
    Aihe