Uimahallin maanikot

Anonyymi-ap

Missään ei näe enää näitä uimahallin puolesta puhujia. Kunnan talous alkaa olla kuralla ja kunnanjohtaja hehkuttaa uskallusta vesikeskuksen rakentamisesta. Päämamselli kun sai puhjohtajan paikan niin meni suu suppuun. 2027 edkuntavaalit siintää jo silmissä.

4

314

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      No talous on kyllä niissä kantimissa, että pakko sanoa ei uimahallille. Rakentakaa nyt ekaks ja nopsaa Myllymäen koulu. Törkeetä missä oloissa lapset siellä on ja opet. Sanotaano että päiväkoti Amanda, ei olisi tarvinnut rakentaa, säästöä noin 7 miljoonaa. Rautatieaseman pyöräparkki noin puoli miljoonaa ja keskikoroke uudistus vanha lahdentie, ei kunnan ylläpitämä, 1,2 miljoonaa. Et kyllähän täällä haaskataan rahaa. Ja jäähalli, lainaa on se 6 miljoonaa, jäi kuntalaisten maksettavaksi. Jos tarkkoja oltas, niin kyllähän se uimahalli olis jo pystyssä.

    • Anonyymi00002

      Hyviä uimahalleja on naapurikunnissa. Tekonurmi ja jäähalli olis saanut jäädä tekemättä.

    • Anonyymi00003

      Uimahalli tukee koko kunnan populaatiota. Järvet siinä kunnossa, että ei kukaan halua uida kuolleiden kalojen joukossa, uimahalli tukee lapsien uimataitoa, vanhuksien vetreyttä, keski-ikäisten kuntoa ja nuorten liikuntaa. Jos törkeän kalliisiin vuokrapyöriin on panostettu niin miksei uimhalliin? Jäähalli on jo. Vaikka mäntsälän päättäjät on vähän erikoista sakkia, niin nuorempi polvi kun alkaa onneksi pikkuhiljaa tulla päätäntäpalleille, niin eiköhän se järki toivottovasti ala sielläkin taas herätä eloon.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi ärsyttää

      Juuri nyt, tällä hetkellä?
      Ikävä
      107
      1308
    2. Salaisuudet paljastuu

      Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku
      Ikävä
      96
      920
    3. Poliisi pamputti Variskankaalla

      Mistä lie alkanut ja miksi poliisit kutsuttu, mutta mielestäni hyvin toimittu. Jos haluaa rähistä eikä rauhoitu puheella
      Kajaani
      31
      844
    4. vapaa

      sana :) 🚮
      Ikävä
      66
      703
    5. Karita Tykkä mennyt kihloihin.

      Onnittelu kuuluu hänelle ja tulevalle aviopuolisolleen.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      93
      652
    6. 32
      645
    7. S-ryhmän ihmisoikeuslinja ei kestä omaa hankintaketjuaan

      S-ryhmän Israel-boikotin suurin uskottavuusongelma löytyy yllättävän läheltä, SOK:n omien tuotemerkkien hankintaketjuist
      Maailman menoa
      16
      584
    8. Nainen tosi ikävä sua

      Näkispä edes ohimennen
      Ikävä
      18
      578
    9. Haavoittuvuutesi on aseista riisuvaa

      Harmi, etten voi osoittaa sinulle tunteita. Hyvää yötä miehelle. Naiselta
      Ikävä
      43
      533
    10. Rakennus myynnissä

      Joko se loppuu mehtä hallitus sumilta?
      Suomussalmi
      10
      486
    Aihe