Minulla ja ystävälläni laaja kokemus eläintarhan pyörittämisestä. Voimme ottaa koko tarhan itsellemme. Ei se tulisi ulkopuolisille auki olemaan, mutta eikö se riitä että me pääsemme omalla pienellä porukalla nauttimaan eläimistä.
Rahaa meillä ei ole, mutta voimme silti ottaa eläintarhan. Toki muiden pitää antaa meille rahaa.
Voin ottaa eläintarhan hoitaakseni
15
300
Vastaukset
- AnonyymiUUSI
Hienoa. Aion lahjoittaa teille paalin heiniä. Älkää toki itse syökö vaan antakaa hirvien nauttia tästä jalomielisestä lahjasta.
Kai saan nimeni johonkin tauluun missä kerrotaan ketkä ovat toimintaa tukeneet?- AnonyymiUUSI
Valitettavasti rahaa tauluun ei ole. Jos ylimääräistä tulee teiltä meille, se käytetään eurolla ostamamme pandatalon saunatilojen kaljahankintoihin. Kiitos muuten meille ilmaiseksi annetusta pandatalosta, jota te kuntalaiset maksatte ilman taulupaikkaa vielä vuosien ajan.
- AnonyymiUUSI
Meillä on seinällä Väinö Jaakolan valokuva isoissa kultakehyksissä. Jos annamme sen teille, saammeko tulla koko perhe katselemaan hirviä? Meitä on 2 aikuista ja 3 lasta.
- AnonyymiUUSI
Valitettavasti tuolla taululla on arvoa niin vähän, että sillä pääsee vain 2 aikuista ja 1 taaperoikäinen. Jos tuotte Brandy pullon, pääsee toinen isovanhemmista mukaan.
- AnonyymiUUSI
Anonyymi kirjoitti:
Valitettavasti tuolla taululla on arvoa niin vähän, että sillä pääsee vain 2 aikuista ja 1 taaperoikäinen. Jos tuotte Brandy pullon, pääsee toinen isovanhemmista mukaan.
Entä jos tuon pelkän pullon? Saako sillä anopin puistoon pidemmäksi aikaa?
- AnonyymiUUSI
Anonyymi kirjoitti:
Entä jos tuon pelkän pullon? Saako sillä anopin puistoon pidemmäksi aikaa?
Kyllä saa anopin jättää, täällä on lihalle menekkiä, myös sitkeälle lihalle. Tuokaa pullo ja anoppi tänne. Tämä voidaan naamioida myös vaihtokaupaksi jos viette pois meilke tarpeettoman vuosimallin 1972 1,2L Ladan kampiakselin
- AnonyymiUUSI
Mina voi otta joku huvalihainen eläin. Muos useampi voin otta jos ulimaaraisia jaljela.
Ei saukko, on ehkä sitkea?
T. kebaburittaja Jyvaskulasta- AnonyymiUUSI
Ei tuolla oo teille enää muuta jäljellä rullakebabin väliin kuin sitä sitkiää Saukkoa.
Villisiat grillataan paikanpäällä ja vinsetit syötetään sille lumipuumalle, joka nyljetään ja jonka Turkista saaraan käsityömessuille myytävää.
- AnonyymiUUSI
Olemme akateeminen pari läheltä Münchenia, onko tarhaan mahdollista päästä vielä ensi viikolla?
Voidaan maksaa suoraan portilla jollekin, emme tarvitse kuittia.
Tulemme varaamaan NaavaChaletista parhaimman huoneen, koska meillä on siihen varaa.
Meidän piti vaihtaa lentoliput Lufthansalle, kun Finnairilla on penkkien pesu kesken. - AnonyymiUUSI
Olis fiksua siirtää Topin muistomerkki vaikkapa Ähtärin torille sen esiintymislavan läheisyyteen. Eihän se nyt eläintarhan eteen kuulu.
- AnonyymiUUSI
Menee vielä kohta tuo patsaskin sille rutiköyhälle yhdistykselle. Voi elämän kevät.
- AnonyymiUUSI
Samalla siirrolla sitten uimahalli keskustaan ja eläimet ihan toiseen suuntaan. Kyllä meni sekavaksi tämäkin touhu, ei täällä osata edes kuolla saappaat jalassa!
Joka suunnassa sekoilua ja muut senkin nauraa ja vittuilee meille! Tätäkö ollaan vielä tähän vajoamaan kaivattu? - AnonyymiUUSI
Antakaa Topin patsaan olla.
Pekka tykkäsi luonnonrauhasta. - AnonyymiUUSI
Anonyymi kirjoitti:
Antakaa Topin patsaan olla.
Pekka tykkäsi luonnonrauhasta.Tuolla matkailumäellä on ihanteellinen paikka muistomerkille. Siellä ei liiku liiaksi väkeä ja voi muistella taiteilijaa muiden häiritsemättä.
- AnonyymiUUSI
Anonyymi kirjoitti:
Tuolla matkailumäellä on ihanteellinen paikka muistomerkille. Siellä ei liiku liiaksi väkeä ja voi muistella taiteilijaa muiden häiritsemättä.
Autojen laskijat on jo niin vanhoja pappoja, että ne menee sinne joka aamu ja ovat haltioissaan kun ei ole autoja.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Näitä venäjä-faneja tuntuu edelleen vaan riittävän - kummallista
ja lähinnä siis ihan suomalaisia. Mitä hienoa ja hyvää he näkevät maassa joka on diktatuuri, maassa jossa ei ole sananv4183523On ilmiselvää, että väärä maahanmuutto on Suomea pilannut jo paljon
Väärä maahanmuutto tarkoittaa siis tulijoita Lähi-Idän ja Afrikan islamilaisista maista, eli muslimeita. He ovat kiistat1262635Sanna on pakottaja, domina
Pakotti sadistisessti työttömät hakemaan töitä, josta seurasi hirmuinen työttömyys. Näin on asia, jos uskomme Hesarin k1082600Ulkoistin makuaistini Yleisradiolle
Nyt voimme luottaa siihen, että Virallinen Totuus tekee maistelutyön puolestamme. Me persulandiassa arvostamme priimaa,22397Skodan hankintaan painostaminen toi potkut
Kylläpä on kovat keinot käytössä, kun on yritetty pakottaa hankkimaan Skoda painostuskeinoilla. Kyllä valinnan pitää oll362183Vassarina hymyilyttää vaurastuminen persujen kustannuksella
Olen sijottanut määrätietoisesti osan Kelan tuista pörssiosakkeisiin, ja salkku on paisunut jo toiselle sadalle tuhanne52096Riikka runnoo: Elisalta potkut 400:lle
Erinomaisen hallitusohjelman tavoite 100 000 työllistä lisää yksityisellä sektorilla on kohta saavutettu. Toivotaan toiv131743Niinistö neliraajajarrutteli Natoon liittymistä vielä sodan alettua
Myöntää nyt itsekin, mikä jo aikaisemmin tiedettiin. Marin vei Suomen ja Ruotsin Natoon. "”Myönnän auliisti jarruttelle1941607Kokoomus on Suomen kommunistisin puolue
"Hallituksessa on erimielisyyttä siitä, kuinka suuri osa veronkiristyksestä hyvitetään datakeskuksille uudella erillisel621515Pääseekö kuka tahansa hoitaja katselemaan kenen tahansa ihmisen terveystietoja?
"Meeri selaili puhelinta uteliaisuuttaan ja katuu nyt – Moni hoitaja on tehnyt saman rikoksen Tuttujen ihmisten asiat k431473