Suomi ei ole enää sivistysvaltio. Suomen nykytilanteen karmeudesta kertoo koruttomasti se tosiasia, että nyt pienet, yksinäiset ja nälkäiset lapset joutuvat hakemaan Suomen Punaiselta ristiltä ruoka-apua.
Miten Suomen asiat on nyt niin huonosti, että köyhien perheiden lapset joutuvat turvautumaan Suomen punaisen ristin ruoka-apuun ?
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/d256fe4e-b71b-4aa3-b119-978306fb9636
Hallitus on karmea. Nyt jo pienet, yksinäiset ja nälkäiset lapset hakevat ruoka-apua
Anonyymi-ap
1
<50
Vastaukset
- AnonyymiUUSI
Ihku Zelensky on saanut kaikki rahat.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu
narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun1114639Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois
Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja1734395Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?
Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.951769- 4031671
HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta
Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a331433Ensitreffit Matti ei vaikene enää - Rehellinen tilitys epäonnistuneesta suhteesta Elisaan
Häntä pystyyn, Matti! Olet mahtava tyyppi ja varmasti “se oikea” löytyy vielä! Elisan kanssa ei nyt vaan sitten natsann61119Upeeta! Rauha tulee pian!
Hieno suunnitelma ja se on toteutumassa alle kahdessa viikossa. Jihuu! Tätä on odotettukin, nyt se tulee! https://www.is3541116- 67989
- 58984
- 92948