Jos Suomessakin puhuttaisiin suoraan nähtävissä olevista maahanmuuton ongelmista

Anonyymi-ap

…niin asioissa päästäisiin nopeammin eteenpäin.

Nyt, kun rasisti-leimaa sairaalloisesti pelkäävä vasemmisto pyrkii kaikin keinoin vähättelemään ja peittelemään maahanmuuttajien väkivaltarikoksia ja heidän esimerkiksi asunnoille aiheuttamiaan vahinkoja, niin se saa ihmiset vain ärtymään lisää.

Se, että mamu ei tuota yhteiskunnalle muuta kuin menoja on päivän selkeä asia suurimmalle osalle suomalaisista. Miksi tuottaisikaan? Osa ei uskalla ottaa asiaan mitään kantaa, osa on välinpitämättömiä: ”kyllä poliitikot hoitaa työnsä”. Osa hoitaa - vasemmisto ei.

Tulisi myöntää ensimmäiseksi se, että liian erilaisesta kulttuurista Suomeen tulleet eivät kuulu itse asiassa länsimaihin lainkaan.

Euroopan tilannetta tarkasteltaessa nähdään paheneva kehitys: mamujen tuhoamis-vietti. Paikkojen hajottaminen, väkivaltaisuus, moraalinen kehittymättömyys, josta seurauksena raiskaukset, myös enenevässä määrin lasten raiskaukset ja julkisissa liikennevälineissä satunnaisten kulkijoiden puukotukset.

Vasemmisto ottaa maahan mieluummin lisää väkivaltaisia rikollisia miehiä kuin myöntää, että he aiheuttavat yhteiskunnalle huomattavia ongelmia.

Olisi aika myöntää, että Suomen ei tule ottaa pakolaisia muualta kuin Euroopasta.

15

124

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      "Nyt, kun rasisti-leimaa sairaalloisesti pelkäävä vasemmisto pyrkii kaikin keinoin vähättelemään ja peittelemään maahanmuuttajien väkivaltarikoksia ja heidän esimerkiksi asunnoille aiheuttamiaan vahinkoja, niin se saa ihmiset vain ärtymään lisää."

      Kuka vasemmitolaisiin löisi rasistileiman?

      • Anonyymi

        Heillä on se jo, koska arvottavat maahanmuuttaneet pakolaiset suomalaisten ohi. Mutta he pelkäävät saavansa rasistileiman nimenomaan siitä, jos eivät kokoajan sokeana puolusta kaikkea maahanmuuttoon liittyvää, vaikka asian kääntöpuolet ovat kaikkien nähtävillä.

        Kaikki ovat varmasti kuulleet Suomessa tapahtuneista mamujen tekemistä rikoksista. Kuuluisimmat heistä varmaankin tällö hetkellä Milan Jaff ja herra huume-hörhö ”Mansikka”.

        Näistä toista ei saada ulos Suomesta, vaikka on tehnyt kaikki mahdolliset rikokset jo, mitä mieleen voi tulla. Toista taas ei ole saatu vangittua, muuta kuin poissaolevana.


    • Anonyymi

      Ja täysin asiallinen kommentti poistui.

      Pitäisikö sitä tekoälyä ”hieman” säätää, ettei ihan joka sanaa tulkita rasismiksi.

    • Anonyymi

      Sokeaa on myös palestiinalaisten puolustaminen ja Israelin demonisointi.

      S-ketjun Israel-boikotti oli rimanalitus. 😂😂😂

      Toivottavasti tilataan pari extra kappaletta Daavidin linkoa lisää, niin tasoittaa mukavasti tuota S-hörhöjen toimintaa.

    • Anonyymi

      Montako ihmistä pystytään auttamaan heidän kotimaassaan verrattuna siihen, että otetaan vastaan Suomessa yksi?

      Kun Suomessa apua saa yksi henkilö, niin lähtömaassa apua saisi:

      Pakistan 20 kpl
      Egypti 8
      Turkki 3
      Iran 7
      Irak 10
      Afganista 50
      Jemen 27
      Syyria 55
      Somalia 114
      Jordania 10
      Libanon 8

    • Anonyymi

      uli uli persu uli

      • Anonyymi

        onko tukka hyvin lisko ?


      • Anonyymi

        Ulisetko enosi alla yhtä kovasti vielä?


    • Anonyymi

      kyllä näistä jo 2015 puhuttiin , mutta kun suomen kansa on niin retardia , että uskoivat ennemmin euro tulee kahtena juttuihin 🤔

      • Anonyymi

        Kyllä. Miksiköhän ovat niin loputtoman sinisilmäisiä? Eivät tajua ennen kuin pahin sattuu onalle kohdalle. Se on epämiellyttävä tapa tajuta asioita.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kyllä. Miksiköhän ovat niin loputtoman sinisilmäisiä? Eivät tajua ennen kuin pahin sattuu onalle kohdalle. Se on epämiellyttävä tapa tajuta asioita.

        jos se on jokin varautumis perimä talven varalle ja se että kartellaan ihmiskontakteja eli ei luoteta ihmisiin . Se on suomalaisten perus ominaisuus , kyllä ne matuja vastusti.

        se on jokin sellainen ihmisryhmä joka ei osaa tai uskalla ottaa vastuuta vaan ulkoistaa toisille tee sinä , päätä sinä 🤔


    • Anonyymi

      saatanaliset aatokset ne maailman sekaa asumiskelvotomaksi

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Kuka hullu äänestää vihervassuja

    • Anonyymi

      Miksi niin harvoin mainitaan sanaa muslimi? Koska se on uskonto ja siihen pohjautuen poliittinen tahtotila. Sopeutumattomuus ja sen aiheuttamat ilmiöt, ne on islamia. Joku avuton mussunainen voi olla ja uskoa ties mihin hyvään, mutta on tiukassa ohjauksessa yhtä kaikki. Päästämällä ääri-islamin sisään, päästää isoja ongelmia.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Trump muka öljyn takia Venezuelaan? Pelkää mustamaalausta

      Kertokaapa mistä tuollainen uutisankka on saanut alkunsta? Näyttäkääpä ne alkuperäiset lähteet, minä en löytänyt mitään
      Maailman menoa
      86
      5171
    2. Kun Arman Alizad puolusti hiihtäjä Vilma Nissilää sanomalla

      "älä välitä sekopäistä Vilma", ja kun siitä kerrottiin täällä, niin sekopäinen mukasuvaitsevainen teki siitä valituksen
      Maailman menoa
      53
      3326
    3. Venezuela on hyvä esimerkki vasemmistolaisten pahuudesta

      Jokainen tietää, että Venezuelassa on pitkään ollut Chavezin ja Maduron vasemmistohallinto. Maan talous on romuttunut,
      Maailman menoa
      71
      2694
    4. Ei tule uni

      Kuten epäilin. Onneksi viime yön sain ihan hyvin nukutuksi. Tiesin kyllä, ettei tästä mitään tänään tule.
      Ikävä
      62
      1358
    5. Miksi juuri Venezuela?

      Kaikista maailman valtioista Trump otti silmätikukseen Venezuelan. Mutta minkä ihmeen takia? Kyseessä on kuitenkin vähäp
      Maailman menoa
      304
      1278
    6. Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?

      Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?
      Maailman menoa
      19
      1203
    7. Jos mies olet oikeasti...?

      Kiinnostunut... Pyydä mut kunnolla treffeille ja laita itsesi likoon. En voi antaa sydäntä jos sinä olet epävarma ja eh
      Ikävä
      112
      1086
    8. Tiedän, että olet luonnevikainen

      Haluaisin vain todeta olleeni väärässä tässä asiassa.
      Ikävä
      46
      1040
    9. Toivon sulle silti hyvää

      Väärinkäsityksiä tapahtuu, mutta nyt on uusi vuosi ja uudet kujeet.
      Ikävä
      41
      1026
    10. Martinalta vahva viesti

      "Suuret unelmat venyttävät sinua, pelottavat vähän ja vievät mukavuusalueen ulkopuolelle. Juuri siellä kasvu tapahtuu. J
      Kotimaiset julkkisjuorut
      229
      1008
    Aihe