Tynkkysen Sebu jytkytellyt turvapaikkahakemukset lasku-uralle niin Suomessa kuin koko EU:ssakin. Niin sitä pitää!
https://www.suomenuutiset.fi/turvapaikkahakemusten-maara-kaantyi-laskuun-eussa/
https://www.europarl.europa.eu/meps/fi/256806/SEBASTIAN_TYNKKYNEN/home
Nyt ottaa vassaria pattiin: turvapaikkahakemukset kääntyneet laskuun EU:ssa!
14
84
Vastaukset
- Anonyymi
Vassari: saa polkea jalkaa ja hyppiä tasajalkaa kiukusta!
- Anonyymi
Onneksi on jo paljon Afrikan ja Lähi-idän suomalaisia papruilla täällä ja uusia Moskeijoita nousee persujen kiusaksi kokoajan ja Muslimit vaativat lisää oikeuksia ja ajavat persuja ahtaalle.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Onneksi on jo paljon Afrikan ja Lähi-idän suomalaisia papruilla täällä ja uusia Moskeijoita nousee persujen kiusaksi kokoajan ja Muslimit vaativat lisää oikeuksia ja ajavat persuja ahtaalle.
Rehellinen Hamas-Kepulaisen mielipide.
- Anonyymi
Rikolliset matut pitää palauttaa ja vastaanottaja saa maksaa.
- Anonyymi
Mitä, eikö elinkeinoelämä = oikeisto tarvitsekaan enää halpatyövoimaa 🙄
- Anonyymi
Halla-aho toi Suomeen 35000.
Tynkkystä mamu jytkyttää.- Anonyymi
Demarit ja vasemmistoliitto olivat vastassa toivottamassa uudet äänestäjänsä tervetulleeksi.
- Anonyymi
Ei tarvita turvapaikkahakemuksia. Ne vain kävelee maahan ja jää tänne pysyvästi, esittämään vaatimuksia.
- Anonyymi
Olen vasemmistopersu, eikä ota yhtään pattiin.
- Anonyymi
Minä olen RKP:n perussuomalainen ja minua ottaa tattiin.
- Anonyymi
Ikävä kyllä niitä matuja tulee silti aivan liikaa? Yksikin musu on liikaa!
- Anonyymi
Hyvä Sebu!
- Anonyymi
Sebu on oman kiintiönsä ja täyttänyt.
Mutta semmosita se on. Kun ei meillä ole töitä, ei tänne kukaan halua!
Ihan sama kuin 1960-luvulla, pois vaan!
Hyvä hallitus!
Vain vanhukset ovat jääneet pihapoluille astelemaan, kohta vanhoihin hautuumaihin heistä viimeiset haudataan..
Silloin on enää korpi ja muistot himmenevät.
pihoilla nokkoset kukkii ja pellot metsittyvät....
Kiitos PS! Me kuollaan porukalla ja yksin! - Anonyymi
Tarkoitatko 'jytkyttelyllä' sitä mitä Sebu tekee Mosambikin mustan haittamaahanmuuttajan kanssa?
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja15414522Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant418360Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va496097SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1745727Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?
Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua3124457HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.754363Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm714138Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot263995"Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana
Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste1153740Huomenta naiselle
Toivottavasti tiedät, etten ole koskaan tuntenut ketään kohtaan näin voimakkaasti. Olen tietenkin meistä epävarma silti.1011566