Vasemmistonuoret radikalisoituvat - Minja Koskelan hiljaisuus on jo kannanotto

Anonyymi-ap

Media kohtelee Koskelaa silkkihansikkain

Taannoin Helsingin Sanomat ajoi yli 700 kilometriä Arpelan kylään ministeri Kaisa Juuson kotiovelle asti vaatimaan vastauksia.

– Koskelalta sen sijaan ei tunnuta vaativan mitään, vaikka vasemmistonuorten radikalisoituminen koskee suoraan Suomen sisäistä turvallisuutta ja yhteiskuntarauhaa.

– Koskela antaa toimillaan hiljaisen hyväksynnän oman nuorisojärjestönsä radikalisoitumiselle. Nyt on Koskelan kuitenkin korkea aika valita, seisooko puolue radikalisoituvien nuortensa mukana radikalisoitumisen tiellä vai puolustaako se suomalaista demokraattista yhteiskuntaa ja yhteiskuntarauhaa. Jos Koskela ei kykene kantamaan vastuuta, voi hän aina palata takaisin puheenjohtajan paikalta riviedustajaksi, Antikainen sanoo.

SUOMEN UUTISET

12

256

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Näin on . Määki eilen näin kun Arhinmäki meni maali kauppaan .

    • Anonyymi

      Just niinikkään . Persut sua vuoan vihata suomes.

    • Anonyymi

      Joo kyllähän tällaiset kommentit on laillisen yhteiskunnan järjestyksen kumoamista, siis vallankumouksen aloittamista? Jos vaikka sinimusta puolue julistaisi saman niin jo tänään olisi puolueen johto pidätetty? Toisaalta nämä punkkukommarit eivät mihinkään pysty, pelkkää tyhjää puhetta? Känniset vegaanit eivät mihinkään pysty?

      • Anonyymi

        Muu härkisliha maistunee Tofunakkien lailla?
        Onhan saavutuksissa tämä uusi raiskauslaki että pitää olla etukäteen haettu kirjallinen lupa suostumukselliseen seksiin mikäli aikoo seksiä harrastaa?
        Liha on kohta kielletty raaka-aine päiväkodeissa ja kouluissa?
        Poikkeuksen muodostanee kallein nauta, uudenuutukaisesta jauhelihasta joku vetänee herneet nenuun siinnä kun on sitä itseään eli hernettä..
        Paskomisjutut olkoot ne vegeä siis herne hummus linssi tahi papupohjaisten varpusparvien läsnäolon saniteettitiloissa vasemmistonuoriso on ulkoistanut vihreiden Fatim Diarralle .
        Diarra sai lahjaksi sähköpyörän ja nyt myös intomielisesti puolustaa sähköpyöräilijöiden eliittiä.
        Nyt tässä odotellaan kannanottoa talvipyöräilyeliitin luomiin kustannuksiin vartissa pyöräilybaanat kesäkuntoon satoi snögee tai paskaa ettei pyöräilevän eliitin edustaja liukastu..


    • Anonyymi

      Onhan se käynyt jo selväksi, että vasemmistoliitto muun vihervasemmiston mukana kannattaa 1930-luvun natsi-Saksan toimenpiteitä juutalaisia vastaan.

      Jos Minja Koskela olisi asiasta eri mieltä, hän olisi sen jo kertonut. Erityisesti pitää muistaa se, että vielä hetki sitten vasemmistoliitto vaati milloin mitäkin tahoa canceloimaan mitä milloinkin ja sanoi, että kommentoimattomuus on hyväksynnän osoittamisen merkki.

    • Kokoomusnuorilla on aina parraat pileet. 🔵⚫️ Siellä saa juuvva ilimasta viinoo nii paljo ku haluvee! 🍷🍸🍹🍺🍻🍺🍻🥂🥃🥃🍾🥂🍷🍷🍷🍷🥂🥂🥂🍺🍺🍺🍺🍺🍺🍺 🥳👍

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Ei tarvitse eikä kannata uutisoida kommunistien ulinoista ja kapinoinnista. Me isänmaalliset ollaan kuitenkin se KANSA jolla on valtikka käsissämme. Kommarit äärivasemmalla joutuisivat pettymään, kuten 1918.

    • Anonyymi

      Iltalehden antiga uutinen poistettiin suomi24?

      se koski vasemmistoliittoa

    • Anonyymi

      Sode

    • Anonyymi

      "Hiljaisuus on myöntymisen merkki..."

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sanna Marin vetänyt leukoja 11 kertaa

      Tästähän oli joskus polemiikkia, kun muistaakseni lupasi kymmenen tai jotain vedellä. No nyt niin on, ainakin omien san
      Maailman menoa
      79
      5943
    2. Kirjoita

      … jotakin minkä vain kaivattusi tietää
      Ikävä
      123
      2376
    3. Farmi Suomi: Kokeeko Frederik, 81, saman kohtalon kuin ikämies Danny?

      Danny, musiikkineuvos Ilkka Lipsanen, nähtiin mukana Farmi Suomi -realityssä v. 2024. Danny teki yllätysratkaisun ja tuo
      Tv-sarjat
      25
      2178
    4. Tyhmä persuväite = köyhä argumentti

      Väite, että vasemmistopuolueita äänestäisivät vain “köyhät, tapatyöttömät tai heikoilla lahjoilla varustetut”, kertoo en
      Maailman menoa
      30
      2138
    5. Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa

      Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri
      Maailman menoa
      62
      2137
    6. Tiesitkö? Andy McCoy ja Pelle Miljoona saavat taiteilijaeläkettä - Tämän suuruinen eläke on

      Ylimääräiset taiteilijaeläkkeet on jaettu ja 59 taiteilijaa sai sen. Taiteilijoiden keskimääräinen eläketulo jää hyvin a
      Maailman menoa
      65
      1566
    7. Oliko se peppu

      Vai älykkyys mikä enemmän viehätti?
      Ikävä
      73
      1496
    8. Haluan sut

      Voitaisiinko tutustua paremmin toisiimme? Ovi on aina auki sinulle. Lähelle.
      Ikävä
      39
      1295
    9. Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla

      Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt
      Tv-sarjat
      8
      1291
    10. Kunnanvaltuusto koolle heti

      Tämä on erittäin vakava tilanne 17 hakkiita oli hyrylle mutta Kas kummaa kaksi hakkiota loppusuora oli Kainuusta ja Brys
      Hyrynsalmi
      29
      1279
    Aihe