eli ns. ruotsalaiset yhdellä puolella, muslimit ja muut kehitysmaalaiset toisella puolella.
Siinäkin hyvin näki mitä maahanmuutto Lähi-Idästä ja Pohjois-Afrikan maista saa aikaan, samat merkit ovat jo näkyvissä Suomen suurimmissa kaupungeissa - eli ongelmia tulee ja paljon.
Ja esim. ns "white flight" - ilmiö on Suomessakin tutkittua faktaa, eli suomalaisia muuttaa pois niiltä alueilta joihin esim. muslimeita alkaa kerääntyä. Ruotsissa tätä on tapahtunut jo 30-vuotta. Ja se ei siis katso puoluekantaa, muuttajat ovat niin vasemmistolaisia kuin oikeistolaisiakin. Tiedän kun olen Tukholman lähiöissä asunut aiemmin.
Ns. "suvaitsevaiset" eivät voi totuuksille mitään.
Ohjelma "Rikollisjengien Ruotsi" hyvin paljasti jakautuneen maan
21
2662
Vastaukset
- AnonyymiUUSI
Hyvä juttu se oli.
- AnonyymiUUSI
Sitä se väärä maahanmuutto aiheuttaa.
- AnonyymiUUSI
Ei pitäisi sekoittaa kansoja liiaksi.
- AnonyymiUUSI
Ei ainakaan vääriä kansoja.
- AnonyymiUUSI
Ruotsiin tarvitaan pian uusia rinnakkaishallintoja, jotka laatii omat lait kullekin ryhmälle, sillä kaikki ruotsin omat lait ei sovi matuille :)
- AnonyymiUUSI
Muslimit menee siellä sharialain mukaan.
- AnonyymiUUSI
Anonyymi kirjoitti:
Muslimit menee siellä sharialain mukaan.
Sama Suomessa.
- AnonyymiUUSI
Anonyymi kirjoitti:
Muslimit menee siellä sharialain mukaan.
Ruotsi on hukkumassa rikollisuuteen.
- AnonyymiUUSI
Anonyymi kirjoitti:
Ruotsi on hukkumassa rikollisuuteen.
Raiskausluvut ovat karmeita.
- AnonyymiUUSI
Musset se ongelma on.
- AnonyymiUUSI
Kaikki pitäisi tappaa.
- AnonyymiUUSI
Suomessakin on jo rinnakaisyhteiskuntia.
- AnonyymiUUSI
tuo on persuilua, senkin persuli :D
- AnonyymiUUSI
Eikö mt-lääkitys auta?
- AnonyymiUUSI
Anonyymi kirjoitti:
Eikö mt-lääkitys auta?
Ei suvakkia mikään auta.
- AnonyymiUUSI
pois muuttajat ovat persuja, eli persuleja :D
- AnonyymiUUSI
Poliittiset ja yhteiskunnalliset keskustelut voidaan heittää romukoppaan. Faktahan on se, että tämän maailman ovat rakentaneet ultrarikkaat ja raha ratkaisee. Jos haluaa ymmärtää miksi maailma on niin hullu, niin ilmeistä totuutta ei haluta kertoa meille. Kysykää itseltänne kysymys: Miksi maailma todella on niin sekaisin kuin se on?
Kyse on oikeastaan jo klassiseksi teoriaksi muodostunut malli jonka mukaan tuo ultrarikas eliitti koostuisi psykopaateista minkä jäsenet ovat samalla s**tananpalvojia. Osa lienee ateisteja. Niiden moraalitaju on toisin sanoen täysin hukassa ja pikemminkin päälaelleen kieroutunut siihen nähden mikä on hyvän sekä normaalin elämän mukaista elämää. Jumala edustaa hyvyyttä ja S**tana pahuutta. Jos on ateisti niin tällöin henkilö ei usko kumpaankaan, joten moraalitaju on nähdäkseni kutakuinkin olematon.
S*tanismin ideana on kylvää pahuutta koska se on S**tanan tahdon palvelemista ja kun katselemme maailmaa niin sehän on täynnä pahuutta. Social engineering on eliitin yksi agenda muiden joukossa jonka on tarkoitus luoda kaaosta. Tässä on ymmärrettävä se, että vaikka s*tanistit ovatkin pahoja niin kyseinen ismi tarkoittaa sen jäsenille uskonnollista suuntausta. Käytännössä puhutaan okkultistisesta kultista mikä tekee keskenään kansainvälistä yhteistyötä ja jolla on etukäteissuunnitelmat laadittuna ihmiskunnan pään menoksi.
Kaiken tämän tarkoituksena on manipuloida yhteiskuntia siten että eliitin jäsenet rikastuvat ja saavat lisää valtaa toteuttamillaan toimilla. Toinen on kaaoksen aiheuttamisen itseisarvo, sillä niin hullulta kuin se kuulostaakin, elitistit uskovat vakaasti siihen että kaaos ruokkii kirjaimellisesti itse S**tanaa. Paholainen on kuin vampyyri mikä imee itseensä elämänenergiaa toisten elämänmuotojen kustannuksella. Elitistit ovat S**tanan hännystelijöitä, palvelijoita ja ne voidaan myöskin nähdä vertauskuvallisesti vampyyreina. Imevät veks hyvyyden, valon, elämän ja kappas, yhtäkkiä Orwellin dystopia on kuin onkin elämäämme todellisuutta mikä tapahtuu, etenee ja syvenee reaaliajassa.- AnonyymiUUSI
Olet varmaan sairaseläkkeellä....
- AnonyymiUUSI
Niin säkin mutta suomalaisille kyllä riitti aikanaan kovin töitä ja elintasoa rakkaassa Svea-mammalassa heh.
- AnonyymiUUSI
Vaan sinne mentiin töihin tehtaalle, eikä sossun tukia nostamaan ja allahin edessä pyllistelemään.
- AnonyymiUUSI
Joo, mäkin ajattelin, kun en muuten saa naista, käännyn musumaaniksi. Täällä missä mä asun, parikymppisiä huivipäitä on kuin meren mutaa. Ei kun turbaani päähän ja jotain hihabi kimuleita punkat täyteen! Hippa hei!
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ohjelma "Rikollisjengien Ruotsi" hyvin paljasti jakautuneen maan
eli ns. ruotsalaiset yhdellä puolella, muslimit ja muut kehitysmaalaiset toisella puolella. Siinäkin hyvin näki mitä ma212662Jalankulkija kuoli. Poliisi etsii mustaa BMW Coupe -autoa, jossa on punertavat vanteet.
Jalankulkija kuoli jäätyään auton alle Joensuussa – kuljettaja pakeni, poliisi pyytää havaintoja https://www.mtvuutiset.1032620Vassarina hymyilyttää vaurastuminen persujen kustannuksella
Olen sijottanut määrätietoisesti osan Kelan tuista pörssiosakkeisiin, ja salkku on paisunut jo toiselle sadalle tuhanne382522Riikka runnoo: Elisalta potkut 400:lle
Erinomaisen hallitusohjelman tavoite 100 000 työllistä lisää yksityisellä sektorilla on kohta saavutettu. Toivotaan toiv742391PÄIVÄN PARAS: Nigerialainen haki turvapaikkaa Suomesta, lähti takas huilaamaan
kotimaahansa, koska turvapaikan saaminen kesti niin kauan. Ja tämän kertoo ihan Yle, eikä yhtään toimittaja kyseenalaist332280Pidennetään viikko 8 päiväiseksi
Ja jätetään työpäivien määrä nykyiseen 5:een. Tuo olisi kompromissiratkaisu vellovaan keskusteluun työajan lyhentämisest102254Pääseekö kuka tahansa hoitaja katselemaan kenen tahansa ihmisen terveystietoja?
"Meeri selaili puhelinta uteliaisuuttaan ja katuu nyt – Moni hoitaja on tehnyt saman rikoksen Tuttujen ihmisten asiat k771888Niinistö neliraajajarrutteli Natoon liittymistä vielä sodan alettua
Myöntää nyt itsekin, mikä jo aikaisemmin tiedettiin. Marin vei Suomen ja Ruotsin Natoon. "”Myönnän auliisti jarruttelle1961752Kokoomus on Suomen kommunistisin puolue
"Hallituksessa on erimielisyyttä siitä, kuinka suuri osa veronkiristyksestä hyvitetään datakeskuksille uudella erillisel861664- 1341655