Eli kun toiselle soittaa vaikka numeroestoista huolimatta, lähettelee lahjoja, ajaa autolla kotipihan, käy sen työpaikalla ym
Nää odottaa kaikki vaan syvää rakkautta
Nää odottaa kaikki vaan syvää rakkautta
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 21
Vanhimmat
Lopeta stalkkeri ässä se vainoominen ihan oikeesti etkö sä papparainen muita saa
Mä juuri kirjotin että naiset ymmärtää rakkauden väärin vainoomiseksi
Muista kokeilla trolliäijä vokaalia välillä näihin huuhaa huispaajiin
Ei kukaan halua naisten vihaajaa ovelleen eikä varsinkaan sänkyynsä olet hyväksikäyttäjä
Oon mä kohteen ovella käyny melkeen päivittäin ja työpaikal
Näistä, pitää vaan Pehmitmittää kyllä hän alkujännityksestä pääsee kun onnsinnikäs
Mitäs eks vaimolles ja sen miehelle teit?
Eikä monologiäijä edes sängyn alle
Sitä sinun pitää gubbe kysyä varmaa merivartiostolta vaikka🥱
Ensin rakkauspommitus ja nyt ei pääse sinusta eroon
Hanki itsellesi apua jostain
Ei kyllä mä osaan homman iteki naisten kanssa, ilman apuja
Joo vian ei tarvitse olla suuri jos se on päässä
Kyllä mä olen täysin terve
Kunnioitan tuommoista huomaavaista miestä, joka rakastaa noin paljon
Kunnes asut sen kanssa vähän aikaa
Itse mietin näissä myös sitä, jos toinen kokee toisen käytöksen vainoamiseksi, pyöriikö vainottu kuinka paljon silloin reiteillä, joissa kohtaamiset enemmän mahdollisia miehen kanssa? Itse kohdannut tällaisen, joka tuli ihan kotinurkille pörräämään pahimmillaan?
Tuntui minusta itsensä tyrkyttäjältä, en kehdannut avata suutani hänelle, ajattelin, et kyl hän puhuu jos on riittävän kiinnostunut? Ihmettelin vain hänen käytöstä minua kohtaan, kunnes tulin uteliaaksi ja aloin tehdä samaa hänelle, ajattelin, et jos hän ottaisi tilanteet puheeksi?
Käyttäytyi minusta, niin kuin olisi kiinnostunut minusta, vaikkei sit ollutkaan? Huijasi minua, jotta sai. Kiltti naapurin tyttö look, joka kuoren alla olikin oikea petollinen ja paha. Ajattelin jälkeenpäin, että on ilmeisesti kokenut pahoja traumoja miesten suhteen? Viestittelyä oli, mut koin ne enemmän hänen pelaamiseksi vain. Ilman todellisuutta niissä.
Mielikuva itsellä naisssta. Ei osaa oikein käsitellä tilanteita kokemiensa traumojen takia järjellä vaan traumat laukaisee shokkireaktion joka on sitten todella ylireakoiva ja kylmä ja sääliä tuntematon. Uhriutumalla ja valheillaan saa toisen näyttämään todella pahalta mieheltä muiden silmissä.
Yksin olevasta ja tuntevasta miehestä tehdään näin helposti uhri. Tunteva mies harvemmin osaa puolustaa itseään niin kuin pitäisi tällaisessa tilanteessa. Kokee enemmänkin häpeää, kun joutui tahtomattaan tällaisen pelin kohteeksi ja syytetyksi. Tällaisen pelin kohteeksi taisi joutua myös muuan ex- kiekkoilijakin (raiskaus, joka ei tainnut kuitenkaan olla ihan sitä, mitä nainen väitti?
Häpeä estää tällaisesta puhumisen julkisesti kavereidensa kesken, jollei ole todellista luotto frendiä. Uhriutuvia naisia taitaa olla paljonkin olemassa tuolla yössä ja juhlien parissa? Prinsessasta tulee helposti draamakuningatar, kun asiat eivät mene hänen suunnitelmiensa mukaan?
Tiedoksi, tämä oli eka kommenttini tähän ketjuun. Ettei tule näitä aloittaja äijä ym. kirjoittelua, joka kertoo enemmän kirjoittajan mielen köyhyydestä?
Yhen kynkyn voi pistää vielä vahingon piikkiin, näin uskon?🥴
Että nyt jo aloittajaäijä/palstasetä harmittaa?
Rahaa voi laittaa kirjekuoressa ja postiluukusta sisään, kyllä mä sille käyttöä löydän. 😁