Missä on ne satatuhatta uutta työpaikkaa?
100 000 uutta työpaikka
Anonyymi-ap
46379
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 46
Vanhimmat
Samassa paikassa, missä voi tankata euron bensaa.
Olisko poliittisen lakon paikka?
1 viikko töitä harjotellen . Kokeilussa kaikki jotka tunnen . Putin auta
Työllistä itsesi puupää.
Vasemmisto ja työ ei sovi yhteen!
Onko tuo satatuhatta sinulle joku itseisarvo? Itseisarvo tarkoittaa matematiikassa luvun etäisyyttä nollasta lukusuoralla, ja se on aina positiivinen luku. Esimerkiksi luvun \(-5\) itseisarvo on \(5\) ja luvun \(5\) itseisarvo on myös \(5\), mikä merkitään \(|-5|=5\) ja \(|5|=5\). Etiikassa itseisarvo viittaa arvoon, jota tavoitellaan sen itsensä vuoksi, eikä sen kautta saavutettavan hyödyn takia.
🐿️🐿️🐿️
Korvatunturilla valmistetaan juuri nyt kovalla kiireellä satatuhatta työpaikkaa. Jouluaattona joulupukki saapuu porovaljakolla ja jakaa nämä työpaikat kilteille työttömille.
suomi maksaa koko maapallon joululahjat 🤣
Mene nyt edes itse töihin.
Hallitus on tähän mennessä työllistänyt yhden henkilöytymä-Rinteen
Lisäksi myös joukon persujen läheisiä eduskuntaan avustajiksi, hyvillä palkoilla.
Lisäksi persu-ministerien kotitiet on asvaltoitu ja omat taskut täytetty
sanna loi 100.000 työpaikkaa velkarahalla ja korona aikana ei edes töihin tarvinnut mennä niin sai palkan 🤣
kyllä nytkin voi saman tehdä , eihän siinä ole mitään järkeä verorahoilla pitää yllä suojatyöpaikkoja
Venäjän persu loi 1 000 000 uutta työpaikkaa aseteollisuuteen. Suomi persut lakkauttaa sairaaloita.
Venäjän pääpersu myös luo tilaa työmarkkinoille tapattamalla kansalaisia täysin turhassa sodassaan.
Persut keskittyneet lähinnä rotupuhtaus juttuihinsa ja rasistitouhuihin. Työllisyydellä ei niin väliä. Suomi ei enää ole se entisaikojen suomi, jossa oli kohtuutta, tervettä järkeä ja inhimillisyyttä.
Persut eivät ole oikein tuottavia yksilöitä he jankkaavat vain jatkuvasti mamu-mamu eivätkä tee mitään hyödyllistä isänmaan eteen
Ovatpas Persut hyvinkin tuottavia yksilöitä siittäen lapsia tulevaan suursotaan.
Halla-aholla on puolimiljoonaa lasta ja tällä "tintti" -ukolla eli mikä tuo nut onkaan ... ai niin sillä persujen varapuheenjohtajalla on suurperhe Vantaan Hakunilassa asuen kipsilecvyseinäisess velkaisessa torppariläävässä.
Teemu Torppäriläävähän tuo olikin nyt kun tarkemmin muistelen. Hän palaa takaisin Helsingin yliopistoon loisimaan kun tupsahtaa räntää silmille tosielämässä.
Persut eivät itse ole rotupuhtaita. Jos ette usko niin katsokaa tuosta: https://www.eduskunta.fi/FI/kansanedustajat/eduskuntaryhmat/perussuomalaisten-eduskuntaryhma/Sivut/default.aspx
Kommaritaustasta ?
Sadantuhannen työpaikan lisäys on takuuvarma juttu tämän hallituksen aikana, sehän lukee jo hyvässä hallitusohjelmassa. 💪
https://www.youtube.com/watch?v=ru_1ZEqnJZA
Luulisi vanhan liiton perussuomalaisia hävettävän tuonkin kukkopojan ulostulot, ja samaten myös noiden tuollaisten räkänokkien hyväksymisen yleensä koko puolueeseen?
Jurikin siksi otamme etäisyyttä PS-puolueeseen.
Tämä ei "ikääntynyt" hyvin :D
Miko Bergbom (PS): 100000 uutta työpaikkaa
Laskin tilastot työllistetyistä niin luku on + 58 000 lisäys ett hyvältä näyttää opposition rähjäyksestä huolimatta ja vaikka geollisuuslaitoksiakin on lopetettu. Yhteiskunta hakee paikkaansa kuin Päätalon tulisiksijan perustus
100 000 uutta työpaikkaa, kun työttömyys on nykyhallituksen aikana vain kasvanut.
Työttömyys kasvaa ja työllisten määrä vähenee. Se on nykyhallituksen aikaansaannos.
Mitä tästä opimme ei kannata uskoa lapsennaamaisia poliittisia broilereita
Lupaus 100 000 uudesta työpaikkasta häivytellään sopivasti tulevia vaaleja ajatellen, kun tilataan tuolloin tällöin "tutkimuksia" tai "raportteja", jossa edellisen hallituksen toimet "todistellaan" täysin vastuuttomiksi.
Orpo saa mieleisensä rapsan, kun valkkaa tekijöiksi vahvasti perskokkareiden aatetta palvelevia politisoituneita tutkijoita.
Toisaalta voidaan kysyä, mitä merkitystä on tutkimuslaitoksilla, joiden laskutoimitukset ovat väärin tai tuloksia selitetään tarkoitushakuisesti? Siinä leikissä voi innokkaan tutkijan maine ja ura hulahtaa nopeasti viemäriin.
"läski" -satonen jo aloitti aktiivisen valehtelun ei sinänsä mitään uutta tai yllättävää
Tämä hallitus on ollut voimassa jo melkein kolme vuotta ei enää voi vedota "mutta ne edelliset hallitukset" kohta aletaan kysellä että missä se 100 000 uutta työllistä luuraa ja miksei ole minkäänlaisia työllisyysohjelmia?
Viherhippien Suomen alasajo lautakuntiin.
Juuso työllisti poikansa, mutta vielä 99999 jäljellä.
Myös poliitikko-Rinne on nyt työllistetty eli hallitukselta puuttuu enää 99998 työllistettävää 100 000 listalta
Onko sinulla laskuissa mukana pimeäntyöntekijät jotka nyt on työnhakijana. Kun nykyinen alkanut näitä hätistää laillisiin töihin.
Sosiaalituella elävät ja opiskelijat kirjattiin työttömiksi vuoden alusta, mistä alkoikin sosialistien ulina, koska vastoin demarien tyyliä piilotyöttömiä ei enää kätkettykään maanpetturien aiempana käytettyyn tyyliin.
Koska tämä hallitus aikoo julkistaa työllisyysohjelmansa?
Euron bensaa kysyvälle: kysele Putiinilta. Persut poisti jakelulisän ja alensi merkittävästi polttoaineeen hintoja mutta eihän sosialistille mikää saisi maksaa. Vain ilmainen punkku ja lakkosoppa kera jauhojen kelpaa.
Eihän lakko-tampiot noita ymmärrä, vain Sanna voi tuoda valon...
Pressut hyvä! Lukekaa Ilta Sanomista "tolloja päätöksiä" selviää kuka on se tollo joka tehnyt vääriä päätöksiä ja aiheuttanut suurtyöttömyyden. TOLLO on SDP- menikö tollojen jakeluun?
Vuoden 2022 ja 2025 välinen ero työllistetyissä on + 58 000 vaikka työttömyys lisääntynyt. Missä piilossa nämä työttömät on olleet. Pimeissä töissäkö?
Ovat jo kulman takana. Tosin se kulma missä odotamme niitä työpaikkoja, on väärässä paikassa.
Siellä ..missä on ne " piilotyöpaikat" ovat niin piilossa ettei hallituskaan löydä!
Se on kummallista kun ne "piilotyöpaikat" on AINA olleet olemassa myös edellisten hallitusten aikana, mutta kukaan ei tätä ennen yrittänyt noin wäsynyttä vedätystä
Vihervasemmisto ja Sanna Marin, karmeaa jälkeä maksetaan nyt vihersiirtymineen.