pitkä historia jo ennen Soinia, onkelma vain koska jytky tarkoitti tuolloin lantaa
Meidän suvun ensimmäinen persu eli jo 1200-luvulla
Anonyymi-ap
18231
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 24 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 18
Vanhimmat
Tähänpä mielisin lisätä: tilulilulii, tilulilulii.
Esko Nurmijärveltä
Saiko ap taas estot kun KAIKKI s24 palstat hiljeni? 🤭
Anonyymi
2025-11-11 00:57:46
Mene töihin juuttaan pökiö!
Kopiopersu hiipii aina yöllä vanhan äitinsä viereen nukkumaan.
Anonyymi
2025-11-11 01:10:09
Anonyymi kirjoitti:
Kopiopersu hiipii aina yöllä vanhan äitinsä viereen nukkumaan.
Lue lisää
Sinä päälle. 🤮
no niin persupakkomielteinen persuista pihalle potkittu rotuopin julistaja, nappi huuleen, nalle kainaloon, tuti suuhun ja tutimaan että jaksat aamulla nousta taas reippaana poikana itkemään persujen perään.
Kerrohan ropeli miksi hiivit aina äitisi viereen pelkissä alkkareissa?
Puuppaako ap? Voi reppanaa..
Milloin sinä ap vierotat itsesi tissiltä kun äitiä koko ajan ikävöit?
Tuollaisia juttuja sinulta on totuttu kuulemaan palstapaskuri.
Tee historiaa vttuileva lu0tsi ja vastaa sinulle esitettyyn kysymykseen sen sijaan että tavoillesi uskollisena hyökkäät kysymyksen esittäjän kimppuun.
Saako kysyä minkälaisia vastauksia sinä odotat saavasi sinun v..ttuillessa kaikille jokaisella s24 palstalla? Sinun naurettavimmillaan ollessa se, joka ilmestyy jokaiseen viestiketjuun hyökkäyksinesi muiden kirjoittajien kimppuun niiden nimittelyineen jne. illma että ottaisit samallakaan kantaa itse aiheeseen mistä muut yrittää keskustella. Mitä sinä yksinomaan häiriköit pilaten valtavan määrän keskusteluja rakentavan asiallisen keskustelun sijaan.
Kopiopersu taitaa tietää, mistä itse puhuu. On kuin Juuson poikakin. Napanuora ei ole vieläkään katkennut.
Tarjoaako äiti jopa helpotuksenkin?
Tee historiaa vttuileva lu0tsi ja vastaa sinulle esitettyyn kysymykseen sen sijaan että tavoillesi uskollisena hyökkäät kysymyksen esittäjän kimppuun.
Ensimmäinen tunnettu persu oli Lalli, joka tappoi jonkun mamun Köyliönjärven jäällä.
Anonyymi
2025-11-11 11:00:44
Anonyymi kirjoitti:
Tuollaisia juttuja sinulta on totuttu kuulemaan palstapaskuri.
Lue lisää
Mitäs sitä ****lle muuta? Sen lisäksi että vttuilet tavoillesi uskollisena ihmisille jotka vastaavat sinun provoihisi joilla niitä vastauksia kalastelet saaden raivarit kun niitä saat..
Oliko hirvenrasva tuohon aikaan perskindolin esiaste? Muutahan ei tarvita.
Persut kuoli kateuteensa noihin aikoihin. Kun kaikki oli aina toisten syy!
Me muut selvittiin sitkeydellä, ystävällisyydellä ja yhteistyöllä!