Västilän koulu alkaa rakentua

Olisikohan kannattanut rakentaa se uusi koulu johonkin muuhun paikkaan kuin märkään upottavaan savivelliin?
26793
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 26

Vanhimmat

Vaikka noppaan?

Äänestä

Vanha paikka olis ollu pareet,mutta kaatui Ahdin vastustukseen, hän ku vaan omien sanoen mukaan ostaa maata eikä myi.
Olis tarvinnu soiro pellosta myyrä kunnalle että olis tontista tullu tarpeeksi iso.

1Äänestä
  • Koskenkorvan kehityksen jarru. Joko ne Havuselan puiston tontit on myyty?

    Äänestä

Miksi Koskenkorvan koulu pitäis rakentaa Västilän tontille?
Tämä paikka asia on jo päätetty, miksi ruveta siitä vouhkaamaan?

Äänestä
  • Toiset rakentaa hiekkapohjalle, toiset suonsilmään savijaloille.
    Västilään se kannattaa tehdä, säästyy 500000 vähintään.

    Äänestä

Se rakennuspaikkahan on jo päätetty. Kannattaa siitä nyt tässä vaiheessa ruveta valittamaan. Olisitte aikanaan olleet yhteydessä valtuutettuihin.

Äänestä

Kannattaisi vielä miettiä parempi paikka

Äänestä

Kannattaisi vielä suunnitelma koulu uusiksi.

Äänestä

S-market vieressä on vielä pysynyt pinnalla?

Äänestä

Sulkemisuhka päällä kokoajan.
Kepu haluaa S-marketin tontin koulun tontiksi.

Äänestä

Ihanko totta? Loppuuko se niinku ABC ?

Äänestä

Iltaa kaikille. Valitettavasti rakennusprojekti laitetaan jäihin määrittelemättömäksi ajaksi. Syy siihen: tontilta löytynyt liito-oravan ulostetta. Terveisin kokemusasiantuntija

Äänestä

Jep,Santavuoren olis kantava maaperä.

Äänestä

Väärään paikkaan tehdään. ULIULIULI.

Äänestä

Tehtiinkö suvun maille?

Äänestä

Ei tehty. On vielä pahoon kesken. Rakennetaan kunnan omistamalle maalle S-marketin viereen.

Äänestä

Hyvä juttu, mutta eikö sen pitänyt olla valmis jo vuosi sitten?
Havuselan alueen tontit on jo kaikki myyty?
Uusi koulu vetää väkeä!

Äänestä

Mahtuuko kaikki vai pitääkö viedä osa Luomaan?

1Äänestä

Pitääs äkkiä kaavoittaa siihen uuden koulun viereen kymmeniä tontteja!
Ja tehdä alikulku! Hop hop!

Äänestä

Alikulku ja pyörätie pitää tehdä. Muutama miljoona vaan.
Sit vois myös tehä hukkaputken SS-Marketttiin.
Rossipohjan vois myös laittaa valmiiks vettä täyteen. Nousee se sinne kuitenkin.
Kuka Pena keksi sen tuonne vetikkoon rakentaa?

Äänestä
  • Me tehtiin se päätös keskustan valtuustoryhmässä, se vaan tuntui siltä että siinä olisi ollut suurin piirtein sellainen tyhjä tontti. Kyllä persut sanoi että kannattaisi rakentaa kovalle maalle, mutta me runnottiin se tuohon osuuskaupan viereen.
    Keskusta on vastuullinen puolue, Paavokin oli samaa mieltä että tuossa on hyvä paikka rakentaa, ei siihen kukaan muu olisi mitään rakentanut ellei kunta.

    Äänestä

  • Anonyymi00022 kirjoitti:

    Me tehtiin se päätös keskustan valtuustoryhmässä, se vaan tuntui siltä että siinä olisi ollut suurin piirtein sellainen tyhjä tontti. Kyllä persut sanoi että kannattaisi rakentaa kovalle maalle, mutta me runnottiin se tuohon osuuskaupan viereen.
    Keskusta on vastuullinen puolue, Paavokin oli samaa mieltä että tuossa on hyvä paikka rakentaa, ei siihen kukaan muu olisi mitään rakentanut ellei kunta.

    Persut osaa nolata joka kerta

    Äänestä

Taasko kepulaiset vierittää muiden vastuulle omia kirjoituksia ja omaa nolouttaan. Erikoista toimintaa.

Äänestä
  • Taas. Keskustan käytös ihmetyttää.

    Äänestä

Työmaa seisoo. Onko nyt hyvä?

Äänestä

Iltaa. Huomenna taas projekti jatkuu kunhan vain selviämme kohmelosta. Ystävällisin terveisin Raksapena

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Olisikohan kannattanut rakentaa se uusi koulu johonkin muuhun paikkaan kuin märkään upottavaan savivelliin?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu