Gallup: Suuri enemmistö suomalaisista kieltäisi naamioitumisen yleisillä paikoilla Suomessa.

Anonyymi-ap

12

145

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tottahan toki. Eihän tossa ole mitään järkeä, kun ovat tunnistamattomista kuin ryöstäjät. Ei tiedä yhtään kuka on säkin sisällä.

      Mutta vassarit, vihreet ja demarit tykkäävät ja ehkä myös rkp.

      • Anonyymi

        "Moktar.Gubta" naamioituu maahanmuuttajaksi, nimimerkkiään myöten.
        Se on rasismia.
        Kuvittelee olevansa saavuttamattomissa, pää punaisena täristen ja yksinään nauraen "yhdessä" vuokrakolostaan käsin törkeyksiään kirjoittelevana trollaavana olmina.
        Melkoinen lisko.
        Ei edes häpeä olemassaoloaan, hävytön häiskä.


      • Anonyymi

    • Anonyymi

      Jokaiselle "sivistysvaltiossa" eläneelle, tasaarvoa kannattavalle ihmiselle tulisi olla itsestään selvä asia, että miesten oma keksimä, naisten ja pikkutyttöjen alistus keino, kaavutus, pitäisi ehdottomasti kieltää lailla kovien taloudellisten pakotteiden (tukien menetyksien) uhalla. Raha ja sen menettäminen on ainoa keino joka tehoaa muslimimieheen! Naisella ei tuossa pukeutumiseen pakossakaan ole minkäänlaista sananvaltaa

      • Anonyymi

        Saako heillä, joita tämä kielto koskee olla sana vai pitääkö heidän pysyä hiljaa?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Saako heillä, joita tämä kielto koskee olla sana vai pitääkö heidän pysyä hiljaa?

        Musliminainen EI TODELLAKAAN ITSE voi vaikuttaa pukeutumiseensa. Sydäntä särkevää katsoa jopa 5vuotiaita pienokaisia mustissa pitkissä koltuissaan ja vain keskikasvot näkyviin jättävissä isoissa lakanoissa! Leikki muiden lasten kanssa on hankalaa ja erillaisuus tekee surulliseksi!


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Musliminainen EI TODELLAKAAN ITSE voi vaikuttaa pukeutumiseensa. Sydäntä särkevää katsoa jopa 5vuotiaita pienokaisia mustissa pitkissä koltuissaan ja vain keskikasvot näkyviin jättävissä isoissa lakanoissa! Leikki muiden lasten kanssa on hankalaa ja erillaisuus tekee surulliseksi!

        Demarin mielestä se on tyttöjen vankka oma tahto!


    • Anonyymi

      jos ei naamiointilakia tule kaikki ihmiset naamioituvat eri tavoin ja silloin alkaa tapahtua

      • Anonyymi

        ei mitään hyvässä mielessä !!!


      • Anonyymi

        .....


    • Anonyymi

      Mitä tämä auttaisi? Siinä menee samalla kaulahuivit talvella ja hygieniamaskit aina.

    • Anonyymi

      mikäs on se sellainen vanha jääkiekkomaski 🤔 alan käyttää sitä jos noita kaapuämmiä tulee vielä vastaan ja sanon sen kuuluvan uskontooni

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Trump muka öljyn takia Venezuelaan? Pelkää mustamaalausta

      Kertokaapa mistä tuollainen uutisankka on saanut alkunsta? Näyttäkääpä ne alkuperäiset lähteet, minä en löytänyt mitään
      Maailman menoa
      78
      5140
    2. Kun Arman Alizad puolusti hiihtäjä Vilma Nissilää sanomalla

      "älä välitä sekopäistä Vilma", ja kun siitä kerrottiin täällä, niin sekopäinen mukasuvaitsevainen teki siitä valituksen
      Maailman menoa
      53
      3316
    3. Venezuela on hyvä esimerkki vasemmistolaisten pahuudesta

      Jokainen tietää, että Venezuelassa on pitkään ollut Chavezin ja Maduron vasemmistohallinto. Maan talous on romuttunut,
      Maailman menoa
      71
      2694
    4. Ei tule uni

      Kuten epäilin. Onneksi viime yön sain ihan hyvin nukutuksi. Tiesin kyllä, ettei tästä mitään tänään tule.
      Ikävä
      62
      1358
    5. Miksi juuri Venezuela?

      Kaikista maailman valtioista Trump otti silmätikukseen Venezuelan. Mutta minkä ihmeen takia? Kyseessä on kuitenkin vähäp
      Maailman menoa
      304
      1278
    6. Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?

      Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?
      Maailman menoa
      17
      1195
    7. Jos mies olet oikeasti...?

      Kiinnostunut... Pyydä mut kunnolla treffeille ja laita itsesi likoon. En voi antaa sydäntä jos sinä olet epävarma ja eh
      Ikävä
      112
      1086
    8. Tiedän, että olet luonnevikainen

      Haluaisin vain todeta olleeni väärässä tässä asiassa.
      Ikävä
      46
      1040
    9. Toivon sulle silti hyvää

      Väärinkäsityksiä tapahtuu, mutta nyt on uusi vuosi ja uudet kujeet.
      Ikävä
      41
      1026
    10. Martinalta vahva viesti

      "Suuret unelmat venyttävät sinua, pelottavat vähän ja vievät mukavuusalueen ulkopuolelle. Juuri siellä kasvu tapahtuu. J
      Kotimaiset julkkisjuorut
      235
      997
    Aihe