Tässä muutamia ehdotelmia:
Toivottomia tekoja
Toivottiin tekoja
Toivotonta tekemistä
Oisko muuta hyviä ehdotuksia?
Uusia kirjojen nimiä
11
101
Vastaukset
- Anonyymi
Toivottiin, ettei pienituloisten etuuksista oltaisi leikattu
- Anonyymi
Eiväthän he tuohon tietenkään pystyneet 2019-2023, koska KAIKKIEN Suomalaisten ostovoima ja varallisuushan ROMAHTI tuolloin 2009 tasolle!!!!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Eiväthän he tuohon tietenkään pystyneet 2019-2023, koska KAIKKIEN Suomalaisten ostovoima ja varallisuushan ROMAHTI tuolloin 2009 tasolle!!!!
Tiedät hyvin senkin mistä syystä suomalaisten ostovoima romahti eli sen, että Marin sai aikaiseksi koko Eurooppaa ja osin muutakin läntistä maailmaa koetelleen hintoja nostaneen hyperinflaation.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tiedät hyvin senkin mistä syystä suomalaisten ostovoima romahti eli sen, että Marin sai aikaiseksi koko Eurooppaa ja osin muutakin läntistä maailmaa koetelleen hintoja nostaneen hyperinflaation.
"Tiedät hyvin senkin mistä syystä suomalaisten ostovoima romahti..."
Kyllä tiedän... "ilmaista lainarahaa" kun oli tarjolla ihan joka paikkaan, mihin vain Demut tuolloin keksivätkään, jopa ylimääräiseen lapsilisään juuri ennen vaaleja. Tuo, että rahaa noin jaettiin, aiheutti sen, että EKP NOSTI korkoja RAJUSTI, mikä johti siihen, että meillä Suomessakin valtava määrä asunto- ym. velallisia JOUTUI KUSEEN!!! Asuntokauppa loppui kuin seinään, jokainen velallinen oli laskenut lyhennysajan mahdollisimman lyhyeksi ja maksimi summalla, mitä tilistä jäi. KIITOS tuon SSDP:n politiikan, korot siis nousi, eikä useimmat enää selvinneetkään lainoistaan!!! Asuntokaupan loputtua, rakennusliikkeet ajautuivat KONKURSSIIN ja tuli 10000 uusia työttömiä!!!! Korkojen nosto aiheutti sen, että useita 100000 putosi KÖYHYYSLOUKKUUN!!!
Nyt on ONNEKSI VALOA TUNNELISSA, kiitos Orpon hallituksen PAKOLLISTEN LEIKKAUSTEN, ostovoima on NOUSSUT EKAA KERTAA SITTEN 2019!!!!
Suomella on vielä pieni toivo, JOS äärivasemmistolaiset pysyvät OPPOSITIOSSA!! - Anonyymi
Ongelmahan on siinä, että 2019-2023 hallitus toi yli 210 000 "uutta suomalaista", omien 30000 työttömän sekä 60000 sotaa paenneen LISÄKSI!! Eli yhtäkkiä Suomalaisella duunarilla olikin 300000 uutta avustettavaa!!! SIIS 300 000!!! Ei tarvitse olla edes kauhian hyvä matikkapää, eli DEMARIKIN saattaa ymmärtää, että AVUSTAMINEN MAKSAA TODELLA ,PALJON!! Ei siis tarvitse IHMETELLÄ, miksi Purra JOUTUU OTTAMAAN LISÄÄ LAINAA!!!!
Toivossa on hyvä elää.🪱📕
- Anonyymi
Sanoi lapamato ja eli Uskossa!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Sanoi lapamato ja eli Uskossa!
Uskon varassa kaikki oli.
- Anonyymi
Oi Sanna lama, suurin gurumme: kerro suuressa viisaudessasi konsti taloutemme lamaan?
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eutanasia - miksi eläimelle sallitaan armokuolema, mutta ihmiselle ei?
Olen pitkään ihmetellyt yhtä asiaa Suomessa. Kun koira kärsii parantumattomasta sairaudesta ja kovista kivuista, eläinlä2911545Veli Sofia teki urosmehiläisen työn
Paljastaessaan kuinka TPS:ssä ei joukkuehenki toimi sooloilijoiden vuoksi, jonka takia koko seura ei pärjää kilpailussa604129Unisex-vessat
Ahdistaa. Miksi kaikki pitää tasapäistää tasa-arvon nimissä? Tasa-arvo on sitä, että kunnioitetaan sukupuolien erilaisu1263343Sosiaalidemokratia romahtanut kautta maailman
nuoret eivät enää kannata järjetöntä aatetta, joten demarien täytyy hakea kannattajia mamuista. Ruotsin sos.demit jo kie2102681Miksi Seta ja Sofia Virta ei vaadi muslimeita kunnioittamaan priden-arvoja?
Kuten tiedetään niin islam ei hyväksy sitä mitä pride edustaa. Seta-pomo Mikkonen nosti hirveän äläkän kun yksi tepsin1162376Vastuun ottaminen omasta hyvinvoinnista
Olen huomannut tuttavapiirissäni ihmisiä, joilla on mt-diagnooseja. Sen sijaan, että millekään asialle yritettäisiin teh2061899Sofia Virralle täydet 12 pistettä!
Kun ei jäänyt mukaan vähemmistöjen sortamista epäsuorasti tukevaan joukkueeseen. Urheilijoiden pitäisi olla esikuvia.3421260- 691062
Miksi Hotelli Kainuuta dissataan?
Ihmetyttää tämä jatkuva yhden yrityksen arvosteleminen. Ikäänkuin mikään ei olisi hyvin. Kuitenkin yritys työllistää, ta20967- 65850