miten rukoilla Ukrainan puolesta?

Anonyymi-ap

en osaa rukoilla ukrainan puolesta. siinä on syynä sekin kun ehkä ukrainalaiset ovat syntiä tekemällä saaneet Putinin kiusakseen. Minä kun tiedä varmasti asiaan syytä niin on vaikea oikein mitään osuvaa rukoilla muuta kuin että Jumala sen tietää ketä hän auttaa ja auttakoon hän keitä haluaa auttaa. sen olen ymmärtänyt että vaikeaa heillä monilla siellä tuntuu olevan. ettei vaan syntiensä takia niin olisi. sitä vaan miettii. Suomi on ainakin ansainnut sen mitä se tulee saamaan ihan homolain takiakin ja kuinka paljon kansassamme onkaan syntisuvaitsijoita.

" Mun puolesta homo saa olla ihan vapaasti homo."

Teemu, jääkiekkoilija Sanna Ukkola showssa

"Olen konservatiivisesti ajatteleva."

Teemu, jääkiekkoilija Sanna Ukkola showssa

Sain videon välityksellä rukouspyynnön. Rukoilin, mutta en tiedä oliko se tarpeeksi ok rukous, mitähän Jumala siitä ajatteli niin sitä en osaa sanoa, pahoittelin kyllä hälle kokonaistilanteen epävarmaa ymmärryskykyäni. en tunne varmuudella oliko tai onko ukraina homomyönteisten ihmisten maa ja varkaita siellä lienee ollut paljon kun Suomeenkin sieltä tiedän varkaita tulleen rikoksia tekemään.

24.20 videonaikakkohdassa rukouspyyntö.

https://www.youtube.com/watch?v=qEtVLDP1CWs

6

179

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Trump on se Jumala myös siinä sodassa kuten lopetti myös Israelin tekemän kansanmurhan vaikka se näyttää ottavan koville pitää tulitauko, niin Trump on se, joka asiat pystyy hoitamaan siten ettei viattomat ihmiset kärsi sodista.

    • Anonyymi

      No rukoilla nyt niin kuin muutenkin Jumalan suureen suunnitelmaan muutoksia pyytelee.
      Anna Jeesus sitä anna tätä ja ota tuota vähän pois kun Jumala antoi liikaa.
      Amen

      Mitään ei saa ei vähempääkään mutta jospa se omaa mieltä ja omaatuntoa rauhoittaa, niin ei siinä mitään.

    • Anonyymi

      Miksi Putin hyökkäsi Ukrainaan ja tähän Jumalan vastaus, ei ihmisen, kiitos.

      • Anonyymi00005

        Saapi ootella Jumalan vastausta vielä varmaan muutaman kuukauden . Tietenkin mikäpä mä olen sitä arvioimaan, mutta 1,5 kuukautta on nyt mennyt.

        Mitäs jos ihmisen arvioon tyytyisit?


    • Anonyymi00006

      Ei ihminen tule syntiseksi sentähden että tekee syntiä.
      Koska ihminen on syntinen syntiin lankeemuksen jälkeläinen hän tekee syntiä. Hän on synnin orja.

      Jeesus Kristus tuli tekemään perkeleen teot tyhjäksi ja vspauttamaan synnin orjan synnin halinta vallasta.

      ”Älköön siis synti hallitko teidän kuolevaisessa ruumiissanne, niin että olette kuuliaiset sen himoille, älkääkä antako jäseniänne vääryyden aseiksi synnille, vaan antakaa itsenne, kuolleista eläviksi tulleina, Jumalalle, ja jäsenenne vanhurskauden aseiksi Jumalalle.

      Sillä synnin ei pidä teitä vallitseman, koska ette ole lain alla, vaan armon alla. Kuinka siis on? Saammeko tehdä syntiä, koska emme ole lain alla, vaan armon alla? Pois se!

      Ettekö tiedä, että kenen palvelijoiksi, ketä tottelemaan, te antaudutte, sen palvelijoita te olette, jota te tottelette, joko synnin palvelijoita, kuolemaksi, tahi kuuliaisuuden, vanhurskaudeksi?

      Mutta kiitos Jumalalle, että te, jotka ennen olitte synnin palvelijoita, nyt olette tulleet sydämestänne kuuliaisiksi sille opin muodolle, jonka johtoon te olette annetut, ja että te synnistä vapautettuina olette tulleet vanhurskauden palvelijoiksi!

      Minä puhun ihmisten tavalla teidän lihanne heikkouden tähden. Sillä niinkuin te ennen annoitte jäsenenne saastaisuuden ja laittomuuden palvelijoiksi laittomuuteen, niin antakaa nyt jäsenenne vanhurskauden palvelijoiksi pyhitykseen.

      Sillä kun olitte synnin palvelijoita, niin te olitte vapaat vanhurskaudesta. Minkä hedelmän te siitä silloin saitte? Sen, jota te nyt häpeätte. Sillä sen loppu on kuolema.

      Mutta nyt, kun olette synnistä vapautetut ja Jumalan palvelijoiksi tulleet, on teidän hedelmänne pyhitys, ja sen loppu on iankaikkinen elämä. Sillä synnin palkka on kuolema, mutta Jumalan armolahja on iankaikkinen elämä Kristuksessa Jeesuksessa, meidän Herrassamme.”
      ‭‭Roomalaiskirje‬ ‭6‬:‭12‬-‭23‬ ‭

    • Anonyymi00007

      Kiinnostaako yhdysvaltalaissenaattoria Lindsey Grahamia Ukrainan kansa? Jokainen voi tehdä tästä omat johtopäätöksensä.?
      Lindsey Graham paljastaa agendansa Ukrainan sodan alussa;
      "Yhdysvalloilla on tarkoitus sodituttaa Ukrainaa Venäjää vastaan viimeiseen ihmiseen asti"
      No huh huh...

      https://youtu.be/srRg5EdYFKY?t=240

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa

      Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site
      Maailman menoa
      126
      6234
    2. Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia

      SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto
      Maailman menoa
      63
      5161
    3. SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta

      "Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun
      Maailman menoa
      72
      4300
    4. SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa

      Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt
      Maailman menoa
      102
      3874
    5. Miksei Korhonen (pers) vastaa Kokon (sd) esittämiin kysymyksiin?

      Hyviin käytöstapoihin kuuluu kysymyksiin vastaaminen, eikä alkaa syyttelemään kysymyksen esittäjää. Mikä vaivaa Korhost
      Maailman menoa
      13
      3652
    6. Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi
      Maailman menoa
      121
      3230
    7. SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"

      Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het
      Maailman menoa
      52
      2556
    8. Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?

      Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?
      Ikävä
      35
      2529
    9. Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa

      sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT
      Maailman menoa
      97
      2298
    10. Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa

      Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat
      Maailman menoa
      67
      2252
    Aihe