Miljonääriveroa vaaditaan? Häh?
Mitä jos vasemmisto ite leikkais omia liksojaan antamalla puolet tuloista köyhille. Vai onko ne vaan helpon duunin ja ison liksan takia eduskunnossa, luulin, että kutsumus ammatti heiile.
Mitä jos vasemmisto ite leikkais omia liksojaan antamalla puolet tuloista köyhille. Vai onko ne vaan helpon duunin ja ison liksan takia eduskunnossa, luulin, että kutsumus ammatti heiile.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Sanna Marin lupas 2015 vaalikampanjassaan antaa palkastaan 10 % mielenterveyspalveluihin jos tulee valutuksi eduskuntaan. Noinkohan antoi mitään?
Toki kävi terapiassa ite, niin sitä kautta hohohoo
Ei oo kuitteja näkyny, hiljastu ollu
Taisi naurahtaa krapulassa koko ajatukselle.
Mitäs toi nyt on. Oikeistohallitus ryöstää koko ajan vähävaraisilta.
Mitään lisäveroja miljonääreille ei ole tulossa. Ainoastaan köyhiltä leikataan lisää.
Tarkoitat varmaan, annetaan vähemmän.
Vasemmiston esitys yli miljoonan euron tuloille lätkäistävä 1 prosentin miljonäärivero olisi hyvin maltillinen.
Rikkaat on maksaneet veronsa moneen kertaan. Opettelisivat Punakuono itse maksaa veroja niin suomi pelastuu.
20 prosentin lisävero ökyille olisi oikein hyvä. Kyllä paskamahaökyt porskuttavat entistä pulskemmin vaikka lisätään veroja.
Tukia saavat 10 Mrd vuosittain, eivät työllistä suomalaisia ja siirtävät työpaikkoja ulkomaille sekä palkkaavat kehitysmaalaista halpatyövoimaa.
Mitä virkaa tuollaisilla yrityksillä on?
Konkkaan vain ja uusia vähemmän ahneita yrityksiä tilalle
Rikkaat on yhtä ahneita kuin vasemmistolaiset, ne vaan on onnistunut paremmin rosvoamaan yhteiskunnallista rahaa ja heillähän on tämä maailma tarkoitettu, he riistää köyhiä ja orjuuttaa työläisiä.
Missä on jalo luonne ja empatiakyky,
Realismi on ideologia, se on vakaumus myös, joka poista moraalin ja empatian toisia ihmisiä kohtaan. - ihmisistä tehdään tarpeellisia esineitä.