Onnistujat ja epäonnistujat persuissa

Onnistujat;

1.Ville tavio (hienoo oli havaita se kun hän kritisoi Trumpin tullikieltoja)

2.Riikka purra (ei tyrmännyt veroja kun otti ne myös käyttöön taloudensopeutustoimissa)


Epäonnistujat;

1.Kaisa juuso(ei tarvi ees perustella)

2.Teemu keskisarja( välillä mielipiteet on kamalia mutta toisinaan mielipiteet päteviäkin mut ne kamalat on niin kamalia että koen hänen epäonnistuneen persupäättäjänä)
25321
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 25

Vanhimmat

Yksi onnistujapersu on Ville Ryydman: Kun Ville ymmärsi jättää ministerinpestinsä ja siirtyi taka-alalle, lähti perussuomalaisen puolueen kannatus nousuun.

Äänestä
  • no eikös nuo gallupit ole nyt semmoset että kun persut viime gallupissa oli nousija niin taas kun näin jonkun gallupin, on kannatus pudonnut noin 13.4%;iin vai sekoitinkohan ajatukseni ??

    Onko sulla näyttää minulle uusimpia/uusin galluppi/galluppeja?
    Tehhäänkö niitä useitakin eri gallupeja??

    Vaaleihin mä luotan kaikkein eniten mut kyl gallupitkin antaa jotain kuvaa.

    Äänestä

  • joo ryydmannin lissään epäonnistujiin. Se mitä hän sanoi SAK;n porukasta, oli liikaa varmasti monille.

    Äänestä

Yksi onnistuja on perussuomalaisten Esko Rautiainen. Eskohan on oivaltanut helpon keinon vaurastua solmimalla kunnanjohtajasopimuksia useiden eri kuntien kanssa tuntuvilla erorahoilla.

Äänestä

Helppo. Persu onnistujat ovat Halla-aho joka nosti persut hallitukseen alennustilasta mihin Soinin puolueensa jätti ennen loikkaamista rotan lailla hukuttamastaan laivasta. Ja Purra joka teki historiaa olemalla ENSIMMÄINEN persupomo joka on saanut puolueensa hankkeita eduskunnassa läpi missä Soinin saldoksi jäi puhdas NOLLA. Halla-aholaisten saavuttaessa kaiken minkä takia politiikkaan mukaan lähtivät hintana niistä hetkellinen kannatuskato mistä kiitos teille omaan pesään paskoville Soinisteille. Avauksessasi mainitsemat epäonnistujat. Kaikki ulkona politiikassa ja mikä parasta, ikuisesti. Purra persujen kisatessa 2031 pääministeripuolueen asemasta oppositioon joutumisen raskaan hallitusvastuun jälkeen ollessa parasta mitä niille voi sattua.

Äänestä
  • Todennäköisintä on kuitenkin persujen jääminen lopullisesti nk. takiaispuolueeksi, kansa tulee muistamaan persujen tekemän hyvinvointivaltion alasajon, mitä persut ovat kuluvalla hallituskaudella kokoomuslaisten talutusnuorassa systemaattisesti toteuttaneet.

    1Äänestä

  • Anonyymi00007 kirjoitti:

    Todennäköisintä on kuitenkin persujen jääminen lopullisesti nk. takiaispuolueeksi, kansa tulee muistamaan persujen tekemän hyvinvointivaltion alasajon, mitä persut ovat kuluvalla hallituskaudella kokoomuslaisten talutusnuorassa systemaattisesti toteuttaneet.

    Keep on dreaming mamukriittisiä persuja vastaan sotiva sinimustia fanittava foliohattu Soinisti. Lindtmanin varmistaessa jo min. vuosi sitten persut blokkaamalla seuraavasta hallituksesta kuinka persuilla ei ole hätä päivää asemasta puolueena Suomen eduskunnassa. Niiden em:sta syystä kisatessa 2031 pääministeripuoleen asemasta mikä sinua ja muita omaan pesään paskovia Soinisteja v..tuttaa jo nyt kuin Li Anderssonin pientä eläintä. Juuri te valopäät jotka sen osaltanne mahdollistatte pitämällä ek vaaleissa että PS tippuu oppositioon ja Nasimat kumppaneineen nousee tilalle. Mikä on parasta mikä persuille voi sattua raskaan hallitusvastuun jälkeen. Niin että älä anna minun häiritä ap jatka toki persujen maalittamista s24 palstoilla millä osaltasi varmistat sen, että persut jytkyttää 2031. 😁😁

    Äänestä

  • Anonyymi00007 kirjoitti:

    Todennäköisintä on kuitenkin persujen jääminen lopullisesti nk. takiaispuolueeksi, kansa tulee muistamaan persujen tekemän hyvinvointivaltion alasajon, mitä persut ovat kuluvalla hallituskaudella kokoomuslaisten talutusnuorassa systemaattisesti toteuttaneet.

    Pitää olla aika tyhmä ihminen joka ei ymmärrä sitä, että persut eivät ole syypää leikkauksille vaan niiden toteuttaja vastuuministeri salkun kautta ja hallituspuolueena. Sen takia että Suomea palveluineen on ylläpidetty 17-18 rahalla mitä ei ole. Tai siis ihmisen täytyy olla täysi idiootti jos ei ymmärrys riitä leikkauksille ajankohdassa missä niistä huolimatta Suomi on joutumassa EU:n holhouksen alaisuuteen.

    Äänestä

  • " Halla-aholaisten saavuttaessa kaiken minkä takia politiikkaan mukaan lähtivät "

    Enemmän kuin uskalsivat haaveilla saavuttavansa sanoi Halla-aho Ukkolan haastattelussa.

    Äänestä

  • Anonyymi00009 kirjoitti:

    Pitää olla aika tyhmä ihminen joka ei ymmärrä sitä, että persut eivät ole syypää leikkauksille vaan niiden toteuttaja vastuuministeri salkun kautta ja hallituspuolueena. Sen takia että Suomea palveluineen on ylläpidetty 17-18 rahalla mitä ei ole. Tai siis ihmisen täytyy olla täysi idiootti jos ei ymmärrys riitä leikkauksille ajankohdassa missä niistä huolimatta Suomi on joutumassa EU:n holhouksen alaisuuteen.

    Ap itkee persujen perään 18-22 tuntia vuoden jokaisena päivänä kun persut ovat hallituksessa. Ap;n itkiessä persujen perään 18-22 tuntia vuoden jokaisena päivänä kun persut ovat oppositiossa. Ap:n ongelmien ollessa ihan muualla luin persuissa jotka vain joutuu ap:n mielipahan purkamisen kohteeksi kun pitäisi mennä päälääkärille hoitamaan lapsuuden traumoja jne.

    Äänestä

  • soini on parempi kuin Halla-aho ja monet muut persut koska Soini puolusti duunareita.

    1Äänestä

  • Anonyymi00017 kirjoitti:

    soini on parempi kuin Halla-aho ja monet muut persut koska Soini puolusti duunareita.

    Piti niitä käsistä kiinni kun Sipilä niitä korville veteli kikyillä jne.

    Äänestä

  • Anonyymi00017 kirjoitti:

    soini on parempi kuin Halla-aho ja monet muut persut koska Soini puolusti duunareita.

    Arno Westerholmilla on samanlaista henkeä. Hänet pelattiin tylysti ulos varapuheenjohtajakisasta.

    Äänestä

älä hauku teemua , kun et tajua totuutta , minä uskallan sanoa että kirkko on mielisairaala ei muuta 😠 ja sekin on totuus !!!

Äänestä

Persuissa ei ole yhtään onnistujaa. Maamme ei tarvitsi toista oikeistopuoluetta. Kokoomus on onnistunut pilaamaan tarpeeksi paljon vuosien aikana uusliberalistisella politiikallaan. Persut on esimerkkä tästä, tyytymättömyydestä . Persut eivät tarjoa mitään, vain yksinkertaisia ratkaisuja ja suoranaisia valeita. Persukansanedustajat ovat pahimpia opportunisteja, oman edun nimissä ovat politiikkasn lähteneet

1Äänestä

Perussuomalainen puolue on elämässään epäonnistuneiden ihmisten puolue.

1Äänestä
  • Soinin aikana oli.

    Äänestä

Onnistujapersuista voisi mainita Mauri Peltokankaan. Hän eteni sosiaalituilla elävän tyhjäntoimittajan positiosta makean hillotolpan äärelle. Lähiaikoina pääsee kaiken kukkuraksi sopeutumiseläkkeelle. Veronmaksajien piikkiin Tottakai.

1Äänestä
  • Maurin puolustukseksi on sanottava se ettei hän sentään ihan aina ole juovuksissa, 😁
    "Mauri Peltokangas: Olin selvin päin ajaessani ylinopeutta."

    1Äänestä

  • Anonyymi00026 kirjoitti:

    Maurin puolustukseksi on sanottava se ettei hän sentään ihan aina ole juovuksissa, 😁
    "Mauri Peltokangas: Olin selvin päin ajaessani ylinopeutta."

    Loistava saavutus sekin. Ajoi ties kuinka monennen kerran holtitonta ylinopeutta, mutta oli silti sattumoisin selvistä päin.

    Äänestä

Minusta oli äärimmäisen noloa, että ministeri Tavio veti herneen nenään Pariisin kesäolympialaisten avajaisshowsta vuonna 2024. Ei jatkoon.

1Äänestä
  • Myös Ville on todellinen onnistuja. Älykkyysosamäärä on noin 54, mutta ymmärsi kuitenkin lähettää puolestaan jonkun fiksumman oikiksen pääsykokeisiin ja tärkeimpiin tentteihin. Nyt Ville Tampio istuu ministerinä ja antaa fiksujen alaisten kirjoitella tyhjänpäiväisiä lehdistötiedotteita. Jos tämä ei ole todellinen onnistuminen, niin mikä sitten?

    1Äänestä


  • Nenään vetämisestä tulee mieleen jauhojengi ja olympialaisista Arhinmäen sammuminen katsomoon.

    Äänestä

  • Anonyymi00032 kirjoitti:

    Tavio möläytyksillään piti huolen siitä että Ukrainan jälleenrakentaminen ei koske suomalaisia yrityksiä.

    https://yle.fi/a/74-20112877/64-3-245468

    Kovin on kopioitua materiaali liikenteessä, toistavaa kopioitua materiaalia, Kopiot, siis ovat palstan sääntöjen vastaisia, palstan käytännön vastaisia. Siis kopioilla keskustelu, kopioiden toistot keskustelussa, kopiot kopioihin, toistoina. kopiota pukkaa, kaikki keskustelu kuolee noihin kopioihin kopioiden toistojen vuoksi joka kommenttiin kopion toisto. Kopsu, kopsu ja kopsun kopsu. kommentoit omiin kommentteihisi jotka ovat kopioita, omalla kopiollasi. näitä antipersun kopsujasi, niiden toistoja..kopiokopiokopiokopioita. Hullunhullut toistelut vaan jatkuvat. Saman asian toistoa, kopioina tietysti. Kun kaikki menee pienen mielen yli. Tuollaista siitä sitten syntyy. Kopioita kopioista ja niiden toistojen toistoja. Kopsu, kopsu ja kopsun kopsu. kopioita kopioiden perään, Kovin on kopioitua materiaali liikenteessä, toistavaa kopioitua materiaalia, Kopiot, siis ovat palstan sääntöjen vastaisia, palstan käytännön vastaisia. Siis kopioilla keskustelu, kopioiden toistot keskustelussa, kopiot kopioihin, toistoina. kopiota pukkaa, kaikki keskustelu kuolee noihin kopioihin kopioiden toistojen vuoksi joka kommenttiin kopion toisto. Kopsu, kopsu ja kopsun kopsu. kommentoit omiin kommentteihisi jotka ovat kopioita, omalla kopiollasi. näitä antipersun kopsujasi, niiden toistoja..kopiokopiokopiokopioita. Hullunhullut toistelut vaan jatkuvat. Saman asian toistoa, kopioina tietysti. Kun kaikki menee pienen mielen yli. Tuollaista siitä sitten syntyy. Kopioita kopioista ja niiden toistojen toistoja. Kopsu, kopsu ja kopsun kopsu. kopioita kopioiden perään, Kovin on kopioitua materiaali liikenteessä, toistavaa kopioitua materiaalia, Kopiot, siis ovat palstan sääntöjen vastaisia, palstan käytännön vastaisia. Siis kopioilla keskustelu, kopioiden toistot keskustelussa, kopiot kopioihin, toistoina. kopiota pukkaa, kaikki keskustelu kuolee noihin kopioihin kopioiden toistojen vuoksi joka kommenttiin kopion toisto. Kopsu, kopsu ja kopsun kopsu. kommentoit omiin kommentteihisi jotka ovat kopioita, omalla kopiollasi. näitä antipersun kopsujasi, niiden toistoja..kopiokopiokopiokopioita. Hullunhullut toistelut vaan jatkuvat. Saman asian toistoa, kopioina tietysti. Kun kaikki menee pienen mielen yli. Tuollaista siitä sitten syntyy. Kopioita kopioista ja niiden toistojen toistoja. Kopsu, kopsu ja kopsun kopsu. kopioita kopioiden perään, Kovin on kopioitua materiaali liikenteessä, toistavaa kopioitua materiaalia, Kopiot, siis ovat palstan sääntöjen vastaisia, palstan käytännön vastaisia. Siis kopioilla keskustelu, kopioiden toistot keskustelussa, kopiot kopioihin, toistoina. kopiota pukkaa, kaikki keskustelu kuolee noihin kopioihin kopioiden toistojen vuoksi joka kommenttiin kopion toisto. Kopsu, kopsu ja kopsun kopsu. kommentoit omiin kommentteihisi jotka ovat kopioita, omalla kopiollasi. näitä antipersun kopsujasi, niiden toistoja..kopiokopiokopiokopioita. Hullunhullut toistelut vaan jatkuvat. Saman asian toistoa, kopioina tietysti. Kun kaikki menee pienen mielen yli. Tuollaista siitä sitten syntyy. Kopioita kopioista ja niiden toistojen toistoja. Kopsu, kopsu ja kopsun kopsu. kopioita kopioiden perään, Kovin on kopioitua materiaali liikenteessä, toistavaa kopioitua materiaalia, Kopiot, siis ovat palstan sääntöjen vastaisia, palstan käytännön vastaisia. Siis kopioilla keskustelu, kopioiden toistot keskustelussa, kopiot kopioihin, toistoina. kopiota pukkaa, kaikki keskustelu kuolee noihin kopioihin kopioiden toistojen vuoksi joka kommenttiin kopion toisto. Kopsu, kopsu ja kopsun kopsu. kommentoit omiin kommentteihisi jotka ovat kopioita, omalla kopiollasi. näitä antipersun kopsujasi, niiden toistoja..kopiokopiokopiokopioita. Hullunhullut toistelut vaan jatkuvat. Saman asian toistoa, kopioina tietysti. Kun kaikki menee pienen mielen yli. Tuollaista siitä sitten syntyy. Kopioita kopioista ja niiden toistojen toistoja. Kopsu, kopsu ja kopsun kopsu. kopioita kopioiden perään, Kovin on kopioitua materiaali liikenteessä, toistavaa kopioitua materiaalia, Kopiot, siis ovat palstan sääntöjen vastaisia, palstan käytännön vastaisia. Siis kopioilla keskustelu, kopioiden toistot keskustelussa, kopiot kopioihin, toistoina. kopiota pukkaa, kaikki keskustelu kuolee noihin kopioihin kopioiden toistojen vuoksi joka kommenttiin kopion toisto. Kopsu, kopsu ja kopsun kopsu. kommentoit omiin kommentteihisi jotka ovat kopioita, omalla kopiollasi. näitä antipersun kopsujasi, niiden toistoja..kopiokopiokopiokopioita. Hullunhullut toistelut vaan jatkuvat. Saman asian toistoa, kopioina tietysti. Kun kaikki menee pienen mielen yli. Tuollaista siitä sitten syntyy. Kopioita kopioista ja niiden toistojen toistoja. Kopsu, kopsu ja kopsun kopsu. kopioita kopioiden perään,

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 11 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Onnistujat;

1.Ville tavio (hienoo oli havaita se kun hän kritisoi Trumpin tullikieltoja)

2.Riikka purra (ei tyrmännyt veroja kun otti ne myös käyttöön taloudensopeutustoimissa)


Epäonnistujat;

1.Kaisa juuso(ei tarvi ees perustella)

2.Teemu keskisarja( välillä mielipiteet on kamalia mutta toisinaan mielipiteet päteviäkin mut ne kamalat on niin kamalia että koen hänen epäonnistuneen persupäättäjänä)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu