Voi Matti minkä teit!

10967
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

En sittenkään äänestä Vanhasta ensi vuonna. En voi hyväksyä aviopulison pettämistä, en missään olosuhteissa.

Presidentillä tulee olla moraalista ryhtiä, joten Vanhanen on tehtävään sopimaton.

Äänestä
  • Sinä tiedät ja voit olla varma, että koko juttu on totta??? Et varmasti ole kuullutkaan, että niistäkin maksetaan????

    Äänestä

UKK:n viitoittamalla tiellä.

Äänestä
  • puuttuu viina ja takinkääntö.

    Äänestä

oliko se haastatellun puoluekirja sitten ihan varmasti demarien...

Äänestä

JOS tuo juttu on totta, niin sitten en enää ihmettelekään http://www.mattivanhanen.net sivuston pliisuutta. Nehän ovat kuin ensimmäisen kauden kunnallisvaaliehdokkaan sivut.

Vanhasen roikkumisen vaalilistalla ainoa tarkoitus lienee varmistaa Halosen jatkopesti - viemällä Niinistöltä äänet ensimmäisellä kierroksella. Kaiken huippu olisis se, että Vanhanen heittäisi pyyhkeen kehään heti päästyään toiselle kierrokselle.

Meillä on paljon sisä- ja ulkopoliittisia asioita, joista olisi VIHDOINKIN syytä käydä kunnon kansalaiskeskustelu. Presidentinvaalit ovat kansalaiskeskustelulle mitä parhain paikka ja ainoa mahdollisuus sisältörikkaan keskustelun synnyttämiselle on se, että Niinistö pääsee toiselle kierrokselle - ellei jopa presidentiksi.

Muutoksen aika vaatii uutta johtajuutta!

Äänestä
  • ollakin. Kerrot, että Niinistöllä olisi tai ainakin niin on ymmärrettävissä.

    Samnalainen pukki kuin Vanhanen. Ei Suomella ole mahdollisuuksia siihen, että naista vaihdetaan kuin boksereita. Vanhanen ja Niinistö ovat seksihurjastelijoita, jotka pilaavat maamme maineen. Tuskin hallitsevat edes tehtäviään, jota osoittaa mm. Niinistön pakoilu kaikkialla. Nyt osoittaa epäonnistuneensa Eurooppapankissa, johon pyrki. Valitettavasti hallitus tuki.

    Äänestä

Keskustapuolueen tulevaisuutta. Se mikä sopi ehkä Kekkoselle ei sovi kekkosille. Ja Kekkosenkin asema olisi ollut toivoton jo 1956, jos hänen kaikki keikkansa ja naisseikkailunsa olisivat olleet julkisia. Tamperelaiset varmaan tiesivät ja salasivat.

Vanhasen peli on pelattu.

Ainoa mahdollisuus olisi vielä ollut se, että hän ensimmäisten tietojen keväällä tullessa julkisuuteen, olisi tullut ulos ja kertonut suhteensa sekä pyytänyt anteeksi. Ei ainoastaan vaimoltaan, perheeltään vaan suomalaisilta. Vanhasen epävakaa elämä on osoitus henkilökohtaisesta ongelmasta jonka hoitamiseen tarvitaan psykiatrit ja hoitolaitos

Äänestä
  • Kuka tuo nainen voi olla?
    Voiko Vanhanen seota johonkin halpaan laivamisuun, joka nyt vuotaa kaiken Seiskalle? Ei tunnu uskottavalta, ei ollenkaan!

    Äänestä

tarja ei petä penaa ainakaan miehen kanssa...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kansshalainen kirjoitti:

aikamoinen luuranko

http://www.seiska.fi/viihde/uudessaseiskassa/

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu