Ei ikinä Lapualle niitä turhakkeita. Naurettavaa !!!!
Sähköpotkulautoja
14
268
Vastaukset
- Anonyymi
Kyllä käyttöä olisi.
- Anonyymi
Kakarat ne hajottaa kuitenkin. Lapuan tulevaisuuden toivot...
- Anonyymi
....... lisäksi nakkelevat jokeen.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
....... lisäksi nakkelevat jokeen.
Voi ei miten harmillista....titityy.. kuka tähän ilkivaltaan voisi puuttua....titityy.. Ihanaa jos joku karju näyttäisi miten kunnioitus herää...titityy... Äänestäkää tätä kommenttia kanssa kiltit marttalaiset... titityy..
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Voi ei miten harmillista....titityy.. kuka tähän ilkivaltaan voisi puuttua....titityy.. Ihanaa jos joku karju näyttäisi miten kunnioitus herää...titityy... Äänestäkää tätä kommenttia kanssa kiltit marttalaiset... titityy..
Se on juurikin näin..👍😍ja hyvä että on näin.. Olen sivistynyt nisukahvittelija. TI TI TYY
- Anonyymi
Surullista miten aikuiset ajattelee ja käyttäytyy.. Tällaista malliako me halutaan antaa..? Näinkö me kehotetaan nuoria käyttäytymään..? Vai eikö tavallinen aikuinen kykene ajattelemaan näin monimutkaisia asioita..?
Tämä oli esimerkkikommentti sanoja jolla havainnollistetaan.. Kerrotaan miten ei kannata toimia se ei käy.. Me aikuiset pystytään parempaan ja vähän monimutkaisempiin ajatuskulkuihin ja suurempiin kokonaisuuksiin kun oikein yritetään.. Ollaan nuorille parempana esimerkkinä.. ❤️ Sähköpotulautailu turvalliseksi.. Kortti siihen ajokoulusta.. Näin näytämme että välitämme... Mikä muutan on tämä Ti ti tyy juttu joka täällä esiintyy..? Koivunoksalla viheltää meillä lintu samaa sävelmää. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Surullista miten aikuiset ajattelee ja käyttäytyy.. Tällaista malliako me halutaan antaa..? Näinkö me kehotetaan nuoria käyttäytymään..? Vai eikö tavallinen aikuinen kykene ajattelemaan näin monimutkaisia asioita..?
Tämä oli esimerkkikommentti sanoja jolla havainnollistetaan.. Kerrotaan miten ei kannata toimia se ei käy.. Me aikuiset pystytään parempaan ja vähän monimutkaisempiin ajatuskulkuihin ja suurempiin kokonaisuuksiin kun oikein yritetään.. Ollaan nuorille parempana esimerkkinä.. ❤️ Sähköpotulautailu turvalliseksi.. Kortti siihen ajokoulusta.. Näin näytämme että välitämme... Mikä muutan on tämä Ti ti tyy juttu joka täällä esiintyy..? Koivunoksalla viheltää meillä lintu samaa sävelmää.Kyllähän se on tosi asia että nuoriso hajottaa ne tai heittää laurilansillalta jokeen ne värkit
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kyllähän se on tosi asia että nuoriso hajottaa ne tai heittää laurilansillalta jokeen ne värkit
Pistää niin vihaksi. Kukkuu.
- Anonyymi
Ne on kommunistien kulkupelejä. Me lapualla ei olla kommunistia. Moomma kokoomuslaasia ja meillon omat pelit ja vehkeet. Siksi me ei suvaata tätä Lapualla. Kommunistien pitää muuttaa pois.
- Anonyymi
Itte oot kommari pelle
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Itte oot kommari pelle
Koti ja uskonto ja isänmaa, mies on mies ja nainen on nainen, eikä sukupuolia vaihdeta miltä nyt mikäkin kerta sattuu tuntumaan. Kommarit voi muuttaa kiinaan.
- Anonyymi
Niitä tarvitaan, ei jaksa kävellä.
- Anonyymi
Piisaako niis värkiis virta 20-25 km matkalle? Vois olla kätevä kakaroolle koulu kulukuneuvoksi.
- Anonyymi
Lapualle tulee kaikki jälkijunas. Onhan näitä kulkupelejä ollut jo viimeiset 10 vuotta saatavilla. Mullakin oli joskus sellainen, kunnes rengas meni puhki, en oo jaksanu vaihtaa.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit1728451KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti4527620Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei763880Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521613685Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1183054Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään552825Turvaan tulleet lähettävät omia lapsiaan vaaraan - hullua
MOT-ohjelman jakso ”Loma vaihtui kahleisiin” kertoi, kuinka Suomessa ja muualla Euroopassa asuvat somaliperheet lähettäv432060- 1262056
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro231893Vedonlyöntiä .
Olen valmis lyömään ison vedon , että homma kaatuu . Jos kerta Sivonen ei lähde mukaan , niin ei tuoho usko kukaan muuka211801