TPS otti tänään 3-0 murskavoiton heikosta KTPstä jolla ei ollut mitään mahdollisuuksia ottelussa. TPS hallitsi suvereenisti kenttätapahtumia koko 90min ajan vaikka kaikki maalit syntyivätkin lopussa viimeisen 10 min sisään.
KTPn linja auto oli puoli 11 maissa Salon kohdalla paluumatkalla ja autossa oli kuulemma hiljaista kuin pingviinin ahterissa.
Sunnuntaina on enään turha lähteä Tolza areenalle katselemaan Turkulaisten nousujuhlia.
KTP putosi odotetusti takaisin divariin.
9
226
Vastaukset 9
- Anonyymi
Ktp oli pelkkä tiskirätti tämän kauden Veikkausliigassa.
Mustonen oli rakentanut kaikkien aikojen kalleimman ktpn joukkueen ja metsään meni niin että pöly ei laskeudu ennen joulua.
Forssell, Tanaka ja Riski floppasivat totaalisesti.
No onneksi heistä kaokista kolmesta päästään nyt eroon kun seura putosi divariin.
Forsselin 3 vuoden sopimuksessa oli pykälä että saa lähteä jos putoavat.- Anonyymi
Miksi tuollainen sopimus? Ukot divari tasoa.
- Anonyymi
Mitä teki KTPn Asberger ottelun loppupuolella? Otti epäilyttävän punaisen kortin ja ottelu kääntyi Tepsille sen jälkeen. TPS teki muutaman minuutin sisään 3 maalia ja nousi Veikkausliigaan.
Mun mielestäni Veikkauksen pitäisi tutkia yhdessä Poliisin kanssa Asbergerin touhut.
Oliko kyseessä jälleen kerran Suomen kentillä ottelumanipulaatio jossa pelaaja on lahjottu vedonlyöntimafian toimesta. - Anonyymi
Surullinen ilta oli eilen kun KTP jälleen putosi divarin syövereihin potkupalloilemaan.
Olin ottanut Sunnuntain iltavuoron vapaakdi kun oli tarkoitus Tolsalle mennä matsi katsomaan. Aamulla nyt ilmoitin esimiehelle että tulenkin sitten töihin normaalisti pyhänä. Ei tuossa Sunnuntain matsissa ole enään mitään pelattavaa Kotkalaisten kannalta. Mielummin menee töihin.
Jos KTP ei olisi eilen sössinyt peliä ja pudonnut jo ensimmäisessä osaottelussa niin Sunnuntaina olisi tehty kauden yleisöennätys. Nyt veikkaan noin tuhatta katsojaa joista noin 150 on Turkulaisia jotka tulevat seuraamaan heidän noudujuhliaan.
3000 katsojaa olisi varmasti tullut ilman Torstain fiaskoa ja emämunausta.
Kiitokset vaan Asbergerille kun pudotti seuramme divariin. - Anonyymi
Eihän tässä ole vielä pudottu, 90 minuuttia aikaa tulla tasoihin, sitten jatkoilla ohi, taistelu jatkuu!!!
- Anonyymi
Pudottu on. Ei mitään saumaa enään.
- Anonyymi
Minä en viitsi miesten joukkueurheilua seurata enää lainkaan, oli laji mikä hyvänsä. Naisten urheilua seuratessa ei veekäyrä nouse.
- Anonyymi
Kyllä mimmien Tanska matsissa v- käyrä nousi.
Kouvolastakin olisi tultu KTP:n matsia katsomaan. Nyt tuskin moni vaivautuu. Tsemppiä nyt kuitenkin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Naiset ymmärtävät ettei talous lähde nousuun
Miten paljon järjellisempi olento nainen onkaan kuin tilastollisestikin paremmin tienaava mies. Kun kaikkialla puskuroid1591061En jaksa
Enää pelleillä ja paljastan J naisen nimen. Se on Jonna ja hän ei koskaan, edes luultavasti ollut täällä. Silti piene44717Kissa eli kivuissa useita viikkoja
Ei vienyt lääkäriin vaikka kissa parka maukui ja moni seuraajakin (minäkin) näin että kissa on sairas.128666Minkälainen nainen
Minkälainen kaipaamasi nainen on luonteeltaan? Kaikki hassun hauskat antava ja helppo on sallittuja, jos poikien on kovi23648- 44639
- 67615
Martinan mauton tyyli
Voi hyvää päivää 🤣 nyt ollaan oltu Muhiksen kanssa Kultareservin avajaisissa suorat housut jalassa ja 500€ korsetti pää161571Jos meillä olisi yhteinen koti
Niin haittaisiko sinua pitää se vähä tavaraisena? Ajattelin tänään että jos joskus asuttaisiin yhdessä ja haluaisit pal52560Arvaako kukaan?
"Humalojalla metalliromun keräyspaikalla on kulkenut pitkin kevättä ja kesää joku henkilö, joka on vienyt sieltä kymmeni34554Tuntuu pahalta meidän molempien puolesta
Anteeksi, että olen tällainen pelkuri. En vaan usko rakkauteen enää miehen ja naisen välillä omalla kohdalla. Tiedän, et34528