Ja minulla on syyttävä sormi sekä alan tutkijoihin että rahoittajiin, kuten Suomen Akatemiaan päin. Meillä on puutetta tiedosta, koska sinua syytetään rasistiseksi, jos alat puhumaan tällaisista, vaikka Ruotsista esimerkiksi tiedetään, että raiskaus- ja seksuaalirikoksissa näiden ryhmien yliedustus on aivan valtavaa.
Savolainen jatkaa, että on lyhytnäköistä ja epärehellistä, että ”ideologisesti hyvin homogeeninen punavihreä kupla” määrittää miten ja mistä puhutaan ja mitä tutkitaan.
– Se on kansalaisen näkökulmasta ikävä asia, kun tietoa ei saa. Minulla on suorastaan moraalinen närkästys tästä asiasta, Savolainen kuittaa.
https://www.verkkouutiset.fi/a/havytonta-professorin-mielesta-maahanmuuttajien-rikollisuutta-hyssytellaan/#33c22138
professorin-mielesta-maahanmuuttajien-rikollisuutta-hyssytellaan
20
207
Vastaukset
- Anonyymi
Moktar gubta vastaiheet?
Heti- Anonyymi
moktar sdp gubta?
- Anonyymi
Verkkouutiset on persujen propagandamedia.
Persut yrittävät nyt epätoivoisesti kääntää huomion pois hallituksen epäonnistuneesta talouspolitiikasta. Keinona väittää että "media"ym muka vaikenevat milloin siitä ja milloin tuosta. Eivät vaikene, mutta eivät myöskään tuuttaa persupropagandaa. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Verkkouutiset on persujen propagandamedia.
Persut yrittävät nyt epätoivoisesti kääntää huomion pois hallituksen epäonnistuneesta talouspolitiikasta. Keinona väittää että "media"ym muka vaikenevat milloin siitä ja milloin tuosta. Eivät vaikene, mutta eivät myöskään tuuttaa persupropagandaa."Persut yrittävät nyt epätoivoisesti kääntää huomion pois hallituksen epäonnistuneesta talouspolitiikasta. Keinona väittää että "media"ym muka vaikenevat milloin siitä ja milloin tuosta. Eivät vaikene, mutta eivät myöskään tuuttaa persupropagandaa "
On se nyt perkele että toden puhuminen on propagandaa ja niinkuin linkissä sanotaan se on myös rasistista.
Mikä saatana on saanut suvakin aivot niin pahasti nyrjähtämään että varsinkin ongelmasta mitä tulee raiskausten räjähdysmäiseen kasvuun ei pitäisi saada puhua mitään.
- Anonyymi
Miksi on hankalaa myöntää että islam ei sovi länsimaiseen elämäntyyliin , kaikki sen kuitenkin tietävät .
Kysynkin nyt parviälyltä että onko tuon asian julkinen esilletuominen sallittua ?- Anonyymi
sdp moktar gubta ei osaa vastata
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
sdp moktar gubta ei osaa vastata
Jäävi...
- Anonyymi
RAISKAAJIEN JA MURHAHENKILÖID EN NIMI AINA JULKI , OLI ULKOMAAN ELÄVÄ TAI KOTIMAINEN
- Anonyymi
En kannata. Jos nimet julkaistaan on vaara, että sekopäät ottavat rankaisemisen omiin käsiinsä, vieläpä ennen tuomion julistamista, jolloin ihan viattomat voivat kärsiä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
En kannata. Jos nimet julkaistaan on vaara, että sekopäät ottavat rankaisemisen omiin käsiinsä, vieläpä ennen tuomion julistamista, jolloin ihan viattomat voivat kärsiä.
"En kannata. Jos nimet julkaistaan on vaara, että sekopäät ottavat rankaisemisen omiin käsiinsä, vieläpä ennen tuomion julistamista, jolloin ihan viattomat voivat kärsiä. "
Niin, sekopää ei näissäkään tapauksissa ole rikoksen tekijä vaan se joka niihin reagoi. Suvakki on suvakki ja todistetusti yleensä idiootti. Korjaan, aina idiootti. - Anonyymi
Ei jos on kehitysmaamuslimi, koska nimen julkaiseminen on äärioikeistolaista fasisminatsirasismia ja islamofobiaa…
- Anonyymi
Moktar hyssyttelee lemmikkiensä tekosia.
- Anonyymi
PROFEETTA MOKTRILLE on tärkeintä että islamisaatio etenee SUOMESSA, niin kauan ettei sitä enää kyetä pysäyttämään!
Viherpunikkien muslimiveljeskunnat käyttävät kaikki keinot islamiaation edistämiseksi SUOMESSA! - Anonyymi
Tottakai PROFEETTA MOKTAR puolustaa omiaan…
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tottakai PROFEETTA MOKTAR puolustaa omiaan…
Kehitysmaamuslimien yliedustuksesta raiskausrikoksista keskusteleminen, on äärioikeistolaista fasisminatsirasismia, jolla pyritään mustamaalaaman, kehitysmaamuslimi MAANMUUTTAJIEN mainetta ja vastustamaan islamisaation etenemistä SUOMESSA!
Eikö totta PROFEETTA MOKTAR, koska kaikki raiskaajathan eivät ole kehitysmaamuslimeita? - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kehitysmaamuslimien yliedustuksesta raiskausrikoksista keskusteleminen, on äärioikeistolaista fasisminatsirasismia, jolla pyritään mustamaalaaman, kehitysmaamuslimi MAANMUUTTAJIEN mainetta ja vastustamaan islamisaation etenemistä SUOMESSA!
Eikö totta PROFEETTA MOKTAR, koska kaikki raiskaajathan eivät ole kehitysmaamuslimeita?Asiasta voidaan ehkä keskustella sitten, kun raiskaajista 101% on kehitysmaamuslimi MAANMUUTTAJIA…
- Anonyymi
Rasmuscucks sucks
- Anonyymi
Näin juuri.
- Anonyymi
fdfd
- Anonyymi00023
Yksinäinen? Täältä löytyy seuraa heti 💋 https://Stephanie.hoty.lat/Stephanie#/?/?/rg36icfo2
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p576503Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su3465560Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut
samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien1685196Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal1414972Epäonnistunut "Tuppurais-operaatio" kaatoi Purran hallituksen
Persut yrittivät viimemetreillä häivyttää omaa täydellistä epäonnistumistaan syyttämällä opposition edustajaa nimettömil204230Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite422901Ostaisitko sinä rempattavan asunnon Italiasta tai jostain muualta ulkomailta, mistä?
Ella Kanninen on tehnyt Italiassa asuntokaupat. Hän kertoo Instagramissa kierrelleensä viime kesänä Toscanassa katselema202726Jenni Alexandrova ja Toni Lähde ratkeavat liitoksistaan - Tällainen on uusperhe!
Radiojuontaja Jenni Alexandrova ja Diili-tuttu Toni Lähde ovat pariskunta, joka elää uusperhearkea. He ovat ostaneet uud32498Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)
Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill282467- 792156