Sääli homma
https://www.is.fi/urheilu/art-2000011617003.html
Ei enää kisapappia olympialaisiin
9
245
Vastaukset
- Anonyymi
En ihmettele. Näilläkin sivuilla opitaan, kuinka uskonnosta voi tehdä ylimääräisen stressitekijän. Urhelu on tervehenkistä, miksi sitä alkaa kyseenalaistaa? Kilpaurheilijat ovat oppineet voittamaan ja häviämään. Siitä olisi syytä ottaa oppia myös uskonnollissa piireissä.
Jos ei olisi kisapapista kuultukaan, niin aika oudolta kuulostaisi ajatus laittaa joku uskonnollinen toimija mukaan urheilujoukkueen kaveriksi.
- Anonyymi
Luitko uutisen?
Lehden mukaan hän sai hyvät arviot urheilijoita.
Tuollainen "jos ei olisi kuultuaan" sopii ihan mihin vaan mutta on aika lapsekas peruste mihin vaan. Mistä ei oltu kuultu ennen vuotta 1972 mitä nyt pidetään itsestään selvyytenä? Anonyymi kirjoitti:
Luitko uutisen?
Lehden mukaan hän sai hyvät arviot urheilijoita.
Tuollainen "jos ei olisi kuultuaan" sopii ihan mihin vaan mutta on aika lapsekas peruste mihin vaan. Mistä ei oltu kuultu ennen vuotta 1972 mitä nyt pidetään itsestään selvyytenä?On totta, ettei kaikkea voi suunnitella alusta lähtien. Silti pidän tuota ihan hyvänä pohdintana välillä. Jos nyt olisi vain paperikirjeet, kuulostaisi ihan hyvältä ajatukselta voida lähettää toiselle kirje tietokoneella niin, että se olisi samalla sekunnilla perillä.
Luin jo jonkun aiemman uutisen, jossa oli mainittu urheilijoiden kommentit.- Anonyymi
jori.mantysalo kirjoitti:
On totta, ettei kaikkea voi suunnitella alusta lähtien. Silti pidän tuota ihan hyvänä pohdintana välillä. Jos nyt olisi vain paperikirjeet, kuulostaisi ihan hyvältä ajatukselta voida lähettää toiselle kirje tietokoneella niin, että se olisi samalla sekunnilla perillä.
Luin jo jonkun aiemman uutisen, jossa oli mainittu urheilijoiden kommentit.Ennenkuin tietokoneista oli kuultukaan, saati nähty, ajatus vaikutti utopialta. Kun oltiin kuultu ja nähty, ei voitu - ei voida vieläkään kuvitella, saati tietää, mihin kehitys vielä johtaa. Viisas ihminen tuhoaa ihan itse itsensä ja toiset siinä sivussa, siihen ei jumalia tarvita.
- Anonyymi
jori.mantysalo kirjoitti:
On totta, ettei kaikkea voi suunnitella alusta lähtien. Silti pidän tuota ihan hyvänä pohdintana välillä. Jos nyt olisi vain paperikirjeet, kuulostaisi ihan hyvältä ajatukselta voida lähettää toiselle kirje tietokoneella niin, että se olisi samalla sekunnilla perillä.
Luin jo jonkun aiemman uutisen, jossa oli mainittu urheilijoiden kommentit.Vaparit ovat yksinkertaisia urheilua seuraavia sällejä jotka eivät tajua huippu-urheilun
järjettömyyttä - Anonyymi
jori.mantysalo kirjoitti:
On totta, ettei kaikkea voi suunnitella alusta lähtien. Silti pidän tuota ihan hyvänä pohdintana välillä. Jos nyt olisi vain paperikirjeet, kuulostaisi ihan hyvältä ajatukselta voida lähettää toiselle kirje tietokoneella niin, että se olisi samalla sekunnilla perillä.
Luin jo jonkun aiemman uutisen, jossa oli mainittu urheilijoiden kommentit.Kerrottiinko jossain urheilijoiden kommentit, eikä pelkästään kisapapin saaneen parhaat arvosanat joukkueen taustahenkilöistä? Laitatko linkin uutiseen?
Paljon löytyy asioita jotka ensikuulemalta kuulostaa vähintäänkin oudolta, mutta käytännössä osoittautuu hyväksi.
Kisapappi ja kaikissa pappi asioissa vaparit ajavat uskontoviha edellä. Papit edustavat uskontoa, niistä pahinta, joten eivät saa näkyä eivätkä kuulua.
- Anonyymi
Ja vapaa-ajattelijat juhlivat asiaa suurena voittona ja saavutuksena 😆
- Anonyymi
Ongelma on syvällisempi. Suomen ei pitäisi lähettää urheilijoitakaan olympialaisiin
Vain johtajat. Heillä olisi paremmin sikaa turismiin ja tapaamisiin
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit986128KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3495565Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei522639Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521042036Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1071758- 1141621
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro191593Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1801267- 731167
Nuoret hakevat eläkkeelle, vaikka eivät ole olleet vielä töissäkään
hyvin menee. Pieni vastoinkäyminen elämässä, ja heti masennutaan. Monet alle 30-vuotiaat hakevat työkyvyttömyyseläkettä188988