Tapahtumapaikalla useita poliisi partioita. ILta - Sanomat
Poliisioperaatio Helsingin keskustassa
Anonyymi-ap
29451
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 29
Vanhimmat
Täällähän on jatkuvasti operaatioita.
Lamppu-autojen pillit huutaa koko ajan!
Miksi vielä jokin aika sitten ei..?
Kaiken maailman vasemmistohuumehörhöjä matuineen joka kulmalla nykyään riehuu ja tekee huuume/asekauppaa.
Missä matu, siellä rikos.
Voi olla myös mustaloiset.
Toivottavasti syyttömänä uhrina persu.
Operaatio kestänyt useita tunteja Kalevankadulla.
Kalevankatu 33 se operaatio on.
vapaamuurarit?
Eikös Sanna asu noilla nurkilla?
Kyllä, Kampin ja Töölön liepeillä
Töölö ei ole lähelläkään.
Mutta kulman takana Albertinkadulla on punatiilirakennus, josta lähetettiin Suomen ensimmäiset ”televiissio” lähetykset kansan töllisteltäväksi. Moni myöhemmin tunnettu julkkis aloitti kuuluttajanuransa siellä.
Sittemmin TV-studiot ovat siirtyneet muualle, mutta kansa töllöttää yhä milloin mitäkin kuin lehmä/sonni uutta aitaa ja kommentoi täällä.
Nistialuetta....
Aikoinaan oli kyllä arvostettua aluetta. Vastapäisessä kulmassa oli Rauni Rissasen ravintola Rivoli, joka oli Suomen ensimmäisiä pitsapaikkoja.
Kellarimurto ja huumehörhöjä syynä.
Tuntikausien operaatio kellarimurron takia, hui hai hei.
juu... narkki... kellari... murto....
laaja poliisioperaatio... " varmasti juu "...
" täällä ei ole mitään nähtävää..."
Stupp ja trans-Petteri CIA kokoomus salaiset lapsikauppa ihmiskauppa tunnelit?
Näitä riittää, on se kiva että poliisilla riittää töitä.
Eipä ollu ihan yhtä vilkasta tolla rintamalla 80 luvulla kun ei ollu matuja eikä kovia huumeita eikä työttömyyttä, kaikki menny vituiks sen jälkeen kun Somput ja Irakilaiset tänne roudattiin...
Eikä ollut munakarvoja pitsoissa kuten nykyään...
Sanna Marin narahtanut kokaiinista?
Kaikkien puolueitten edustajista persut tekevät eniten rikoksia.
Veikkaan että persu käyttänyt n-sanaa
Luultavasti Kalevankatu 33:ssa on jonkin länsimaisen tiedusteluorganisaation toimipiste.
Joku luuli ukrainalaista juoppoa venäläisiksi ja teki hälytyksen vakoilusta.
Kun talossa on airbnp huoneistoja, niin niihinhän voi majoittua keitä vain. Se on yleinen riesa kaupunkien keskustoissa Rovaniemi mukaanlukien, ei vain Helsingissä.
Ilmeisesti joku persu on yrittänyt murtautua kellarikomeroihin kiljua etsiessään.
Minun veikkaukseni on, että kellarimurto ei liity tähän tapaukseen kuin vahingossa. Joku asukas tehnyt ilmoituksen kellarimurrosta ja kun poliiseja tullut paikalle tutkimaan kellarimurtoa, niin joku oikea rikollinen huumeporukka, joka majailee talossa, kuvitteli poliisien tulleen heidän takiaan ja lähti äkkiä lipettiin, jolloin poliisit havaitsivat heidät. Se oli mahdollisesti puhdas sattuma eikä se porukka välttämättä ollut edes syypää siihen kellarimurtoon.
Läheinen puistikko tunnetaan vanhana puistokemistien kokoontumispaikkana. Siellä on ”Arskan” patsaskin.
Joku porukka lienee majaillut talossa jo pidempään, kun pakoreittikin oli valmiina. Jollakin on ollut avaimet vintille, jota kautta on päästy katolle.
syrjäytetyt suomalaiset ongelmaiset on parasta jahdattavaa suomivaltiolle...?
= siis tarkottaa = ASUNNOTTOMAT, jne.-