Trump romuttaa Valkoisen talon

Kukaan ei pysty estämään. Betonilaatat rose gardenissa. Alkaa muistuttaa espoolaista omakotitaloa.

Häpellinen teko!
564
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Lausunto: Trump tekee mitå haluaa. Järkyttävää.

Äänestä

Valkoisen Talon ruusutarha on Eleanor Rooselvetin ennen toista maailmansotaa perustama ja on saanut olla tähän saakka rauhassa ja hyvin hoidettuna. Nyt siitä ei ole mitään jäljellä, pelkkää harmaata betonia ja kiveä.

Talon itäsiipikin on rakennettu alunperin 1902 ja laajennettu samoin Rooseveltin kaudella nykyisiin mittoihinsa. Tai ei enää nykyisiin... Nyt sen tilalla on kaivinkoneita ja kasa betonimurskaa.

Äänestä

TAITAA ROMUTTAA KOKO AMERIIIKAN , JA HYVÄ NIIN

Äänestä

Siitä tuleee keisari Trumpin palatsi ja pihalle jättikokoinen Trumpin patsas.

Äänestä

Mauton. Jos menee Trump Towerin malliin. Järki hävinnyt lopullisesti. Noihin pitää anoa lupa. Ajattele, kun Stubb alkaisi jyräämään Presidentin linnaa. Ennenkuulumatonta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Kukaan ei pysty estämään. Betonilaatat rose gardenissa. Alkaa muistuttaa espoolaista omakotitaloa.

Häpellinen teko!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu