Trumpin kaveri Viktor on myös perussuomalaisten kaveri?

Anonyymi-ap

Wikipedia:
”Poliittiseksi päämääräkseen Viktor Orbán on nimennyt epäliberaalin ja "kansallismielisen" järjestelmän luomisen; hänen mielestään autoritääriset järjestelmät, kuten Kiinassa ja Venäjällä, toimivat paremmin kuin liberaali demokratia.

Orbán on julistanut, että liberaalin demokratian aika on ohi. Rakentamaansa järjestelmää Orbán on nimittänyt myös kristilliseksi demokratiaksi. Kristillinen demokratia on Orbánin mukaan maahanmuuttovastaista ja monikulttuurisuutta vastustavaa.

Päävastustajikseen Orbán on nimennyt riippumattomat journalistit ja ihmisoikeusryhmät, jotka hänen mukaansa ajavat rahoittajiensa tavoitteita.”

Onko Viktorin tavoitteissa jotakin, mistä persu ei tykkäisi, varsinkin kun perussuomalaisten arvomaailman tärkein kohta on hämmästyttävän orbanistinen: ”Perussuomalaiset on isänmaallinen ja kristillissosiaalinen puolue, joka edistää kansallista etua.” Viktor on persujen kaveri ja kaveria ei jätetä, näinkö on?

18

198

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Perussuomalaisella puolueella ja Orbanin Fidesz puolueella ei ole mitään yhteistä paitsi arvomaailma ja tavoitteet. Kyseessä on kaksi täysin erilaista puoluetta, joilla ei ole mitään tekemistä toistensa kanssa. 😄

    • Anonyymi

      Putinin kaverit on myös persujen kavereita.

      • Anonyymi

        Soita baranovin poika paranoid.


      • Anonyymi

      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Baranovin pojista puheenollen....

        https://www.verkkouutiset.fi/a/psn-mepit-aanestivat-venajan-propagandan-tuomitsemista-vastaan/#72effdc3

        Mitä luulet venäjämielinen Natoa vastustava ääliöoikeistolainen rotuopin julistaja, mitä järkeä sinun on heiluttaa jokaisessa viestiketjussa natsi- ja r..ssäkorttia persujen suuntaan? Sinun poistaessa kaikki muiden kirjoittamat viestit joissa arvostellaan persuista pihalle potkittuja äärioikeistolaisia tai kremlin trolleja???


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Mitä luulet venäjämielinen Natoa vastustava ääliöoikeistolainen rotuopin julistaja, mitä järkeä sinun on heiluttaa jokaisessa viestiketjussa natsi- ja r..ssäkorttia persujen suuntaan? Sinun poistaessa kaikki muiden kirjoittamat viestit joissa arvostellaan persuista pihalle potkittuja äärioikeistolaisia tai kremlin trolleja???

        Kommenttisi on kerta kaikkiaan sekopäinen.


    • Anonyymi

      se tosiasioiden tiedostaminen on kaukana kristillisyydestä , asiat ovat kuin ovat .
      nykyään keksitään häviäjistä voittajia 🤣🤣🤣

    • Anonyymi

      Epstein edusti persujen arvomaailmaa.

      • Anonyymi

        Miten seksuaalirikkollisista pitää jauhaa päivittäin kasvoitko lestayhteisössä pedofiileineen vai mistä moinen pakkomielle?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Miten seksuaalirikkollisista pitää jauhaa päivittäin kasvoitko lestayhteisössä pedofiileineen vai mistä moinen pakkomielle?

        Oula Lintula on elävä esimerkki.


    • Anonyymi

      Viktor tarkoittaa voittajaa ja tokihan persut ovat voittajan puolella. Orban ja Trump ovat persujen mielestä voittajatyyppejä molemmat.

      • Anonyymi

        Niinkö meinaat viktorantiman? 😏


      • Anonyymi

        Viktor on suomeksi Vihtori, eli Kosola oli Suomen Orban.


    • Anonyymi

      Trump, Putin, Orban, Le Pen, ... meidän kotoisat persumme katsovat näitä ylöspäin ja jakavat saman aatemaailman.

    • Anonyymi

      jokainne itsenäisen maan päättäjä on persujen kaveri , sitten on tämä amerikasta ohjattu sosialistien sakki

      • Anonyymi

        Putin-love???


    • Anonyymi

      Tunnettuja Putinin kavereita:
      -Halla-aho
      -Tynkkynen
      -Huhtasaari

      • Anonyymi

        Aina yhtä hauskoja nämä "persut ovat venäjä mielisiä" avaukset harhoineen joiden viestiketjuista katoaa järjestelmällisesti viestit joissa arvostellaan persuja s24 palstoilla maalittavia persuista pihalle potkittuja venäjämielisiä rotuopin julistajia,,,🤣🤣🤣


    Ketjusta on poistettu 17 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Yritykset verolle ja yritystuet 10 mrd. eur/v pois

      Kiristämistapauksissa yrityksille sanotaan hei hei. Suomi ei tarvitse yhteiskunnan rahoilla "yrittämistä". Yhteiskunta v
      Maailman menoa
      110
      2311
    2. Sannalta jälleen fiksu lausunto johtamisesta

      "I used to think the best argument would win – but real leadership means listening, understanding where people come from
      Maailman menoa
      31
      1882
    3. Sanna Antikainen (ps) : Vornasen pyssy suututti demarit

      https://www.suomenuutiset.fi/sanna-antikaisen-kolumni-vornasen-pyssy-suututti-demarit-mutta-kuka-puhuu-totta/ Vornasen
      Maailman menoa
      27
      1853
    4. Riikka se runnoo työttömyyttä lisää

      Menkää töihin! "15–74-vuotiaiden työttömyysasteen trendiluku oli lokakuussa 10,3 prosenttia. Työttömiä oli yhteensä 276
      Maailman menoa
      47
      1836
    5. Mikä on sinun ja kaivattusi ikä

      💕💕💕💕
      Ikävä
      100
      1798
    6. Hallinto-oikeus totesi Sysmän kunnanjohtajan potkut laittomiksi (YLE Lahti 24.11.2025)

      Että näin sitten: Hallinto-oikeus totesi Sysmän kunnanjohtajan potkut laittomiksi – valtuuston päätös nurin ja 50 000 la
      Sysmä
      57
      1122
    7. Onko sulla jotain

      Suunnitelmia?
      Ikävä
      110
      1026
    8. Poistettuun aloitukseen

      Ei se mulle ollut varmastikaan. En usko vaik sille tuntuukin että oisit voinut olla eräs. Mut niin mäkin pelkään. Ei
      Suhteet
      20
      873
    9. Vaikeneminen

      Tylsää kun nainen meni kuoreen 🫤
      Ikävä
      53
      838
    10. No miten meni?

      Onko voittaja olo? Tunnetko onnistumisen riemua? Vastasiko lopputulos odotuksia? Kauaksi ajettu 😘
      Ikävä
      110
      827
    Aihe