Milloin voi hakea aseen kotiin ja panoksia?
Trump lakkauttaa Naton...
Anonyymi-ap
10140
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Miten se Trump lakkauttaa Naton kun Yhdysvallat on vain yksi jäsenmaa? Jenkkien hyödyttömyys on huomattu jo vuoden alusta lähtien niin muiden on nyt syytä totutella ajatukseen että heidän lähtönsä Natosta ei ole poissuljettu ja alkaa painamaan hommia kunnolla keskenään. Tässä on ollut jo melkein vuosi hyvää aikaa. Onneksi puolustusmenoja on nostettu.
Juu. Marinin aikana nostamat puolustismenot 5 mrd euroa nostettu jo 12 nrd euroon.
Vapaudella ei ole hintaa.
Trump alkaa varmistumaan Venäjän agentiksi ??
Vai Zele tässä pitkässä rahankeruusysteemissä ?
No ei se oranssi setä voi Natoa lakkauttaa.
Trumpilla ei ole mitään valtuuksia lakkauttaa Natoa. Pahin mitä Trump voi tehdä on erottaa jenkkilä Natosta. Mikä ei pahemmin yllättäisi, koska Trump on jo muutenkin tehnyt jenkkilästä kansaivälisen paarian ja yleisen naurun ja pilkan aiheen.
Täytyy muistaa, että Trumppi sentään puuttuu sotiin, ettei ne pitkittyisi enempää bisnessodiksi ja köyhdyttäisi vielä lisää avustavia maita.
Naton rajat vain elävät tilanteen mukaan, koska venäjä on hyökkääjä valtio tuhoisuuksissaan, nato ei voi koskaan hajota loppua
VENÄJÄN TAPPAJA HALUISUUS ON KOKO MAAILMAA KATTAVA
Mutta silloin Naton menot vaan nousee ja nousee...