Lopettakaa Teboilin boikotointi heti

Ainoastaan osa Teboilin saamista euroista menee Venäjän sotakassaan ja Ukrainalaisten tappamiseen.

Teboilin toimitusjohtaja Bulat Subajev
23221
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 23

Vanhimmat

Kurva putin ja teboil

Äänestä

Milloin sinä olet päässyt Teboilim tasetta lukemaan??

Äänestä
  • Luuletko tosiaan että venäläinen Bulat Subajev ei vie euroja Venäjälle?

    Äänestä

Lopettakaa Teboilin tukeminen, kilpailu polttoaineen myynnissä laskee hintaa.

Äänestä

Sekin osa on liikaa.

Ostaisin Teboililta jos rahat menisivät venäjän johdon joukkoitsemurhan tukemiseen.

Äänestä

En halua rahoittaa Putinin hyökkäystä Ukrainaan.

En pysähdy Teboililla.

Äänestä

Halveksin ihmisiä jotka tankkaa Teboililla he ovat Putinisteja

Äänestä
  • Nollan pysähdyksen taktiikka Teboilille on ainoa oikea taktiikka tukea euroilamme Suomen huoltamoja ja yrittäjiä.

    Pysähtymällä Teboililla eurosi valuu venäläisern sotakassaan.

    Äänestä

  • Anonyymi00010 kirjoitti:

    Nollan pysähdyksen taktiikka Teboilille on ainoa oikea taktiikka tukea euroilamme Suomen huoltamoja ja yrittäjiä.

    Pysähtymällä Teboililla eurosi valuu venäläisern sotakassaan.

    👍👍

    Äänestä

Jos haluat tukea Putinia niin tankkaa

Äänestä

Subajevin Bulat on Teboililla

Äänestä

Kurva Teboil. Fack Teboil.

Äänestä

Putin Huilo.

Äänestä
  • Teboilin kahvilat muuttuvat Huilo-kahviloiksi. Se on sitten kuin tupla 🖕🖕 venäjän suuntaan.

    Äänestä

Venäjä iski droonein Kiovaan, useita lapsia haavoittuneiden joukossa.

Teboilin toimitusjohtaja venäläinen Bulat Subajev on ohjannut Teboilille tulevan eurovirran suoraan Venäjän sotateollisuuden käyttöön pommien ostoon ja Ukrainan kansan tappamiseen.

Äänestä
  • jos Suomesta ei ole enää mitään hyötyä Venäjälle niin sen voi aivan hyvin hävittää ydinaseilla

    Äänestä

  • Anonyymi00018 kirjoitti:

    jos Suomesta ei ole enää mitään hyötyä Venäjälle niin sen voi aivan hyvin hävittää ydinaseilla

    Naapurimaahan on vaikea iskeä ydinaseilla kun tuulet tuo säteilyn myös omaan maahan. Esim. Tsernobilin onnettomuus toi radioaktiivisia tuulia myös Suomeen.

    Äänestä

Eu toimien jatkumoa ,pakotepolitiikassa joka on Eu lähtöinen .Pitkäänhän tuota boikotointia on jatkettu ,tuolta Kataisen ajoita .Kyseinen herra muistaakseni lausui että Venäjä ei ole talous mahti. Joskus ihmetyttää miten vähällä tietomäärällä valtion politiikkaan voi valikoitua ja päätä jopa pääminiteriksi. No se on toinen juttu ,mutta noita toimita kuitenkin on seuraamukset ja nyt niitä tulee sitten lasku yrittäjille jotka ei ole millään lailla tuota alas ajoa ansainnut. Eikä hetkikään ole otollinen sillä työttömiä on tullut liukuhihnalta viime aikoina, mutta jahka sitten onnistuneiden päätösten seuraamuksena tuollakin saralla "viimene" sammuttaa valot.

Äänestä
  • Ei autojen tankkaus lopu vaikkei se tapahdukkaan Teboililla. Kilpaileviin yrityksiin tulee lisää työpaikkoja työn lisääntyessä ja sieltä ei valu huoltamoyrittäjien eurot suoraan Venäjän sotateollisuuden käyttöön Teboilin toimitusjohtaja Bulat Subajev ohjaamana.

    En tankkaa pysähdy Teboililla koska en halua rahoittaa Putinin sotimista.

    Äänestä

  • Anonyymi00021 kirjoitti:

    Ei autojen tankkaus lopu vaikkei se tapahdukkaan Teboililla. Kilpaileviin yrityksiin tulee lisää työpaikkoja työn lisääntyessä ja sieltä ei valu huoltamoyrittäjien eurot suoraan Venäjän sotateollisuuden käyttöön Teboilin toimitusjohtaja Bulat Subajev ohjaamana.

    En tankkaa pysähdy Teboililla koska en halua rahoittaa Putinin sotimista.

    👍👍

    Äänestä

Teebee myöntää nyt että toimitusvaikeuksia. Seuraavaksi myöntää että lautoja ollaan naulaamassa oviin ja ikkunoihin.

Konkurssipesän raunioille sitten halavalla S. Vilénin (heittomerkillä) asemakahviloita.

Äänestä

Todella hyvä asia että kerrot totuuden samaa mieltä

Äänestä

Minä tankkaan Teboililla aina mutta Zeleneyskyn ei saa muuta kun paskaa minulta

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Ainoastaan osa Teboilin saamista euroista menee Venäjän sotakassaan ja Ukrainalaisten tappamiseen.

Teboilin toimitusjohtaja Bulat Subajev

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu