Ranska toimittaa Ukrainalle uuden paketin Mirage 2000 -hävittäjiä ja Aster-ilmatorjuntaohjuksia lähipäivinä - Ranskan presidentti Macron
Voi Venäjä rukkaa, ilmaylivoima katoaa....
Voi Venäjä rukkaa, ilmaylivoima katoaa....
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 30
Vanhimmat
Ranska toimittaa Ukrainalle valmiiksi paalattuna uudessa paketissa Mirage 2000 -hävittäjiä
eiks f16 ollut se viimeisin ihmease?
ihmeellisiä lännen ihmeaseet))))
Onko mielestäs putlerin jalkojen välissä idän ihme ase?🤣😂🤣
maistuuko?
Toivottavasti Putler lukee mtv-uutisia. Siinä sanottiin, että orgasmin voi saada myös ilman erektiota.
😭 heko heko!
Venäjä ei ole saanut valtavilla ilmavoimillaan alkeellisintakaan ilmaherruutta Ukrainan taivaalla. Melekosta.
nykyään ilmaherruus tavoitetaan halvoilla drooneilla eikä miljardeja maksavilla "ihmeaseilla"
Harmittaako se Nato Tiltua.
Siinä tapauksessa Ukrainalla on sitten kai ilmaherruus Venäjällä...
No on, päätellen siitä että suht vapaasti saavat sytytellä öljyteollisuutta tuleen.
senkö takia eu n talous miinuksella?
Seuraavaa ilotulitusta odotellessa!
hyvä
näin
hyvä
näin
Jep
Hyvä Ranska👍
Taas osuttiin Venäjän öjyn jalostamoihin vaikka Venäjällä on rautainen ylivoima ilmaherruudessa......
Kumma kun ei ne pudota Ukrainan lähettämiä drooneja, antavat niiden lennellä vapaasti.
näin
näin
😁👍✌️
Lisää koneita tulee ja ne vievät ohjuksia yhä kauemmaksi Venäjälle.
Ja ryssälle tulee kylmä ja pimeä talvi.
117 kpl F-16 hävittäjiä ja Mirage 2000 hävittäjiä sekä 100-150 kpl JAS 39 Gripen E hävittäjiä 🇺🇦
Koko ajan Ukrainan ilmavoimat kasvavat.
Venäjän ilmavoimat pienenevät ja lentotunnit kasaantuvat.
Siitä seuraa 1 tärkeä asia......mutta sitä ei kerrota tiltulle.
Kovia puhellaan , mutta taitaapa olla kaikki edellisetkin hirmuaseitten lähetykset tuusan paskana ukrainan aroilla. Olisi järkevämpää sopia edes jonkinlainen rauha, ettei ihmisiä enää tapettaisi turhaan. Tämä helvetin sota oli täysin turha . Syyllisiä sotaan on paljon Venäjä, ukraina, EU, CIA Yhdysvaltojen työntekijänä. Kaikille poliittisille päättäjille oli 2000 luvun alkupuolella selvillä, että nyt on Venäjä heikoimmillaan, sitä myöten alkoi taas se Naton lähentyminen Venäjää kohtaan. ukraina haluttiin saada Natoon ja ensin tietenkin sinne piti saada USA myönteinen hallitus. Lopputulos on helvetin paljon taas turhaan tapettuja ihmisiä.
Älä kehtaa valehdella. Ukraina ei ollut hakeutumassa NATO:on eikä NATO ollut laajenemassa silloin, kun Venäjä tämän rikollisen sotansa aloitti. Ainoa syyllinen siihen on Venäjä itse, ei mikään muu maa.
Fine 👍