Vornasen kameratallenteet hukassa

Kirjoittaa tänään Karjalainen. Tämä bar. Ihku tapaus Helsingin yössä. Kyllähän ne olisi pitänyt säilöä. Sitten kun juttua ryhdytään käsittelemään niin puhallellaan tallenteelta pölykerrostumat vaan pois.
4140
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Poliisit ovat lojaaleja toisilleen samoin, kuin lääkärit. Toisen virheestä ollaan hys hys.

Ehkäpä ystävällinen kollega kadotti valvontatallenteet, joissa näkyi Vornan kannalta epäedullista toimintaa.

Äänestä
  • Ei korppi korpin silmää noki... eikä persu persun.

    Äänestä

  • Anonyymi00003 kirjoitti:

    Ei korppi korpin silmää noki... eikä persu persun.

    Tuo ei valitettavasti pidä enää paikkaansa, olipa kyseessä sitten poliisit, armeijan kapiaiset tai persut, niin kaikilla niillä on nykyisin arvoasteikon mukainen nokkimajärjestys, täysin samaan tyyliin miten on myös tunnetuilla rikollisjärjestöillä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Kirjoittaa tänään Karjalainen. Tämä bar. Ihku tapaus Helsingin yössä. Kyllähän ne olisi pitänyt säilöä. Sitten kun juttua ryhdytään käsittelemään niin puhallellaan tallenteelta pölykerrostumat vaan pois.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu