Pääsenkö takaisin?

Mikähän hinku tuolla erikoisen näköisellä Soinilla on tunkea typeriä vitsejään ja tyhjänpäiväisiä mielipiteitään vähän joka mediaan. Ulkomuodosta päätellen ei ainakaan ruoka ole loppunut. Lieneekö palava hinku takaisin loikkaamaan johonkin puolueeseen ja eduskuntaan? Olishan siellä sinimustaa ja täysmustaakin tarjolla.
599
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Sehän vetää ylimmääräistä eläkettäkin, kun on ahne porvari.

Äänestä
  • Timo syö varmaan kaiken minkä tienaa.

    Äänestä

🐖🐽🐖🐽🐖

Äänestä
  • Minä palvelualan yrittäjänä käynyt Ylen ravintolassa syömässä usein takavuosina . Siellä kuin Joulu olisi joka päivä . Eli kansan kustantamana kunnon eväitä mässyttelevät !

    Äänestä

  • Anonyymi00004 kirjoitti:

    Minä palvelualan yrittäjänä käynyt Ylen ravintolassa syömässä usein takavuosina . Siellä kuin Joulu olisi joka päivä . Eli kansan kustantamana kunnon eväitä mässyttelevät !

    Joutavaa väkeä joka koloon jemmattu .

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Mikähän hinku tuolla erikoisen näköisellä Soinilla on tunkea typeriä vitsejään ja tyhjänpäiväisiä mielipiteitään vähän joka mediaan. Ulkomuodosta päätellen ei ainakaan ruoka ole loppunut. Lieneekö palava hinku takaisin loikkaamaan johonkin puolueeseen ja eduskuntaan? Olishan siellä sinimustaa ja täysmustaakin tarjolla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu