Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

Naisten karvattomuus?

Luulen että aika harva nainen ajelee itseään poslariksi vaikka se muotia onkin. Onko kellään heittää uimahallinäkymistä prosenttilukua kuinka monella naisella on poslari (itse kun olen mies)?
Mimmonen on tyypillinen poslari nainen? Ikä? ruuminrakenne?...
32646
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Oon katsellu uimahalleissa, että noin joka kolmas on siistinyt pillunkarvoitustaan ja kokonaan karvattomia pilluja on joka kymmenennellä. Itselläni on ollut posliinipillu noin 15 -vuotta. Alussa sitä tuijoteltiin uimahallien saunoissa ja suihkussa, mutta nykyään siihen ei enää kukaan kiinnitä mitään huomiota. Minusta posliinipillu on todella ihana, miehet suukottaa sitä innolla ja mikäs sen mukavampaa. Ja onhan posliinipillu paljon nätimmän näköinenkin ja on helpompi hoitaa pillunsa hygienia kun siellä ei ole niitä tosi rumia karvoja. Mielestäni miehetkin voisivat ajella kullinseudun karvat. Minusta ainakin kullin karvat ajellut mies on ihanan näköinen.

Äänestä
  • Siistitty lähes poslari ja ehkä joskus vaihtelun vuoksi kokonaan poslari.

    Se hyvä

    Äänestä

Eipä ehkä voi heittää mitään prosenttilukua karvoja ajelleista naisista, mutta aktiivisesti uimassa käyvänä on lähes joka uimakerta joku karvattomaksi itsensä ajanut eli jos kävijöitä on samalla kertaa kuin itse käyn n 50-60 ihmistä ja yksi on karvaton niin olisko 2/100 suhteessa posliini/karvaton.
Näyttäis siltä että karvattomat on jotakin 20-35 vuotiaita ? ehkä kuitenkin enemmän tuolta 20-25 päästä...
Itse en pidä ongelmana omaa karvoitusta, vähän ja vaaleaa, joten pelkään ajamisen vauhdittavan kasvua, jätän siis ajamatta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ashgakg kirjoitti:

Luulen että aika harva nainen ajelee itseään poslariksi vaikka se muotia onkin. Onko kellään heittää uimahallinäkymistä prosenttilukua kuinka monella naisella on poslari (itse kun olen mies)?
Mimmonen on tyypillinen poslari nainen? Ikä? ruuminrakenne?...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu