– Suomi on maailman onnellisin maa. Mutta jos kysyt ihmisiltä, he vastaavat, ettemme ole onnellisia lainkaan, Marin avasi Klepperille (The Daily Show haastattelija).
Marin totesi, kuinka korona-aikana ihmisiä kehotettiin pysymään kaksi metriä etäällä toisistaan. Hän jatkoi toteamalla, etteivät ihmiset muutenkaan halua olla kahden metrin päässä toisistaan
.– Emme ole iloisia. Emme pidä ihmisistä, Marin heitti.
Olisi kertonut miten itsekin oli aina naama norsun vi*ulla.
Sannan mielipide suomalaisista
8
87
Vastaukset
- Anonyymi
Suomilähettiläs maailmalla.
- Anonyymi
Totuuden voi kertoa. Huumoriahan tuo oli-
mutta huumorissa on aina mukana totuutta.
Turha hurskastella, näitä pönöttäjä-porvareita juhlapuheineen ja korulauseineen on kuunneltu koko EU-aika- nyt Stubb vuorossa...
on hienoa että Sanna tuo hiukan Suomikuvaa vapaampaan nykyaikaan sieltä kokoomuspersujen lahtari-poterojen aikakaudesta.
Miksi maailmalle pitäisi valehdella etä olemme onnellisia- mene markettiin kyselemään kuka siellä on onnellinen... melkein kaikki valittavat ja syystäkin, koska persut petti kansamme.
- Anonyymi
Sannahan puhui tuossa persuista. Ei vain käytöstavat omaavana ihmisenä julistanut sitä televisiossa.
- AnonyymiUUSI
Suomessa ei tätäkään ymmärretä, kyseessä poliittinen kevyt huumori-ohjelma.
Sanna on taas ihan täydellinen upea edustaja Suomelle.
Tosin Suomi on nyt persuporvarien tuhoamana jotain Meksikon Albanian ja pohjoiskorean tasoa...- AnonyymiUUSI
Juuri noin erittäin upea esiintyjä ja erittäin kaunis myös.
- AnonyymiUUSI
Miten tunnista sosiopaatin ..
IS Extra
Puoluetoverit kiistävät Sanna Marinin jyrkät väitteet: ”Sanna ei ollut ihmisten ihminen”- AnonyymiUUSI
Heinäluoma "jengi" vastaan Rinne "jengi" , ehkä viellä jotain muutakin?
Erimiellisyyksiä oli kuten tiedetään, eikä Antti 2 ottanut vastaan ministeripaikkaa
vaan kieltäytyi, siitten Rinteen kaaduttua hän yritti ottaa PM paikan
haastamalla Marinin, ensin siis ei kelpaa sitten......( toki kärsi karvaan tappion)
- AnonyymiUUSI
Sanna on huonosti käyttäytyvä aina, kun ei ole tavoittelemassa omaa etuaan. Ihmiset ovat hänelle pelkkää ilmaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.1028137Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut
Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m907411Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,875587Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot785572Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1144773Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo1232548Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa
(Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys572439Ei välimatka meitä erottanut
Vaan välirikko ja väärinymmärrykset. Oikeastaan henkinen välimatka on meidän välillä pieni, näin uskon. Näen koko ajan e71401Maajussi-Villen morsioehdokas Maarit ei halunnut Villeä - Tämä totuus valkeni kuvauksissa!
Ohhoh, tekikö Maarit mielestäsi oikean ratkaisun Villen suhteen? Maajussi-Ville on herättänyt voimakkaita tunteita puol71384Kohta taas mesikämmeneen
Onneksi kaupunki ostaa mesikämmenen, niin päästään taas tekemään rahaa461230