Vastaus kysymykseen Onko prostituutio väärin: Kyllä on raskaana ollessa!
Minkälainen lapsesta tulee jos äiti huoraa koko raskaus ajan?
Esimerkkinä Seksitreffeillä Miuke, kiertänyt Suomea koko raskaus ajan ja vieläkin viimeisillään raskaana. Onko tämä pienelle syntymättömälle vauvalle hyväksi?
Useat miehet joka kaupungissa käyvät. Vaikka kuinka suojaa niin aina on pieni tauti riskikin. Miten vauva aistii kohdussa tällaisen? Ja miten kaikki vaikuttaa kun lapsi syntyy ja kasvaa? On paljon tutkimuksia miten äidin raskaus aika vaikuttaa lapseen. Mielestäni tämä on hyvin surullista :-(
Eikö sen verran voisi välittää ja suojata syntymätöntä vauvaa että eläisi raskaus ajan turvallisemmin? Huoraaminen kaupungista kaupunkiin viimeisilläänkin raskaana ei voi olla hyväksi vauvalle.
Ja tämä Hunajakissa, hän taisi saada vauvan joku aika sitten. Sen jälkeen hän on huorannut joka päivä. Eikö hän ole vauvansa kanssa? Millainen äiti? Eihän vasta syntynyttä voi heti hoitoonkaan laittaa.
Kaikki eivät vaan välitä. Tällaisten ihmisten ei pitäisi saada lapsia ollenkaan :-(
Raskaana olevat
17
565
Vastaukset
- Anonyymi
Osaatko kertoa objektiivisesti mitä haittaa vauvalle tapahtuu sen aikana? Et. Koska mitään ei tapahdu vauvalle.
- Anonyymi
Riippuu siitä miten äiti voi.
Kaupungista kaupunkiin reissaaminen ja päivittäin useamman asiakkaan ottaminen voi olla stressaavaa ja stressi vaikuttaa vauvaan sekä kohdussa että myös syntymän jälkeen. Kova stressi ja esim mahdollinen väkivalta jota voi kokea tuossa työssä, voi aiheuttaa keskenmenon. Raskauden aikainen kova stressi voi vaikuttaa lapsen kehitykseen paljonkin.
Mahdolliset sukupuolitaudit jotka voi tarttua suojistakin huolimatta, voivat tarttua myös vauvaan. Seksityössä kumppanit vaihtuvat koko ajan.
Raskauden aikana äidin pitää helliä kehoaan ja tuollainen työ ei sitä ole. Myös vauvan syntymän jälkeen pitää olla aikaa antaa vauvalle turvaa ja huolenpitoa, läsnäoloa ja lämpöä.
Kysäiseppäs lastensuojelusta näitä asioita niin viisastut sinäkin. - Anonyymi
Mitäs olet hähähää. Etkö muuta kerrottavaa keksinyt oletko jo noin sekaisin.
- Anonyymi
Hähähää sää mää ja bää mitäs olet piriperse buaahaa persläpi.
- Anonyymi
Surullista :-( Nämä naiset ymmärtävät joskus, viimeistään sitten kun lopettavat seksityön, että kannattiko raskaus ja vauva aikana huorata :-(
- Anonyymi
Hyvin tunnut olevan perillä Hunajakissasta vai mikä se nyt oli sun muista. Ehkä tehdään niin, että hoida omat asiat ja muut hoitavat omansa. Ei lähdetä moralisoimaan toisten tekemisiä.
- Anonyymi
Itsehän julkaisi aiemmin kuvia joissa tisseistä valui maito ja oli paksuna.
- Anonyymi
Palstan kysymykseen vastaus. Onko prostituutio väärin. Pidä sinä moraalisi ynnä muut omana asianasi.
- Anonyymi
Entä jos se raskaanaoleva nainen pitää huoraamistyöstään? Pieni lapsihan menee siinä sivussa vallan hyvin. Tulee myös paljon sosiaalisia tapahtumia lapselle. Win-win-win.
- Anonyymi
Lastensuojelulle asiaa tuossa tapauksessa
- Anonyymi
Lastensuojelulle olisi asiaa tuossa tapauksessa. Lapsi turvaan tuommouselta.
- Anonyymi
Lastensuojelulle olisi asiaa tuossa tapauksessa. Lapsi turvaan tuommoiselta.
- Anonyymi
Lastensuojelulle olisi asiaa tuossa tapauksessa. Lapsi turvaan tuommoiselta.
- Anonyymi
Sairasta! Lastensuojelulle olisi asiaa tuossa tapauksessa. Lapsi turvaan tuommoiselta.
- Anonyymi
Lapsesta voi tulla aika kärtsy jos äiti ei osaa rauhoittua. En tarkoita sata prosenttista uskollisuutta vaan korrektia tapaa.
- Anonyymi
Raskaana oleva huoraa koko raskaus ajan loppuun asti niinkuin tässä ap postauksessa mainittu. Toinen sai vauvan ja aloitti heti huoraamisen kun vielä maitoa rinnoista tuli.
He eivät tule huoraamaan koko elämäänsä. Olen satavarma että heitä myöhemmin kaduttaa se että huorasivat raskaus aikana ja heti vauvan syntymän jälkeen.
Miksi ei voi pitää edes raskaana ollessa ja pikku vauva aikaa taukoa? Odottaa jotta lapsi kasvaa ja jatkaa sitten töitä?
Kyllä tämmöinen vaikuttaa lapseen jo kohdussa ja myös syntymän jälkeen. Jättää jälkensä lapseen jopa aikuisuuteen saakka.
Onko tämmöinen vauvasta huolenpitoa? Turvallista vanhemmuutta?
He ymmärtävät joskus.
Katuvat myöhemmin.
Aisaa ei voi enää perua. Tapahtunut on tapahtunut. Toivottavasti nämä lapset voivat kuitenkin hyvin ja olisivat turvassa. - Anonyymi
Tuota kysymystä sopisi kysyä poliitikoilta. Jos otetaan heistä mallia, niin huoraaminenhan on aina oikein.
Ketjusta on poistettu 9 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
20v on otettu kiinni
Tulipalo oli sytytetty joten murhasiko ex omat lapsensa ja heidän Äidin. Tuskin sitä kukaan ohikulkijakaan sytytti.33212227Suomessa on ollut suurtyöttömyyttä ennenkin, ja lääkäriin pääsee nykyäänkin
Täällähän oli jonkun sekopään(vas.) juttu, että ennen ei ollut työttömyyttä ja lääkäriin pääsi. Siihen alkoi tietysti ko463580- 823169
IL - Auerin lapsia oli houkuteltu rahalla Annelin puolelle?
16:12 Outoja väitteitä Sijaisäidin mukaan Auerin lapsia koetettiin houkutella nettipalstoilla muuttamaan kertomuksiaan1262950- 1002854
S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä
Kun niissä ei enää käy satuolentoihin uskovat hihhuIit eivätkä persut. Asiakaskunta on huomattavasti siistiytynyt muutam642632Savonlinan perhesurma, epäilty mies romani, äiti kantaväestöä
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011676508.html Savonlinnan seudun romaniyhdistyksestä kerrottiin lauantaina IS:lle, e1592546Savonlinnan murhapolttaja romani
Ainakin IS kertoo. Arvasin heti ettei ole normi valkolainen suomalainen.2732439- 451511
Kun aika on oikea niin
Tupsahdat uudelleen tai löydän edes melkein yhtä ihanan ja joudun tyytymään... Suukko poskelles. 😘 Viattomasti vain.. �151498