Valkosipulin nostaminen maasta

Joko voi nostella viimeiset valkosipulit maasta pois? Muutama laatikko on kasvamassa.
Voiko siemenet laittaa jo kevääksi valmiiksi maahan? Olen kasvattanut valkosipulia kauluslaatikoissa.
Jotta ei olisi keskustelut pelkkää Ukrainan sotaa.
255
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Olen kasvattanut valkosipulia kauluslaatikoissa. Ja lannoittanut omalla ulosteellani sekä virtsalani. Kerrostalon parvekkeella.

Äänestä

Pakkasella on helppo nostaa valkosipulit kirveellä.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Joko voi nostella viimeiset valkosipulit maasta pois? Muutama laatikko on kasvamassa.
Voiko siemenet laittaa jo kevääksi valmiiksi maahan? Olen kasvattanut valkosipulia kauluslaatikoissa.
Jotta ei olisi keskustelut pelkkää Ukrainan sotaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu