Että metsähake lämmityksessä jää historiaan, sillä kuorma-auton kontin kokoiseen sijoitettava pienydinvoimala tuottaa sähkön kokonaiselle kaupungille.
Kontti täytyy jo alunpitäen sijoittaa terroristin ulottumattomiin maan uumeniin.
Autojen tuleva polttoaine on vety.
Suomen tuleva profeetta
7
227
Vastaukset
- Anonyymi
Se on viety,ei vety.
- Anonyymi
Tietääkö hupsispoika kuinka paljon vihreän vedyn valmistaminen vaatii sähköä?
- Anonyymi
Vihreän vedyn tuotanto tarvitsee tuulta ja aurinkoa, tekninen kehitys etenee ajallaan niin että vety on lopulta kilpailukykyinen. Suomessakin kehitetty:
https://www.oulu.fi/fi/uutiset/aurinkovedyn-edistysaskel-oulun-yliopistossa-onnistuttiin-tuottamaan-vetya-pitkaaikaisella-ja - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Vihreän vedyn tuotanto tarvitsee tuulta ja aurinkoa, tekninen kehitys etenee ajallaan niin että vety on lopulta kilpailukykyinen. Suomessakin kehitetty:
https://www.oulu.fi/fi/uutiset/aurinkovedyn-edistysaskel-oulun-yliopistossa-onnistuttiin-tuottamaan-vetya-pitkaaikaisella-jaAsummeko Saharassa? Vetykilon tuottamiseen tarvitaan edelleenkin sähköä 55 kwh ja vettä 10 litraa ja joista saadaan polttokennossa takaisin sähköksi muutettuna 15 kwh. Fysiikan lakeja ei voi muuttaa vaikka olisit kuinka uskovainen tahansa vaikka Jeesuksen veden muuttamiseksi viiniksi sormia näpsäyttämällä.
- Anonyymi
Valmetin moottorit ei kestä, hakkeen tekemistä?😁
- Anonyymi
Että tarvitaan pitkospuita,jotta päästään hakkuulle.
Takka on hyvä lämmöntuottaja ja nevan takana in raahallista.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1892704Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482407Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1061132- 94989
- 64921
Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait241826Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20820Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka288791Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies90785Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22718