A.Stubb palkitsi ansioituneita isiä isänpäivänä.
Oli siinä joukko ja aivan mahtavilta näyttivät, mutta Seinäjoella kuulee kuinka isit opettavat ensimmäisenä kiroilemaan( vittu, vittu, vittu vastaavat kun kakaransa jotain kysyy : ) on siinä jollainlailla iskät mielestään mahtavia ja loistavia kasvattajia.
Mutta, näkee sen tuolla liikenteessä, eivät paljon välitä jälkikasvustaan minkälaisilla pyörillä kulkevat ja tietty suurimmaksi osiksi onkin ns, pimeitä pyöriä ja mustissa vaatteissa pyöräilijäkin.
Olenkin tehnyt periaate päätöksen, jos tuollainen vahingossa alle jää, jääköön siihen, osui jänikseen vain jarrutus jäljet näkyy.
Pressa palkitsi isänpäivänä
Anonyymi-ap
1
<50
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persut eivät ole kertoneet euronkaan edestä säästökohteita
Mutta änkyttävät kysellä niistä muilta jatkuvasti. Vaikuttaa ettei persuilla ole kykyä omaan ajatteluun ja päätöksenteko2723459Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma
Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.1211807Israel euroviisujen 2.
Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is2661524- 681409
- 751372
Mun mielestäni on tosi loukkaavaa
Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra1991117Odotettu tulos Taivalvaaran hiihtokeskuksen osalta
"MCS Finland Oy on ilmoittanut Taivalkosken kunnalle 30.4.2026, että se irtisanoo Taivalkosken kunnan ja MCS Finland Oy:531116- 631011
- 22977
IS viikonloppu 16.-17.5.2026
Tänä viikonloppuna on Kärkkäisen ja Skyttän yhteistyönä syntynyt 3.0 arvoinen sanaristikko ratkaistavana.35893