jos olisi ollut 2 litrainen tai 2.4 niin olisi ollut paljon myyvämpi.
miksi kantti/pyöree lamppusta ladaa tehtiin niin pienellä moottorilla
6
108
Vastaukset
- Anonyymi
mulla on 2 litran tc fiiun kone 1982 vuoden 1200s ladassa, ei se vakiona ollu kun 1200cc mutta tuo passasi lähes heittämällä.
- Anonyymi
Ei se olisi ollut myyvämpi, koska siihen aikaan ihmisillä ei ollut ylimääräistä rahaa. Larppaa myytiin nimenomaan sen vuoksi että se oli halpa.
- Anonyymi
oisko tuo niin paljoa maksanut 20 mm isompi mäntä joka rejäsä?
- Anonyymi
Siitä ois tullut samanlainen tappokone kuin Bemarista, tehoa kuin pienessä kylässä ja kevyt perä. Olis vastuutonta ostaa omille lapsille tollasta.
Siksi koska Lada oli kommunistisen suunnitelmatalouden tuote jossa puolue tiesi parhaiten mitä kansa tarvitsi ja myöskin autoteollisuuden osalta puolue tiesi parhaiten mit kansa tarvitsee ja mikä tehdas/auntonvalmistaja tekee mitäkin / minkäkin tyyppistä autoa.
Ladan tuotteille oli varattu keskiluokan autojen tuottaminen ja tuohon autoluokka ei puolueen näkökulmasta isompia koneita tarvittu.
GAZ Volgan kontolla oli sitten isompien ja samalla isompimootteristen autojen valmistus tasa-arvo yhteiskunnon "hieman muita tasa-arvoisemmille kansalaisilleen".
Ja pitää muistaa että tehtailla ei ollut oikeasti kommunismin aikaan mikään iso tarve parannella eikä kehitellä autojaan, kun autoille oli vuosien ostojonot ja jokainen auto mitä tehtään linjalta ulos tuli oli myyty jo aikoja sitten.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1701063
Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän132837- 84773
- 51728
Olisitko oikeasti valmis rikkomaan
Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk55519Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla
Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä294515Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies
Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?36499Martinan tarve valehdella.
Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t215479- 49467
Kalle irtisanoutui
Kävi, kuten odotettiin. Paras ratkaisu paitsi Orimattilalle myös Larssonille. Seuraavaksi joudutaan mittaamaan kaupungin53454