sastamalan tyyppi taas huomion keskiössä.ongelmat te palveluissa artikkeli.
te palvelun johtajan kiusaamis kohu laajenee. regina saari.entinen salcovic on kiusannut sekä sastamalassa että tampereella ilmeisesti.
miksi sastamalan te palveluissa on kiusaaja johtajia tämä jo toinen tapaus sen mot rikosohjelma työteekin johtaja, kiusaajan lisäksi.miksi sastamalassa ei ole asiallisia johtajia.ketä päätti ja valitsi nää kiusaajat.
aamulehden juttu
9
811
Vastaukset
- Anonyymi
miten kaupunki rekryää,onko taas jotain johtajien sukulaisia valittu te-toimistoon.
- Anonyymi
Ilmeisesti kiusannut vai ilmeisesti kiusattu?
- Anonyymi
kiusannut ilmeisesti alaisiaan.linked in palvelussa vietiketju nähtävillä.alaiset ilmoitti asiasta.
työttömiä tuo muija on aina solvannut sastamalassa olessaan.mikä myös kuvottavaa.kohu tuli kun alko haukkua työntekijöitä linked in sovellukses.aamulehden juttu asiasta julkaistu. - Anonyymi
ylellä uusi juttu,niin kovaa kiusaamista että tampereen te työntekijät itsee.sastamalassa tämä eukko kiusasi työttömiä vuosia ja kaupunki ei reagoinut valituksiin. tyrvään sanomat ja alueviesti salasi kiusauksen. aamulehti ja yle uskaltaa julkaista.
- Anonyymi
no nyt on ollut lisää juttua tampereen kiusaus jutusta,sastamalas varmaan ollu samaa meininkiä te toimistossa.aviin tehnyt tampereen työntekijät ilmoitusta.ehkä asia tutkitaan.
toivottavasti rikos palstoille tulee aikanaan juttua työteekin ajata. - Anonyymi
En koskisi.
- Anonyymi00012
En koskisi.
- Anonyymi00013
Hirveä.
- Anonyymi00014
työttömiä on sastamalassa kohdeltu aina huonosti.
muualla suomessa normaali kohtelu työttömille.sastamalan te palvelut ei ole koskaan olleet normaalit.kaupunki ei valvo kohtelua ja laillisuutta mitenkään.mikä on harmi ja vaikuttaa sastamalan maineeseen. tänne ei ketään halua muuttaa.kamala kohtelu on kuuluisaa muualla suomessa.
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit986128KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3495587Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei522639Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521042046Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1071758- 1181639
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro191603Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1801267- 731177
Nuoret hakevat eläkkeelle, vaikka eivät ole olleet vielä töissäkään
hyvin menee. Pieni vastoinkäyminen elämässä, ja heti masennutaan. Monet alle 30-vuotiaat hakevat työkyvyttömyyseläkettä188988