Petterin Googgle

Tekee sähköverkolle saman kuin Tornion matut Kelalle.

Petteri on valtion talouden tuhonnan mestari!
681
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat
Anonyymi00001

Äänestä

Mitä tuolloiset pääministeri Sipilä ja sisäministeri Orpo olivat Ruotsin kanssa sopineet, pelkästään poliiseja ja rajaviranomaisia oli järjestetty paikalle yli 200.
Kreikan tie ei Petterille riitä, vaan Häkämies on pestattu viemään maata Irlannin tiellä.
Suomeen on suunnitteilla, tai rakenteilla 45 datakeskushanketta. Perustuu
konsulttiyhtiö Rambollin selvitykseen, jonka ovat teettäneet Elinkeinoelämän keskusliitto EK ja Suomen datakeskusten etujärjestö FDCA (Finnish Data Center Association).

Ruotsi johti maata ja nyt Googlen vetovuoro.

Äänestä
  • .

    Äänestä

Apukoulutason matematiikalla tämäkin onnistuu!

1Äänestä
  • .

    Äänestä

Petteri on meidän oma vampyyri.

Irlanti aliarvioi datakeskusten sähkönkulutuksen hurjan kasvun ja sähköverkkonsa kestävyyden. Kantaverkkoyhtiö EirGrid on joutunut rajoittamaan uusien laitosten liittämistä verkkoon sähkökatkojen pelossa. Kotitaloudet maksavat Euroopan kalleimpia sähkölaskuja, ja energiapulan on arvioitu jatkuvan ensi vuosikymmenelle.

Irlannissa on jopa osoitettu mieltä ”energiavampyyreita” vastaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Tekee sähköverkolle saman kuin Tornion matut Kelalle.

Petteri on valtion talouden tuhonnan mestari!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu