Kaunistelevatko koulut maahanmuuttajatietojaan?
Anonyymi-ap
2025-11-14 10:42:21
https://www.suomenuutiset.fi/kokenut-opettaja-pohtii-kaunistelevatko-koulut-maahanmuuttajatietojaan/
Mistä on kyse, kun koulun luokkahuoneissa näyttää olevan yli puolet maahanmuuttajia,,, mutta koulun tietojen mukaan heitä on vain kolmannes oppilaista?
Kyse voi tietenkin olla huoltajan tai satunnaisen kouluvierailijan näköharhasta tai ennakkoluuloisesta katseesta. Tai sitten ei.
Kokenut AMK-opettaja ja teini-ikäisten äiti arvelee, että koulujen verkkosivuilla tai virallisissa esitteissä vilahtelevat luvut eivät tarkkaan ottaen pidä paikkaansa.
Yritys estää koulushoppailua
Kyse voi tietenkin olla huoltajan tai satunnaisen kouluvierailijan näköharhasta
Anonyymi-ap
6
117
Vastaukset
- Anonyymi
ååmi
- Anonyymi
Ja hulluinta että emme tarvitse yhtään maahanmuuttajaa suomeen. Miljardien kulut vain aiheuttavat suomelle ja aivan nyt ollaan pahasti velassa näiden tähden. Totuus sattuu eikö vaan vihervasemisto? Oikeat työhön tulijat firmoihin tai yrittäjät pizza miehet on asia erikseen kovia jannuja tekemään työtä.
- Anonyymi
Ja lähteenä jälleen Suomen "uutiset" 😂
- Anonyymi
Ei matuja Suomeen, ei matuja minnekkään
- Anonyymi
rtrt
- Anonyymi00006
Tule juttelemaan kuumien naisten kanssa nyt! https://Ellen.hoty.lat/Ellen#/?/?/xnfq37pyz
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain14310238Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-729783Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite1056809Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin2085238- 1734959
Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.1533792- 802618
- 1702611
Miksi miehen on hankala ymmärtää
Että hänen on tehtävä aloite. Niin sen kuuluu mennä luonnollisesti.1642433- 582272