Kannatus laskussa
Anonyymi-ap
29265
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 10 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 10 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 29
Vanhimmat
Kyllä Juuso osaa
Hyvä me Persut 👍👍👍
Naurettavam pieni lasku kohuun verrattuna ja mikä nolointa keskusta tippui enemmän mikä on ihan käsittämätöntä?! Kuitenkin SE taho joka Juuso kohua oli luomassa. Kohta IL jne. pettymyksensä julki tuo...
Min. prosentin olisi pitänyt tulla alas helposti jopa 1,5% siihen malliin Juusoa riepoteltiin varsinkin IL:n toimesta.
"Mielipiteet koottiin loka–marraskuun aikana, jolloin julkisuudessa ruodittiin muun muassa perussuomalaisten sosiaali- ja terveysministeri Kaisa Juuson käytöstä Tornion torilla ja kansanedustaja Teemu Keskisarjan kommentteja siitä, ettei eduskunnassa ole tekemistä."
Ei muuta mitään kepulaisten jatkaessa mm. Juuson syyttelyä siitä, että joutuvat kohta leikkaamaan lapin sotepalvelut alas oman puolueen maakuntamallin pakottamina. Vaikka Juuso ei olisi lähtenyt koskaan mukaan politiikkaan.
Ap pettyi kun ei ole kirjoittanut 50 avausta persujen kannatuksen sukeltamisesta? Enemmäm kirjoitti avauksia kannatusmittauksista ENNEN niiden ilmestymistä. 😁
On oma taitolajonsa miten keskusta onnistuukin pysymään persujen takana? Vaikka ovat oppositiossa ja valtamediat ovat tehneet taas kaikkensa persujen kannatuksen alas saamiseen. Juusoa ja Keskisarjaa siinä tällä kertaa hyväksi käyttäen.
Heräilee pikku hiljaa psykoosista siihen malliin alkaa taas avauksia ilmestymään kannatusmittauksista...
Ei tämä ole kiinni Juusosta., vaan puolueen koko johdosta.
Persujen kannatus on laskenut vaalien jälkeen, kun ihmiset ovat tajunneet että persut ovat pettäneet kaikki lupauksensa.
Hieno Ievan Polkan tekoälyversio.....Riikka on huuliharppukostaja.
https://www.youtube.com/watch?v=G-BmDLtQeQk&list=RDwBYiTrANTBQ&index=2
Joutuu Kaikkonen keksimään jonkin uuden aiheen välikysymykselle. Vaikka edellinen työttömyydestä laski kepujen kannatusta kasvun sijaan. Jotain sieltä taas tulee se on ihan varma. Ilman ymmärrystä tälläkään kertaa siihen, että alkaisivat nokkimaan demareita persujen sijaan?
"...mitä perussuomalaiset seuraajani Riikka Purran johdolla ovat tässä hallituksessa tällä kaudella saaneet aikaiseksi. Se on paljon enemmän kuin olisin pystynyt kuvittelemaan joitakin vuosia sitten, että on mahdollista. Tietenkin prosessit ovat hitaita. Hallitus kokoonpano asettaa omat haasteensa. Me olemme edelleen puolueena aika lailla yksin suomalaisessa puoluekentässä maahanmuuttoa koskevien näkemysten kanssa, mutta kaikkea tätä taustaa vasten tarkasteluna me olemme saaneet aivan huikean paljon aikaiseksi, tai sanotaan puolueen johto ja ministerit ja eduskuntaryhmä."
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/025a4c46-4e90-4619-890d-f9ebee58ad52
Kyllä demareita kiinnostaa, demarit tietävätkin persujen asiat ja prosentit paremmin kuin persut itse.
Outoa kiimaa?
SDP on miinuksella ja Persut Plussa. Koita pysyä totuudessa
Etkö osaa lukea?
eikä ollut kun pysynyt samana mitä muillakin puolueilla , paitsi debiili demarit ja kommari kokoomus nousi hieman
persut on kakkapuolue, vain kakkaiset ihmiset äänestävät sitä. Mitä enemmän kakkaa, sitä enemmän persu tykkää.
Persuja stalkkaa esim. facessa kepujen, vassareiden jne. lisäksi huomattava joukko persuihin todella raskaasti v..ttuuntuneita persuja. Siihen nähden miten paljon niitä on, kannatus mittausten perusteella on hämmästyttävän korkealla?
Persujen sossuosasto joiden äo ei riitä sen ymmärtämiseen että oikeistohallitukselle on vaihtoehtona vassarihallitus. Eikä siihen, ettei Lindtmanin hallituksella ole sen enempää pelimerkkejä käytettävissä kuin Orponkaan hallituksella. Jos ei ihmeitä tapahdu. Demarien kannatuksesta kadotessa nopeasti 5% jopa enemmän jos sama tolloilu jatkuu kuin Marinin RAHAA ON hallituksessa.
Demarin raato?
Soinistit tekee taas kaikkensa persulaivan upottamiseksi paskomalla omaan laivaan. Hulluimpien jaellessa esim. facessa linkkejä puolueesta eroamiseksi. Kelan pummeja valtaosin joihin leikkaukset istuu..
Onhan se kivaa kun viherdemareita vituttaa.
Minkä tässä pitäisi vituttaa: meidän voittokulkumme vai teidän syöksykierteenne?
Persut todellinen bio-puolue; häviää ihan itsestään!
2031 kisaavat taas pääministeripuolueen asemasta get over it boomer. Jonka omat kansanedustajat ovat KAIKKI ulkona politiikasta mistä voivat kiittää vain itseään.
Niinkauan kun mennään virhemarginaaleissa - ei muutoksia ole tapahtunut.
Persujen kannatus syöksyy
"Tampio-Tapiolla" se on ihan omat "syöksyt" palstalla,